Susikurkite CV
Pradžia Patarimai KAIP SUSIKURTI TINKAMĄ CV?

KAIP SUSIKURTI TINKAMĄ CV?

prieš 1 metus


KAIP SUSIKURTI TINKAMĄ CV?

Turbūt kiekvienas mūsų esame kūręsi arba jau turime susikūrę savo CV. Paprastai mums gyvenimo aprašymo prireikia tada, kai nusprendžiame keisti darbą ir turime jį pateikti/nusiųsti naujam potencialiam darbdaviui arba atrankos agentūrai. Ir tuomet prasideda tikrasis galvos skausmas...
CV šablonų yra daug, tačiau kur tie tikrieji akcentai? CV yra Jūsų vizitinė kortelė ir jeigu ji netinkama – į darbo pokalbį, tikėtina, niekas Jūsų nesikvies. Tad pagrindiniai patarimai šiuo klausimu būtų tokie:

-       Pradėkime nuo Jūsų nuotraukos. Ją patartina naudoti, jeigu siunčiate CV Lietuvoje. Jeigu siunčiate užsienyje – jos nenaudokite. Foto turėtų būti profesionali, su marškiniais, kostiumu, kostiumėliu ir pan. Kitaip tariant, ne iš gamtos ar kurio nors vakarėlio.

-       Pareigos ir užimama (užimta ankstesnė) pozicija. Pradėkite nuo tų, kur dirbate šiuo metu. Aprašykite jas detaliai. Ką veikiate, kokią turite komandą (jeigu esate vadovas), už ką esate atsakingas, kokias kompetencijas panaudojate dirbdamas šį darbą, ką išmokote/patobulinote. Galiausiai, kokie Jūsų pasiekimai tame ir kaip prisidėjote prie įmonės vertės kūrimo. Skamba kaip iššūkis, tiesa? Tačiau jeigu norite parduoti savo laiką naujam darbdaviui – nepagailėkite laiko aprašyti tai keliais profesionaliais sakiniais. Taip turėtumėte padaryti su kiekviena pozicija, kur dirbote.

-       Nerašykite studijų laikų arba iškart po studijų pozicijų, kurios niekaip nesisieja su Jūsų dabartiniu darbu ir situacijomis (na, nebent jos siejasi arba tai yra vienintelės pozicijos, kurias dirbote iki šiol).

-       Netrinkite tarpinių pozicijų. Tai labai neprofesionalu ir, pagaliau, anksčiau ar vėliau apie tai darbdaviai sužino. O kai sužino – Jūsų darbo laikas gali būti suskaičiuotas toje konkrečioje įmonėje, kur įsidarbinote pamelavęs.

-       Jeigu turite galimybę pateikti asmenis, kurie gali Jus parekomenduoti – taip ir padarykite. Užtenka tų asmenų vardo, pavardės ir kaip Jums su jais teko bendrauti. Telefono numerius pateiksite pagal pageidavimą (dėl duomenų apsaugos).

-       Jeigu turite šalutinių veiklų, savaitgaliais, po darbo ir pan. ir neplanuojate jų atsisakyti – geriau nurodykite jas CV, nes ne visi potencialūs darbdaviai mėgsta ir toleruoja tai. Tai sutaupysite laiką ir sau, ir įmonėms, kurios ieškosi darbuotojų.

-       Nepabijokite nurodyti ir specifinių pageidavimų, jeigu juos turite: pvz. dalinė galimybė dirbti iš namų, atlyginimas, plius draudimo paslaugos, plius įmonės automobilis ir pan.

-       Jeigu turite išvystytus tam tikrus specifinius gebėjimus – parašykite juos – tai gali padėti Jums rasti geriau apmokamą arba labiau tinkamą darbą.

-       Nepabijokite parašyti ir vertybes, kuriomis remiantis dirbate/gyvenate. Vertybės yra labai svarbu ir jeigu Jūsų vertybės kardinaliai prasilenkia su tos įmonės ar įmonės  vadovo, tai ilgai toje įmonėje nedirbsite.

-       Nerašykite šeimyninės padėties, turimų vaikų skaičiaus, tikslaus gyvenamojo adreso. Tai pertekliniai duomenys, kurie iš esmės neparodo nieko, tik apkrauna Jūsų CV nereikalinga informacija.

-       Geras CV turi tilpti į du puslapius. Jei jis bus ilgesnis – tikėtina, jo viso neskaitys, o tai jau blogai, nes, galbūt, neperskaitys būtent tos dalies, kur yra Jūsų svarbiausios kompetencijos ir akcentai.

-       CV šablonas. Jis turėtų būti šiuolaikiškas, neperkrautas piešiniais ar kitokiais „kūrybiniais nukrypimais“. Vienas variantų, kuriuo galite naudotis – Lovejob šablonai.

-       Jeigu darbo skelbimas yra lietuvių kalba – rekomenduojame ir CV siųsti lietuvišką, nes galimai asmuo paskelbęs skelbimą ir atliekantis pirminę atranką nesupranta gerai kitos kalbos, kuria atsiųsite savo CV. Tačiau, jeigu skelbimas yra konkrečia kalba arba yra nurodyta, kuria kalba turite atsiųsti savo CV – vienareikšmiškai turėtumėte taip ir pasielgti.

-       Na, ir pabaigai. Nepalikite rašybos ir skyrybos klaidų savo CV. Jos atrodo labai neprofesionaliai ir yra didelė tikimybė, kad dalis darbdavių vien dėl klaidų gali nesikviesti Jūsų į darbo pokalbį.

Tad jeigu norite būti pakviesti į darbo pokalbį – skirkite laiko savo CV susikūrimui ar jo atnaujinimui. Juk papildomos kelios valandos gali būti tai, kas leis Jums ateityje pasiekti geresnių rezultatų karjeroje ar uždirbti daugiau. Nepamirškite, investicijos anksčiau ar vėliau atsiperka. Tad laikas investuotas į CV kūrimą neabejotinai atsipirks.

Taip pat skaitykite

Ar verta dirbti studijuojant?
Ar verta dirbti studijuojant?

Ar verta dirbti studijuojant? Šis klausimas kartais iškyla daugumai studentų. Ir vieno teisingo atsakymo nėra. Tačiau čia rasite patarimus prieš apsisprendžiant

Skaityti daugiau
KAIP PRITRAUKTI TINKAMĄ KANDIDATĄ DARBO SKELBIMO PAGALBA
KAIP PRITRAUKTI TINKAMĄ KANDIDATĄ DARBO SKELBIMO PAGALBA

Ieškote darbuotojų? Štai keletas pasiūlymų kaip sukurti darbo skelbimus taip, jog Jums lengviau pavyktų atrasti ir pritraukti tinkamus kandidatus.

Skaityti daugiau
KO NERAŠYTI NORINT SUSIRASTI DARBĄ
KO NERAŠYTI NORINT SUSIRASTI DARBĄ

Norėdami kuo greičiau susirasti darbą žmonės prirašo daugiau nei reikia ir tai tampa priežastimi, kodėl negauna darbo. Tad ko neverta rašyti aplikuojant?

Skaityti daugiau
KADA REIKIA KEISTI DARBĄ
KADA REIKIA KEISTI DARBĄ

Kada reikia keisti darbą? Šį klausimą anksčiau ar vėliau svarsto kiekvienas iš mūsų. Čia rasite patarimus į ką atkreipti dėmesį, kad nuspręsti.

Skaityti daugiau
DARBAS UŽSIENYJE
DARBAS UŽSIENYJE

Darbas Užsienyje. Dalis žmonių išvyksta padirbėti į užsienį arba kartais pasvarsto apie tai. Čia pateikiamos įžvalgos planuojantiems vykti padirbėti užsienyje.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau