>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

prieš 5 mėnesius


Jūratė Jurginytė, karjeros ir lyderystės konsultantė | Prasmingi pokyčiai | 

Kasdien žmogus vidutiniškai priima apie 35000 įvairių sprendimų, iš jų sąmoningų ir rimtų vidutiniškai apie 70. Nuo sprendimo kelintą valandą rytoj kelsiuosi, ką valgysiu pusryčiams, ką vilkėsiu, kada sportuosiu, su kuo bendrausiu iki kokią dovaną nupirkti mylimam žmogui ir kaip pasirinkti (iš daugybės galimybių: kvietimų, idėjų, asmeninių norų), ką veiksiu savaitgalį.

Ar pagalvojome, kiek laiko skiriame vienam sprendimui? Nuo sekundės dalies iki keleto minučių, rimtiems sprendimams daugiau, priklausomai nuo sudėtingumo, turimos informacijos, mūsų pasiruošimo, išorinių veiksnių, tačiau būna, kad laiko arba informacijos mums pritrūksta ir sprendimas priimamas skubotai. Tai gali suteikti vidinę įtampą, nepasitikėjimą savimi ar net baimę pasekmių, jaučiant, kad sprendimas gali būti neteisingas. Kaip žinoti, ar skyriau pakankamai laiko, energijos ir kitų resursų savo pasirinkimui?

Jeigu įsigilinote į situaciją, apmąstėte visą šiuo metu svarbią bei jums pasiekiamą informaciją ir net užsirašėte privalumus, trūkumus, grėsmes ir galimybes, galbūt pasikalbėjote su ekspertu ar keliais, tuomet galite jaustis ramus, kad padarėte viską, ką galėjote. Vidinis vertinimas, kad tikrai išsiaiškinote, supratote, įsigilinote ir nusprendėte yra svarbiausias veiksmas.

Mūsų viduje atsirandantis ramybės jausmas patvirtins, kad sprendimas geras, tuo metu svarbiausia savyje neleisti vidiniam kritikui kelti abejonių, baimių, neužtikrintumo, kuris gali stipriai išbalansuoti. Tai atsitinka nemažai daliai žmonių, kurie suabejoję nebepriima sprendimo, užstringa nuolatinio sprendimo ieškojimo būsenoje, pradeda ieškoti patarimų iš įvairiausių žmonių, o galiausiai save kaltinti, kad yra „nepakankami geras, žinantis, išmanantis“, kad galėtų priimti tokį sprendimą. Sugriūnama ties savivertės klausimu. Abejonės priimant sprendimą gali vesti link abejonės (kitaip tariant nepasitikėjimo) pačiu savimi, savo sugebėjimais bei savo vertės santykyje su kitais sumenkinimo.

Norint to išvengti svarbu apibrėžti laiko ribas, kurio metu priimsite sprendimą ir juo pasidalinsite su asmeniu, kuris susijęs su šiuo klausimu. Dažnai padeda tam tikri klausimai:

·      Kas pasikeis ir kokią įtaką tai turės tolimesnei veiklai?

·      Ar tai turės teigiamą poveikį?

·      Kokios galimos pasekmės?

·      Kaip jausiuosi pasirinkęs/-usi vieną ar kitą sprendimą?

·      Kas sukels vienus ar kitus jausmus?

·      Ar turiu visą reikiamą informaciją? Jei ne, kokios dar trūksta ir kur ją galėčiau gauti?

·      Ar šį sprendimą turiu priimti vienas/-a ar su kitu žmogumi?

·      Iki kada turiu priimti sprendimą, gal galiu greičiau, o gal reikėtų papildomo laiko?

Šis būdas veiksmingai padeda susidėlioti tikresnį vaizdą bei vidumi išjausti pasitenkinimą, ramybę, užtikrintumą, kad pasielgėte teisingai. Aiškumas suteikia tvirtumo ir pasitikėjimo savimi ne tik šioje situacijoje bet ir naujose, kuriose galėsite prisiminti „sėkmės istoriją“, padėsiančią priimti naujus sprendimus.

Norint judėti savo karjeroje pirmyn, svarbiausia nuspręsti, kuria kryptimi ateinančius 5-10 metų tą darysite - horizontaliai ar vertikaliai.

Horizontalus karjeros kelias yra augimas gaunant vis daugiau atsakomybės, kai tampama savo srities „vyresniuoju specialistu“, „projektų vadovu“, „ekspertu“, „konsultantu“. Čia neatsiranda tiesioginio vadovavimo komandai ar skyriui, tačiau augama ekspertinių žinių lygyje, priimami aukštesnio lygio sprendimai, dirbama su svarbiausiais klientais ar projektais. Tikslas - tapti savo srities profesionalu.

Priėmus sprendimą tobulėti vertikaliai dažniausiai atsiranda vadovavimas komandai, planavimo ir strateginio pobūdžio užduočių, ataskaitos, problemų sprendimas, žmogiškųjų išteklių valdymo klausimai, dalyvavimas sprendimų priėmime kartu su įmonės vadovais.

Manęs dažnai klausia, ar kiekvienas savo srities profesionalas turi tapti vadovu? Atsakymas yra kiekvieno žmogaus individualus pasirinkimas, tačiau išsiugdyti lyderystės savybes gali beveik kiekvienas. Karjeros pagrindu turėtų tapti tikslai pagrįsti mūsų vertybėmis. Jeigu sunku jas išsigryninti – koučerio / mentoriaus pagalba padės tai padaryti. Gausite aiškumo, kodėl vienas ar kitas tikslas šiuo metu jums reikalingas, o kuriuos galite palikti ateičiai. 

Darbo skelbimai

2024-08-07 4000 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-08

CMO

darbas nuotoliniu būdu
Liko 13 d.

Client of voodoo talent search and headhunting agency - a Norwegian capital company engaged in e-commerce solutions: advertising, communication, awareness raising, attracting new customers and other a...

Marketingas
Vilnius
Anythere
Nuo: 4000 iki 6000 Eur (į rankas, neto)
2024-08-07 3500 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-08

Voodoo talentų paieškos ir galvų medžioklės agentūros klientas - įmonė sėkmingai veiklą vykdanti jau daugiau nei dešimtmetį. Jos gaminama produkcija eksportuojama į Vakarų Europos šalis. Komandoje dir...

Pardavimai, pardavimų vadyba
Kaunas
Nuo: 3500 iki 4500 Eur (į rankas, neto)
2024-08-07 1500 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-15

„Voodoo“ personalo paieškos ir atrankos agentūros klientė – tarptautinė logistikos įmonė, Lietuvoje veikianti virš 15 metų. Organizacija išsiskiria stipria orientacija į klientą bei teikiamų paslaugų ...

Transportas, logistika, ekspedicija
Vilnius
Nuo: 1500 iki 2100 Eur (į rankas, neto)

Taip pat skaitykite

GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI 2024: TENDENCIJOS LIETUVOJE IR PASAULYJE

Top 10 geriausiai apmokami darbai 2024 metais. Geriausiai uždirbantys specialistai ir jų atlyginimai. Tendencijų skirtumai Lietuvoje ir pasaulyje.

Skaityti daugiau
DARBAS IŠ NAMŲ: privalumai ir trūkumai

Darbo iš namų technologijų iššūkiai, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas, nuotolinio darbo įtaka psichinei sveikatai ir gerovei, darbo iš namų produktyvumas.

Skaityti daugiau
KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

Darbas gerai žinomose kompanijose: patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros galimybės, pastovus darbas. Ar tikrai nėra jokios rizikos?

Skaityti daugiau
Atsiliepimai
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau