Susikurkite CV
Pradžia Patarimai AR VERTA DIRBTI STUDIJUOJANT?

AR VERTA DIRBTI STUDIJUOJANT?

prieš 1 metus


Ko gero kiekvienas studijavęs žmogus yra susidūręs su dilema – ieškoti darbo ar bandyti išgyventi iš turimų resursų. Darbas studijų laikotarpiu į Jūsų gyvenimą gali atnešti tiek gerų, tiek blogų patirčių. Sėdėti ,,ant sprando“ tėvams nesinori, tačiau aukoti savo studijų kokybės irgi. Kaip elgtis atsidūrus tokioje kryžkelėje?

Dauguma studentų galvoja, kad studijų laikais būtina dirbti darbus kurie yra ,,studentiški“. Dažniausiai šios darbo vietos nereikalauja daug patirties, lanksčiai dėlioja darbo grafikus – prisitaiko prie darbuotojų tvarkaraščio, siūlo darbus nepilnai darbo dienai. Žvelgiant iš vienos pusės viskas skamba puikiai, žinoma, kol nėra susiduriama su realybę. Dažnai ,,studentiški“ darbai būna gan sunkūs fiziškai ir emociškai, dėl to, galimas pervargimas ir studijų rezultatų smukimas. Ieškant darbo studijų laikotarpiu pirmiausia reikėtų nusistatyti savo tikslus. Pavyzdžiui, jei Jums reikia pinigų, o darbo pobūdis nėra svarbus ir nesiekiate įgyti su studijomis susijusios patirties, reikėtų rinktis geriau apmokamą, tačiau mažiau laiko ,,suvalgantį“ darbą (pavyzdžiui 0.5 etato). Taip patenkinsite savo poreikį užsidirbti, tačiau neaukosite studijų. Jei darbo ieškote tik dėl to, kad turite laisvo laiko ir norite naudingai jį panaudoti, tačiau neieškote kažko per daug įpareigojančio – siūlome ieškoti ramaus, streso nekeliančio darbo. Jei pinigai šioje situacijoje Jums ne tokie aktualūs, siūlome išbandyti savanorystę arba praktiką. Norint geriau suprasti, reikia Jums darbo ar ne, siūlome perskaityti darbo studijų laikotarpiu pliusus ir minusus:

Pliusai:

·      Užsidirbsite pinigų;

·      Lavinsite savo įgūdžius (pavyzdžiui – darbo komandoje, bendravimo, greitos reakcijos ir pan.)

·      Išmoksite efektyviai planuoti laiką;

·      Anksti įgysite darbo patirties;

·      Praplėsite pažinčių ir draugų ratą;

·      Išmoksite valdyti savo finansus;

·      Galbūt atrasite savo svajonių darbą;

·      Įgysite pranašumą prieš bendraamžius kurie neturi darbo patirties;

·      Įgysite didesnį nepriklausomybės ir pasitikėjimo savimi jausmą.

Minusai:

·      Galite būti labiau išsiblaškęs studijose;

·      Galite patirti daugiau streso;

·      Galite patirti koncentracijos stoką;

·      Galite neturėti laiko kitoms veikloms;

·      Gali smukti Jūsų studijų kokybė ir pažymiai.

Jei jau nusprendėte, jog verta dirbti ir radote Jūsų nuomone tinkamą darbo pasiūlymą, siūlome atsakyti sau į klausimus:

1.     Įvertinkite darbo kokybę. Ar šis darbas siejasi su ateities planais? Ar jis siejasi su Jūsų studijomis?

2.     Ar darbdavys lanksčiai žiūrės į Jūsų darbo laiką? Ar Jums bus suteikta galimybė dalyvauti dėstomuose dalykuose?

3.     Ar dėl darbo ir studijų derinimo nenukentės miego kokybė ir laikas?

4.     Ar gausite Jus tenkinantį atlygį?

5.     Ar darbas nesukels per daug streso?

6.     Ar galėsite dalyvauti atsiskaitymuose, turėsite laiko jiems pasiruošti?

Pabaigai, jei jau nusprendėte, kad visgi ieškosite darbo – planuokite laiką, stebėkite savo studijų ir atsiskaitymų tvarkaraščius taip, kad nieko nereikėtų daryti paskutinę minutę. Pakankamai bendraukite su savo vadovu, laiku ir pakankamai informuokite jį apie savo tvarkaraštį. Susidėliokite prioritetus taip, jog neaukotumėte savo sveikatos ir studijų. Stebėkite savo savijautą ir viskas bus gerai! 

Taip pat skaitykite

GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI 2022: tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje

Ieškote darbo kuriame galite uždirbti daug? Šis straipsnis būtent apie tai kokiuose darbuose galima uždirbti daugiausiai Lietuvoje ir užsienyje.

Skaityti daugiau
DARBAS IŠ NAMŲ: ką verta žinoti?

Darbas iš namų daliai darbuotojų tampa kasdienybė. Kiti tik svajoja dirbti iš namų. Čia rasite pliusus ir minusus darbo iš namų, bei kaip efektyviai dirbti.

Skaityti daugiau
DARBAS VOKIETIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Vokietijoje - perspektyvus pasirinkimas. Vokietijoje yra vieni didesnių atlyginimų, tačiau prieš įsidarbinant verta žinoti ir tam tikrus niuansus.

Skaityti daugiau
DARBAS DANIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Danijoje - turbūt vienas perspektyvesnių variantų rinkoje. Darbas Danijoje - tai kelis kartus geriau apmokamas darbas nei Lietuvoje.

Skaityti daugiau
CV PAVYZDŽIAI: KOKIE AKCENTAI SVARBŪS DARBDAVIUI

Šiuolaikiški CV pavyzdžiai. Patarimai kuriantis cv ir ką apie Jūsų CV mano darbdaviai. CV pavyzdžiai ir paaiškinimai, leisiantys būti patraukliems rinkoje.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau