Susikurkite CV
Pradžia Patarimai KADA REIKIA KEISTI DARBĄ

KADA REIKIA KEISTI DARBĄ

prieš 1 metus


Ko gero, kiekvienas mūsų esame susidūrę su būsena, kai atrodo, kad norisi viską mesti, trenkti durimis ir niekada negrįžti. Kartais tokį norą gali iššaukti nuovargis, stresinė situaciją ar bet koks kitas dirgiklis, pasitaikęs ne laiku. Su stresinėmis situacijomis susiduriame didžiojoje daugumoje darbų. Tačiau kaip suprasti, kad tai nėra tik laikina situacija, o esamas darbas iš tikrųjų kenkia emocinei ir psichologinei sveikatai?

Jei savo darbe kas dieną jaučiates vis nelaimingesnis, o problemos įsisenėjusios ir iš esmės nesikeičia – tai signalas, jog reikia kažką keisti. Žinoma, prieš priimant sprendimus, pirmiausia reikėtų pailsėti ir viską apgalvoti ,,šviežia“ galva. Jei turite galimybę, pasiimkite kelias dienas ar savaitę atostogų, išvažiuokite į gamtą, prie jūros ar užsiimkite kita Jums patinkančia ir Jus raminančia veikla. Kiek įmanoma atsiribokite nuo darbo ar bet kokių su juo susijusių dirgiklių. Jei jau pailsėjote ir prisiruošėte spręsti šį klausimą, pradėkite nuo problemų išsigryninimo. Norint jas išgryninti, rekomenduojame pirmiausia susirašyti klausimus/teiginius, kurie neduoda Jums ramybės, ir pabandyti į juos atsakyti. Pateikiame keletą pavyzdžių:

1.     Ar šiame darbe aš tobulėju?

2.     Kas mane motyvuoja?

3.     Ar mano ir įmonės vertybės sutampa?

4.     Ar man nuoširdžiai patinka mano darbas, ar skaičiuoju laiką iki darbo pabaigos ir ateinu tik ,,atidirbti“?

5.     Ar aš vis dar tikiu ir pasitikiu savo komanda?

6.     Ar aš pasitikiu savo vadovu?

7.     Ar aš matau savo ateitį šitoje įmonėje, ar noriu augti kartu su ja?

8.     Ar turiu motyvacijos eiti į darbą, ar noriu grįžti į darbą po savaitgalio?

9.     Ar darbo dienai neįpusėjus, aš jaučiuosi apatiškas ir pavargęs?

10.  Ar man siūlomos perspektyvos?

11.  Ar man suteikiama galimybė panaudoti ir gilinti turimas kompetencijas?

12.  Ar man suteikiama pakankamai laisvės?

13.  Ar darbe su manimi pakankamai komunikuoja?

14.  Ar jaučiuosi vertinamas?

15.  Ar man patinka mano darbo vieta?

16.  Ar mane tenkina gaunamas atlyginimas?

17.  Ar turėčiau kuo pakeisti esamą darbą?

18.  Ar išėjęs (net į ,,niekur“) būčiau laimingesnis?

19.  Ar turiu pakankamai finansų išgyventi tol, kol ieškosiu darbo?

20.  Ar galima kažką pakeisti?

Atsakius į šiuos klausimus, galite matyti pagrindines problemas, kurios sukelia nepasitenkinimą darbu. Kai kurios problemos, įdėjus truputį pastangų, gali dingti. Nesvarbu, matote perspektyvas ar ne, vis vien rekomenduojame pasikalbėti su savo vadovu. Galbūt su jo pagalba galėsite išspręsti didžiąją dalį kamuojančių problemų. Arba atvirkščiai – vadovo apatiškumas gali tik patvirtinti Jūsų teoriją, jog darbą verta keisti.

Žinoma, gali nutikti ir taip, jog vadovas bandydamas išsaugoti darbuotoją, žadės tai, ko ilgalaikėje perspektyvoje įvykdyti negalės. Tad jei šiuos pažadus girdite ne pirmą kartą, o esama situacija nesikeičia jau n-tąjį kartą iš eilės, nepulkite pasitikėti pažadais ir šį kartą. Taip, ištikimi darbuotojai yra vertinami, o ir pačiam malonu ir patogu dirbti įmonėje ilgą laiką. Tačiau jei jaučiate, kad prarandate ir aukojate save šiame darbe, geriau tai sustabdykite ir atraskite darbą, kuriame augsite ir auginsite. O ir įmonei paleisti Jus, jei nebeturite motyvacijos ir noro dirbti, tikrai išeis į gerą. Tad išsiskyrimas gali atnešti ne liūdesį, o abipusę naudą. Taip pat svarbu paminėti – jei patiriate smurtą (tiek psichologinį, tiek fizinį), prie Jūsų priekabiauja, ar kitaip, neteisėtai elgiasi – jokių kitų minčių negali būti – Jums reikia keisti darbą ir apie tai pranešti atitinkamoms institucijoms.

Pabaigai, nebijokite pokyčių, jei jaučiate, kad jų Jums reikia. Jei žvalgotės naujo darbo, susipildykite savo CV LoveJob.lt platformoje ir atraskite darbą, kurį mylėsite!

Taip pat skaitykite

GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI 2022: tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje

Ieškote darbo kuriame galite uždirbti daug? Šis straipsnis būtent apie tai kokiuose darbuose galima uždirbti daugiausiai Lietuvoje ir užsienyje.

Skaityti daugiau
DARBAS IŠ NAMŲ: ką verta žinoti?

Darbas iš namų daliai darbuotojų tampa kasdienybė. Kiti tik svajoja dirbti iš namų. Čia rasite pliusus ir minusus darbo iš namų, bei kaip efektyviai dirbti.

Skaityti daugiau
DARBAS VOKIETIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Vokietijoje - perspektyvus pasirinkimas. Vokietijoje yra vieni didesnių atlyginimų, tačiau prieš įsidarbinant verta žinoti ir tam tikrus niuansus.

Skaityti daugiau
DARBAS DANIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Danijoje - turbūt vienas perspektyvesnių variantų rinkoje. Darbas Danijoje - tai kelis kartus geriau apmokamas darbas nei Lietuvoje.

Skaityti daugiau
CV PAVYZDŽIAI: KOKIE AKCENTAI SVARBŪS DARBDAVIUI

Šiuolaikiški CV pavyzdžiai. Patarimai kuriantis cv ir ką apie Jūsų CV mano darbdaviai. CV pavyzdžiai ir paaiškinimai, leisiantys būti patraukliems rinkoje.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau