>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS ŠIAULIUOSE: ką verta žinoti?

DARBAS ŠIAULIUOSE: ką verta žinoti?

prieš 8 mėnesius


Ar kada nors susimąstėte kiek savo gyvenimo laiko didmiesčių gyventojai paaukoja stovėdami automobilių „kamščiuose“? Atsakyti į šį klausimą tiksliai – sunku, tačiau galime patikinti, kad su šia problema nesusidursite gyvendami Šiauliuose. Atvykę į šį miestą įsitikinsite, jog susidariusios eilės prie šviesoforų tik momentinės, akimirksniu pranykstančios užsidegus žalios spalvos signalui. Ketvirtuoju pagal gyventojų skaičių laikomas Lietuvos miestas gali pasigirti ne tik sklandžiai sureguliuotu visų srautų judėjimu, tačiau ir puikiai išvystytomis statybos, gamybos bei transporto paslaugų sritimis. Galite būti tikri, jog dėka šių sektorių įmonių gausos  atrasti potencialią darbo vietą statybos, gamybos arba transporto paslaugų sričių specialistams Šiauliuose sunku nebus. Tačiau prieš žengiant į kiekvieną naują gyvenimo etapą svarbu apmąstyti ką jis gali mums atnešti, todėl svarstantiems apie galimybę gyventi ir dirbti Šiauliuose pateikiame svarbiausią informaciją apie šiuo metu paklausiausias statybų, transporto paslaugų bei gamybos sektorių darbo pozicijas, numatomus šio miesto uždarbio dydžius bei bendrąją informaciją apie sektorių vykdomas veiklas.

Pirmąja labiausiai išsivysčiusia bei sparčiausiai besiplečiančia Šiaulių miesto veiklos sritimi šiuo metu laikoma statyba. Paklaustumėte kodėl? Atsakymas paprastas – statybų sektorius šiuo metu gali pasigirti Šiauliuose turintis virš 450 registruotų įmonių bei daugybę įvairaus pobūdžio darbo pozicijų. Statybų veiklos srityje teikiamos įvairios paslaugos, kurios yra gyvybiškai svarbios ne tik Šiaulių miesto ar visos Lietuvos, tačiau apskritai bet kokios šalies augimui. Darbas Šiauliuose, statybų sektoriuje, apima įvairius procesus, susijusius su pastatų, infrastruktūros, pramoninių objektų įrengimu. Įprastai tokie procesai prasideda nuo planavimo, finansavimo ir projektavimo ir tęsiasi tol, kol objektas pastatomas bei parengiamas naudoti. Šiauliuose veikiančios statybų sektoriaus įmonės taip pat atlieka remonto darbus bei gali pasiūlyti tokias paslaugas kaip dokumentų ruošimas, individualios konsultacijos jums rūpimais statybų klausimais arba net gi statyboms reikalingų įrankių ir technikos nuoma, jei savo objekto statybos darbais norėtumėte užsiimti patys. Kokybiškam šių paslaugų įgyvendinimui reikalingi skirtingas kompetencijas turintys žmonės, o būtent Šiaulių mieste paklausiausiomis statybų sektoriaus pareigybėmis šiuo metu laikomos šios trys profesijos:

1.     Inžinieriaus (-ės) darbo pareigos. Statybų sektoriuje inžinieriaus (-ės) pareigybes atliekantys  specialistai dažniausiai yra atsakingi už objektų projektavimo ir statybos proceso priežiūrą. Kitaip tariant inžinieriai stengiasi užtikrinti, kad visi projektai atitiktų statybų sektoriaus standartus ir saugos taisykles. Jie taip pat gali padėti suprojektuoti infrastruktūros sistemas, pavyzdžiui, kelius arba užtvankas. Inžinierių darbas Šiauliuose įprastai apmokamas nuo 900 iki 1600 eurų per mėnesį (atskaičius mokesčius).

2.     Statybos darbų vadovo (-ės) darbo pareigos. Šią darbo poziciją užimantys specialistai planuoja, koordinuoja ir valdo visus statybos projektų įgyvendinimo etapus nuo projekto pradžios iki pabaigos. Jie prižiūri projektų darbų grafikus ir deleguoja užduotis savo komandai tokiu būdu užtikrindami, kad kiekvienas statybos etapas vyktų pagal planą. Šių specialistų darbas Šiauliuose pinigine išraiška įvertinamas gana skirtingai, mėnesinis atlyginimas gali svyruoti nuo 1150 iki 2000 eurų į rankas.

3.     Įvairaus profilio statybininkų darbo pareigos. Jei kada nors svarstytumėte tapti statybininku (-e) turėtumėte nepamiršti jog šis darbas reikalauja ne tik fizinės ištvermės ir gebėjimo saugiai bei efektyviai naudotis įvairių tipų įrankiais, tačiau ir pakantumo bei kantrybės, kadangi dirbti gali tekti esant ekstremaliai temperatūrai ar kitoms nepalankioms oro sąlygoms. Įvairaus profilio statybininkų darbas Šiauliuose pinigine išraiška įvertinamas nuo 850 iki 2000 eurų į rankas.

Kita, taip pat plačiai Šiaulių mieste išsivysčiusi veiklos sritis – transporto paslaugos. Šios paslaugos apima įvairių krovinių, žmonių ir gyvūnų gabenimą iš vienos vietos į kitą sausumos, vandens ir oro keliais. Darbas Šiauliuose, transportavimo įmonėse, vykdomas tiek vietiniu tiek tarptautiniu mastu, dažnu atveju taip pat teikiamos ekspedijavimo bei sandėliavimo paslaugas. Šiame mieste vienomis paklausiausių transporto paslaugų srities profesijų šiuo metu laikomos šios dvi darbo pozicijos:

1.     Vairuotojų darbo pareigos. Nors dažnai yra sakoma, jog gerai vairuoja tik vyrai, tačiau tokio pobūdžio pareigas palaipsniui renkasi ir moteriškos lyties atstovės. Iš tiesų šis darbas reikalavimų lyčiai neturi, svarbiausia – gebėjimas valdyti transporto priemonę, ilgametė praktika atsispindinti jūsų vairuotojo staže bei rūpinimasis savo ir krovinių saugumu. Vairuotojų darbas Šiauliuose įprastai apmokamas nuo 750 iki 1500 eurų per mėnesį (atskaičius mokesčius).

2.     Ekspedicijos vadybininkų darbo pareigos. Dar kitaip šiose pareigose dirbančius asmenis būtų galima įvardinti kaip tiekimo grandinės valdymo ekspertais, nes jų tikslas bendraujant su vežėjais ir klientais išrinkti patogiausią bei saugiausią būdą krovinio pervežimui į paskirties vietą. Šių specialistų darbas Šiauliuose dažniausiai apmokamas nuo 900 iki 2000 eurų per mėnesį (atskaičius mokesčius).

Dar viena sritis, kurią taip pat būtų galima priskirti prie sparčiausiai Šiauliuose besiplečiančių bei labiausiai išsivysčiusių sektorių yra gamyba. Šioje srityje dirbantys žmonės rūpinasi naujų produktų kūrimu iš žaliavų arba komponentų. Kuriami produktai gali būti labai įvairūs, tai ir maistas, gėrimai, drabužiai, tekstilės gaminiai, baldai, metalo gaminiai, medienos gaminiai, popieriaus gaminiai ir t. t. Šiauliuose daugiau nei 300 registruotų gamybos sektoriaus įmonių taip pat vartotojams gamina plataus spektro prekes. Šiuo metu tarp darbuotojų paiešką vykdančių įmonių Šiauliuose vyrauja baldų, metalo gaminių, mėsos gaminių, konditerijos gaminių, dviračių, plastikinių bei aliuminių langų  gamybos sritys, o šiuo metu paklausiausiomis gamybos sektoriaus pareigybėmis Šiauliuose laikomos šios dvi profesijos:

1.     Gamybos meistrų darbo pareigos. Gamybos sektoriuje dirbantys meistrai prižiūri kasdienes gamybos proceso operacijas ir darbo eigą gamybinėje įmonėje. Jie taip pat gali būti atsakingi už vadovavimą vienam gamybinės įmonės skyriui, arba net gi visai gamyklos darbuotojų komandai. Akivaizdu, jog ši profesija reikalauja ne tik žinių apie naudojamą įrangą bei jos valdymą, bet ir gebėjimo planuoti laiką, organizuoti ir deleguoti darbus. Gamybos meistrų darbas Šiauliuose įprastai apmokamas nuo 800 iki 1500 eurų per mėnesį (atskaičius mokesčius).

2.     Baldininkų – aptraukėjų darbo pareigos. Žmonės pasirinkę šią specialybę, kaip jau galima nuspėti yra atsakingi už baldų aptraukimą/apmušimą, kitaip tariant baldų rėmo tvirtinimą prie jo paminkštinimų, medžiaginių arba odinių tekstilės užvalkalų. Baldininkai ne tik gamina naujus baldus, tačiau taip pat gali prikelti senus naujam gyvenimui, o šios profesijos atstovų darbas Šiauliuose dažniausiai apmokamas nuo 700 iki 1600 eurų per mėnesį (atskaičius mokesčius).

Apžvelgus tris labiausiai išsivysčiusias bei toliau besiplečiančias Šiaulių miesto veiklos sritis galime pastebėti jog, darbas Šiauliuose, statybų, gamybos bei transporto paslaugų sektoriuose, šiuo metu paklausiausiose darbo pozicijose yra apmokamas gana neblogai, visi darbo užmokesčiai viršija valstybės nustatytą minimalų mėnesinį atlyginimą, o savo darbą išmanantiems bei solidžią darbinę patirtį sukaupusiems specialistams Šiauliai gali pasiūlyti net du kartus, nei vidutinį darbo užmokestį, didesnį atlyginimą. Taigi, Šiauliai idealiausias pasirinkimas tiems statybų, gamybos bei transporto paslaugų sektorių entuziastams, kurie yra pasiryžę ne tik dirbti, bet tuo pačiu ir tobulėti bei tokiu būdu džiaugtis solidžiu atlyginimu.

Taip pat skaitykite

DARBAS NORVEGIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Norvegijoje be patirties. Darbas Norvegijoje be tarpininkų. Darbas Norvegijoje moterims . Darbas Norvegijoje be Norvegų kalbos žinių.

Skaityti daugiau
DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Švedijoje be patirties. Darbas Švedijoje be tarpininkų. Darbas Švedijoje moterims . Darbas Švedijoje be Švedų kalbos žinių. Info apie darbą Švedijoje.

Skaityti daugiau
DARBAS OLANDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Olandijoje. Perskaitykite šį straipsnį prieš nuspręsdami kurioje šalyje norite dirbti. Viskas ką verta žinoti apie darbą Olandijoje vienoje vietoje.

Skaityti daugiau
DARBAS GRAIKIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Graikijoje, darbo pasiūlymai Graikijoje. Visa būtina informacija prieš nusprendžiant darbo Graikijoje galimybes atrasite čia.

Skaityti daugiau
DARBAS ITALIJOJE: ką verta žinoti?

Visa tiesa apie darbo galimybes Italijoje. Darbas Italijoje gali būti Jūsų taiklus pasirinkimas, jeigu Jūsų lūkesčiai sutampa su Italijos kultūra.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau