>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai AR VERTA DIRBTI STUDIJUOJANT?

AR VERTA DIRBTI STUDIJUOJANT?

prieš 2 metus


Ko gero kiekvienas studijavęs žmogus yra susidūręs su dilema – ieškoti darbo ar bandyti išgyventi iš turimų resursų. Darbas studijų laikotarpiu į Jūsų gyvenimą gali atnešti tiek gerų, tiek blogų patirčių. Sėdėti ,,ant sprando“ tėvams nesinori, tačiau aukoti savo studijų kokybės irgi. Kaip elgtis atsidūrus tokioje kryžkelėje?

Dauguma studentų galvoja, kad studijų laikais būtina dirbti darbus kurie yra ,,studentiški“. Dažniausiai šios darbo vietos nereikalauja daug patirties, lanksčiai dėlioja darbo grafikus – prisitaiko prie darbuotojų tvarkaraščio, siūlo darbus nepilnai darbo dienai. Žvelgiant iš vienos pusės viskas skamba puikiai, žinoma, kol nėra susiduriama su realybę. Dažnai ,,studentiški“ darbai būna gan sunkūs fiziškai ir emociškai, dėl to, galimas pervargimas ir studijų rezultatų smukimas. Ieškant darbo studijų laikotarpiu pirmiausia reikėtų nusistatyti savo tikslus. Pavyzdžiui, jei Jums reikia pinigų, o darbo pobūdis nėra svarbus ir nesiekiate įgyti su studijomis susijusios patirties, reikėtų rinktis geriau apmokamą, tačiau mažiau laiko ,,suvalgantį“ darbą (pavyzdžiui 0.5 etato). Taip patenkinsite savo poreikį užsidirbti, tačiau neaukosite studijų. Jei darbo ieškote tik dėl to, kad turite laisvo laiko ir norite naudingai jį panaudoti, tačiau neieškote kažko per daug įpareigojančio – siūlome ieškoti ramaus, streso nekeliančio darbo. Jei pinigai šioje situacijoje Jums ne tokie aktualūs, siūlome išbandyti savanorystę arba praktiką. Norint geriau suprasti, reikia Jums darbo ar ne, siūlome perskaityti darbo studijų laikotarpiu pliusus ir minusus:

Pliusai:

·      Užsidirbsite pinigų;

·      Lavinsite savo įgūdžius (pavyzdžiui – darbo komandoje, bendravimo, greitos reakcijos ir pan.)

·      Išmoksite efektyviai planuoti laiką;

·      Anksti įgysite darbo patirties;

·      Praplėsite pažinčių ir draugų ratą;

·      Išmoksite valdyti savo finansus;

·      Galbūt atrasite savo svajonių darbą;

·      Įgysite pranašumą prieš bendraamžius kurie neturi darbo patirties;

·      Įgysite didesnį nepriklausomybės ir pasitikėjimo savimi jausmą.

Minusai:

·      Galite būti labiau išsiblaškęs studijose;

·      Galite patirti daugiau streso;

·      Galite patirti koncentracijos stoką;

·      Galite neturėti laiko kitoms veikloms;

·      Gali smukti Jūsų studijų kokybė ir pažymiai.

Jei jau nusprendėte, jog verta dirbti ir radote Jūsų nuomone tinkamą darbo pasiūlymą, siūlome atsakyti sau į klausimus:

1.     Įvertinkite darbo kokybę. Ar šis darbas siejasi su ateities planais? Ar jis siejasi su Jūsų studijomis?

2.     Ar darbdavys lanksčiai žiūrės į Jūsų darbo laiką? Ar Jums bus suteikta galimybė dalyvauti dėstomuose dalykuose?

3.     Ar dėl darbo ir studijų derinimo nenukentės miego kokybė ir laikas?

4.     Ar gausite Jus tenkinantį atlygį?

5.     Ar darbas nesukels per daug streso?

6.     Ar galėsite dalyvauti atsiskaitymuose, turėsite laiko jiems pasiruošti?

Pabaigai, jei jau nusprendėte, kad visgi ieškosite darbo – planuokite laiką, stebėkite savo studijų ir atsiskaitymų tvarkaraščius taip, kad nieko nereikėtų daryti paskutinę minutę. Pakankamai bendraukite su savo vadovu, laiku ir pakankamai informuokite jį apie savo tvarkaraštį. Susidėliokite prioritetus taip, jog neaukotumėte savo sveikatos ir studijų. Stebėkite savo savijautą ir viskas bus gerai! 

Taip pat skaitykite

DARBAS NORVEGIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Norvegijoje be patirties. Darbas Norvegijoje be tarpininkų. Darbas Norvegijoje moterims . Darbas Norvegijoje be Norvegų kalbos žinių.

Skaityti daugiau
DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Švedijoje be patirties. Darbas Švedijoje be tarpininkų. Darbas Švedijoje moterims . Darbas Švedijoje be Švedų kalbos žinių. Info apie darbą Švedijoje.

Skaityti daugiau
DARBAS OLANDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Olandijoje. Perskaitykite šį straipsnį prieš nuspręsdami kurioje šalyje norite dirbti. Viskas ką verta žinoti apie darbą Olandijoje vienoje vietoje.

Skaityti daugiau
DARBAS GRAIKIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Graikijoje, darbo pasiūlymai Graikijoje. Visa būtina informacija prieš nusprendžiant darbo Graikijoje galimybes atrasite čia.

Skaityti daugiau
DARBAS ITALIJOJE: ką verta žinoti?

Visa tiesa apie darbo galimybes Italijoje. Darbas Italijoje gali būti Jūsų taiklus pasirinkimas, jeigu Jūsų lūkesčiai sutampa su Italijos kultūra.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau