>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai KAIP ATRASTI BŪTENT TĄ DARBUOTOJĄ?

KAIP ATRASTI BŪTENT TĄ DARBUOTOJĄ?

prieš 3 metus


Dažnai pradėjus ieškoti naujo darbuotojo elektroninio pašto dėžutę užplūsta kandidatų CV. Dalis jų atkrenta jau pirmosios peržiūros metu, tačiau atsirinkti geriausią vis vien užtrunka. Kaip suprasti kuris iš jų geriausias? Kaip išsirinkti Jūsų įmonei tinkamiausią kandidatą? 

Turime keletą patarimų, kurie padės ieškant darbuotojų:

·   Ruošdami darbo skelbimo maketą, jame pateikite kuo daugiau informacijos arba šalia nurodykite kur tos informacijos galima rasti. Informatyvūs skelbimai kelia didesnį pasitikėjimą ir padeda patiems žmonėms geriau suprasti ar jie yra tinkami ieškomai pozicijai. Skelbime nurodykite uždarbį, priedus, vietą kurioje reikės dirbti, kompetencijas, vertybes, komandiruotes ir panašiai. 

·   Jei yra galimybė – paieškoms vykdyti paskirkite daugiau nei vieną asmenį. Dažnai vieno žmogaus neužtenka objektyviai įvertinti kandidatus. Tad remdamiesi tik viena nuomone, galite prarasti puikų darbuotoją arba išsirinkti netinkamą. Jei savo komandoje neturite pakankamai žmogiškųjų išteklių, o darbuotojo paieška ne iš lengvųjų – rekomenduojame pasamdyti atrankų agentūrą. Taip sutaupysite laiko, o dažnu atveju net ir lėšų.

·   Jei jau radote kandidatų ir kviečiate juos į pokalbį, sukurkite kaip įmanoma palankesnę aplinką. Pasirinkite nuošalesnę vietą, kurioje netrukdytų pašaliniai žmonės. Būtinai padėkokite kandidatui už skirtą laiką, jei pokalbis vyksta gyvai pasiūlykite kavos, arbatos (visada prieš pokalbį paruoškite kandidatui stiklinę ar buteliuką vandens). Taip žmogus jausis laukiamas, mažiau jaudinsis ir turės galimybę geriau Jums atsiskleisti. Pokalbį pradėkite nuo paprastesnių klausimų, susipažinkite. Jei matote, kad kandidatas jaudinasi – padrąsinkite jį. Būtinai pasiteiraukite, kokių klausimų kyla kandidatui. Skatinkite diskusiją. Tai padės atsiskleisti darbuotojo vertybėms, pasaulėžiūrai ir motyvacijai.

·   Darbuotojo atrankai skirkite pakankamai laiko. Suprantama, kad būną situacijų, kai darbuotojo reikia kuo greičiau, tačiau pasirinkti pirmą pasitaikiusį žmogų būtų didelė klaida. Įsivertinkite bent porą žmonių, tačiau neužtęskite atrankos bandydami atrasti idealų kandidatą.

·    Skirkite dėmesio rekomendacijoms – taip galite sužinoti darbuotojo darbo patirtį, įgūdžius. Susisiekite su kandidato mokytojais, dėstytojais ar buvusiomis darbovietėmis. Kuo daugiau rekomendacijų surinksite, tuo objektyvesnį vaizdą apie kandidatą galėsite susidaryti. Prašydami rekomendacijų, akcentuokite ties kuriomis kompetencijomis reikėtų išsiplėsti. Taip galėsite susidaryti aiškų vaizdą, ar kandidato kompetencijos atitinka Jūsų keliamus reikalavimus. Rekomendacijas verta tikrintis ne tik iš buvusio tiesioginio vadovo, nes tai ganėtinai subjektyvu, bet ir iš keleto lygiagrečių vadovų ir/arba kolegų.

·   Kalbindami kandidatą būtinai atkreipkite dėmesį į kandidato tinkamumą esamai komandai ir galimybę prie jos pritapti. Tas pats galioja net ir ieškant individualiai dirbančio žmogaus. Įsitikinkite, kad žmogus geba bendradarbiauti, ypač jei to reikalauja esama pozicija.

·  Testavimą taikykite kaip papildomą priemonę, tačiau jokiu būdu ne kaip pagrindinę (intelekto testai, loginės užduotys ir pan.). Sudarykite galimybę žmogui parodyti ne tik savo intelektą, bet ir kūrybiškumą, gebėjimą spręsti netikėtas problemas. Leiskite kandidatui kiek įmanoma labiau atsiskleisti.

·  Susidarykite visų kandidatų sąrašą ir pasirašykite bent keletą pastabų prie kiekvieno: kas patiko, kas nepatiko, kas nustebino. Vėliau, galvojant apie tinkamiausią žmogų, bus daug lengviau prisiminti visus dalyvius. O surinkti duomenys gali padėti išsirinkti tinkamą kandidatą būsimai darbo vietai užimti.

·  Pokalbio metu, stebėkite kandidato kūno kalbą. Labai dažnai akys ir rankų judesiai išduoda apie žmogaus būseną ir charakterį. Kartais net įėjimas pro duris ar prisėdimas ant kėdės gali išduoti labai daug. Žinoma, turėkite omenyje, jog ne retai kandidatai darbo pokalbio metu stipriai jaudinasi. Jaudulys nebūtinai parodo žmogaus silpnumą!

·  Stenkitės samdyti darbuotoją, kuris kuo labiau atitinka keliamus reikalavimus. Dažnai nutinka, kad žmogus darbo pokalbyje pasirodo labai empatiškas, tačiau neturi reikiamų kompetencijų. Jeigu negalite skirti laiko ir resursų šį žmogų apmokyti, negaiškite laiko ir nepradėkite mažinti reikalavimų, vien dėl to, kad žmogus pasirodė ,,fainas“. Taip pat prisiminkite, jog ekstravertams sekasi geriau save pristatyti, tačiau nebūtinai jie bus geresni darbuotoji.

Tikimės, jog šie patarimai palengvins darbuotojų pasirinkimą ir padės atrasti geriausią kandidatą.

Taip pat skaitykite

Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
7 DARBO POKALBIO BAIMĖS

Darbo pokalbio baimės, įdarbinimo ir pokalbių praktika, darbo pokalbių situacijos, būdai, kaip įveikti baimę.

Skaityti daugiau
KO NORI DARBDAVIAI IŠ KANDITATŲ? 5 ATEITIES KOMPETENCIJOS

Darbdavių reikalavimai. Patrauklus kandidatas rinkoje. Ateities strategijos ir kompetencijos. Financinės situacijos gerinimas

Skaityti daugiau
5 DARBO POKALBIO ĮGŪDŽIAI, KURIE PADĖS TAU GREIČIAU ĮSIDARBINTI

Darbo pokalbio įgūdžių lavinimas, pasiruošimas darbo pokalbiui, darbo pokalbio klausimai, pavyzdžiai ir patarimai

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau