Pradžia Skelbimai Lenkija Payroll and HR Administration Team Leader in Wroclaw

Payroll and HR Administration Team Leader in Wroclaw

Darbo pobūdis

• Responsible for full HR services for employees (drivers): issuing employment contracts, annexes to contracts, documents terminating the employment relationship.
• Keeping HR and payroll documentation in accordance with the current regulations in the field of labor law, social security, and taxes.
• Calculation of salaries and preparation of payrolls.
• Preparation and keeping of documentation related to the employment of foreigners: (declarations, work permits, documents for residence cards, driver's certificates, visas, etc).
• Monitoring the course of administrative proceedings in offices
• Cooperation with external companies in the field of document circulation, reporting to other departments.
• Organization of the work of the HR department.

Reikalavimai darbuotojui

• Experience in managing human resources, administration, labor law and payroll (in transport company will be an advantage).
• Analytical capability to analyze, interpret survey and provide insight.
• Strong working knowledge of MS Office (especially Excel).
• Basic knowledge in the implementation and management of processes related to the legalization of foreigners
• Responsibility, Well organized and self-discipline
• Knowledge of the Polish and Russian language to a very good level (English – advantage)

Įmonė siūlo

• An ambitious job in which it is impossible to get bored;
• Interesting, dynamic work in a friendly team;
• Opportunities for personnel development;
• Salary from 8000 PLn, Neto.

Salary depends on candidate experience.

Įmonė Transmėja, UAB
1600
Darbo sritis Personalo valdymas,
Šalis Lenkija
Darbo lokacija Wroclaw
2022-04-21 14:52:05
Galioja iki 2022-05-25

Skelbimas kitose lokacijose

Lenkija

Lenkija

Transmėja

Esame šeimos verslo įmonė, sukaupusi 26 metų patirtį. Per visus šiuos metus, išgyvenome ir ekomonimę krizę ir rinkų kaitą. Tačiau iššūkiai mūsų ne tik nesužlugdė, bet sustiprino ir atvėrė naujas galimybes augti. Mūsų stiprybė – mūsų komanda. Kiekvienas darbuotojas yra maža dalelė didelio mechanizmo, kuri padeda įmonei augti ir būti patikimais partneriais mūsų klientams.

#2936 #189 #247 #108
1600
Transmėja

Transmėja
Personalo valdymas
Lenkija