>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS NAUJĄ DARBĄ

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ RENKANTIS NAUJĄ DARBĄ

prieš 3 metus


Ne paslaptis, kad kiekvienas mūsų norime rasti darbą, kuriame išdirbtume ne kelis mėnesius ir jaustumėmės darbe gerai, dirbtume tai, ką mokame dirbti geriausiai, bei kad darbdavys su mumis elgtųsi tinkamai.

Tam, kad pasirinktume tinkamą darbdavį, reikia atlikti „namų darbus“ – kitaip tariant, pasitikrinti tam tikrus dalykus apie įmonę, jos kultūrą, vadovus, komandą, finansus ir pan. 

Čia rasite kriterijus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, prieš pradedant dirbti konkrečioje įmonėje. Yra keletas šaltinių, kuriais verta pasinaudoti, norit pasitikrinti informaciją apie potencialų darbdavį. Tai https://www.lovejob.lt/atsiliepimai, Google.lt, Facebook.com, konkrečios įmonės internetinė svetainė, kiti galimi duomenys iš šaltinių.

- Darbuotojų kaita. Jeigu darbuotojų kaita (šokinėjimas tarp kiekio dažnas), tai gali būti ženklas, kad įmonėje sunku dirbti, žadama ne tai, kas iš tikro yra, arba darbdaviai  tiesiog negeba atsirinkti tinkamų darbuotojų. Darbuotojų pokytį rodo beveik visi įmonių katalogai (abalt.lt, rekvizitai.lt ir pan.).

- Atlyginimų vėlavimai Sodrai. Jeigu jie pastovūs, verta susimąstyti, ar nebus taip, kad savo uždirbtų pinigų teks laukti.

- Atsiliepimai apie įmonę. Internete galima paskaityti paliktus atsiliepimus ir jeigu dauguma jų yra panašūs – tikėtina, kad problemos įmonėje akivaizdžios, bet kur kas protingiau pasidomėti iš dirbusių ar dirbančių asmenų. Kartais atsiliepimai viešoje erdvėje nebūna tikslūs ir korektiški. Taip pat kartais apie įmonę mėgsta parašyti kiti konkurentai, taip bandydami sumenkinti įmonės įvaizdį rinkoje arba tiesiog asmenys, kurie yra jautresnių (silpnesnių) nervų palieka savo komentarus. O kartais įmonės susimoka pinigus tam tikriems portalams, kad pastarieji panaikintų arba pravalytų dalį skundų ir atsiliepimų iš sistemos, tad jeigu komentarų apie įmonę apskirtai nėra – tai irgi gali būti tam tikras signalas, kad komentarai panaikinti dirbtinai... Kalbėdami su buvusiais darbuotojais vėlgi, vertinkite tai objektyviai, jeigu klausite darbuotojo kuris dirba kelis metus įmonėje ir jis sakys, kad viskas blogai, akivaizdu, kad jis šiek tiek meluoja, nes “kokio velnio jis tada ten dirba?”. ☺

- Vidutinis atlyginimas. Jeigu jis gerokai mažesnis nei kitose panašaus profilio įmonėse – tai ženklas, kad arba įmonė moka pinigus vokeliuose arba yra nekonkurencingi rinkoje. Taipogi, įsivertinkite ir tai, ar atlyginimas siekia bent valstybės numatytą minimumą, nes kartais darbuotojai darbinami daliniu etatu, nors turi dirbti pilną etatą.

- Įmonės internetinis puslapis ir jame pateikiama informacija. Pagal tai matysite, ką konkrečiau įmonė veikia ir kokia bus Jūsų kuriama vertė įmonei.

- Įmonės pelno ir apyvartos duomenys. Juos galite pamatyti Abalt.lt sistemoje. Jeigu įmonės apyvarta besitraukianti – tai ženklas, kad kažkas įmonėje nėra gerai. Pelno duomenys taipogi svarbu – jeigu įmonė kelis metus dirbanti nuostolingai (EBIT) eilutė Abalt.lt sistemoje – didelė tikimybė, kad įmonėje yra sunkūs laikai ir tokia įmonė greičiausiai bus restruktūrizuota ar parduota, ar netgi po kažkiek laiko bankrutuos.

Pelno duomenys parodo ir kitus aspektus – jeigu įmonė itin pelninga, tačiau darbuotojams mokamas minimumas (arba panaši minimumui suma) – tai gali būti ženklas, kad darbuotojai tiesiog išnaudojami tam, kad akcininkai gyventų geriau…

-  Na ir pagaliau, susitikimas su vadovu(-e), vertybiniai klausimai, bendravimo stilius ir pan. Tai paprastai pasimato jau pirmųjų susitikimų metu ir tai galima sakyti yra svarbiausia dedamoji, nes jei nesutampa vertybės, požiūris susitikimų metu, labai didelė tikimybė, kad nesutaps ir pradėjus dirbti.

Atminkite – nėra namų be dūmų, tad idealaus varianto nerasite ir turbūt neturėtumėte tokio ieškoti, tačiau jeigu tų dūmų yra tiek, kad namas jau dega, o gal net jau sudegęs stogas ar sienos – pasvarstykite, ar tikrai norėsite gyventi „degančiame nameir „degti kartu?..

P.s. nepamirškite pasitikrinti atsiliepimų ir palikti savo nuomonę bei pasidalinti patirtimi apie įmonę: www.lovejob.lt/atsiliepimai

Taip pat skaitykite

Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
7 DARBO POKALBIO BAIMĖS

Darbo pokalbio baimės, įdarbinimo ir pokalbių praktika, darbo pokalbių situacijos, būdai, kaip įveikti baimę.

Skaityti daugiau
KO NORI DARBDAVIAI IŠ KANDITATŲ? 5 ATEITIES KOMPETENCIJOS

Darbdavių reikalavimai. Patrauklus kandidatas rinkoje. Ateities strategijos ir kompetencijos. Financinės situacijos gerinimas

Skaityti daugiau
5 DARBO POKALBIO ĮGŪDŽIAI, KURIE PADĖS TAU GREIČIAU ĮSIDARBINTI

Darbo pokalbio įgūdžių lavinimas, pasiruošimas darbo pokalbiui, darbo pokalbio klausimai, pavyzdžiai ir patarimai

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau