Pradžia Skelbimai Vilniuje Klientų aptarnavimas Customer Support Representative (German Speaker)

Customer Support Representative (German Speaker)

galimybė dirbti nuotoliniu būdu

Darbo aprašymas

The client of VOODOO recruitment and headhunting agency is one of Europe’s leading suppliers of CRM solutions to the business-to-business market. The company was founded in Norway in 1990 and today they are 250 people located in Norway, Sweden, Denmark, Germany, Netherlands, Switzerland, Vilnius and the UK.

In order to growth and to expand its activities a Customer Support Representative is invited to join the team.

Darbo pobūdis

- Communicate with customers via phone, email and chat;
-Provide knowledgeable answers to questions about product, pricing and availability;
-Work with internal departments to meet customers' needs;
- Enter data in various platforms.

Reikalavimai darbuotojui

- At least 1 - 3 years of relevant work experience;
- Excellent phone etiquette;
- Excellent verbal, written, and interpersonal skills;
- Ability to multi-task, organize, and prioritize work;
- Fluency in both English and German.

Anglų
Rašymas: Puikiai
Kalbėjimas: Puikiai
Supratimas: Puikiai
Vokiečių

Įmonė siūlo

- Health insurance;
- loyalty bonus paid in December;
- extra vacation days;
- possibility of workcation;
- self registered sickdays (up to 8 per year).

1200
Darbo sritis Klientų aptarnavimas, Pardavimai, pardavimų vadyba , Informacinės technologijos
Miestas Vilnius
Darbo valandos Pir: 08:00 - 17:00
Ant: 08:00 - 17:00
Tre: 08:00 - 17:00
Ket: 08:00 - 17:00
Pen: 08:00 - 17:00
2023-09-06 08:50:46
Galioja iki 2024-04-21

Vertybės

Kompetencijų reikalavimai

- Pardavimų, derybų, klientų aptarnavimo, lyderystės, vadovavimo mokymai (VoodooSales.lt);

#2469 #23226 #11666 #673
1200

Klientų aptarnavimas