Susikurkite CV
Pradžia Patarimai KAIP ELGTIS NUOTOLINIO DARBO POKALBIO METU

KAIP ELGTIS NUOTOLINIO DARBO POKALBIO METU

prieš 1 mėnesį


KAIP ELGTIS NUOTOLINIO DARBO POKALBIO METU

PASIRUOŠIMAS DARBO POKALBIUI

Darbo paieškos neapsiriboja vien darbo skelbimų portalais ir kandidatavimu į norimas pozicijas. Dažnai reikia pasiruošti ir darbo pokalbiams, kurie karantino metu (ir ne tik) vyksta nuotoliniu būdu. Šis būdas, žinoma, turi savų privalumų ir trūkumų. Pateikiame 10 patarimų, kurie padės ,,įveikti“ nuotolinį darbo pokalbį:

1. Gavę kvietimą į pokalbį padėkokite ir patvirtinkite savo dalyvavimą

Tai padaryti užtruksite vos keletą minučių, tačiau sudarysite mandagaus bei atsakingo žmogaus įvaizdį.

2. Ištestuokite savo kompiuterinę techniką

Nepaisant to, jog pasitikite savo kompiuterio galiomis, vis vien patikrinkite ar gerai veikia internetas, ar prijungta kamera ir mikrofonas, ar gera garso kokybė. Jei vaizdo skambučių programą naudosite pirmą kartą, būtinai padarykite bandomąjį skambutį.

3. Sukurkite kuo profesionalesnę aplinką

Raskite kuo neutralesnį foną, gerą apšvietimą (geriau rinkitės vietą šalia lango). Pasistenkite jog būtent Jūs būtumėte pagrindinis objektas ekrane. Įsitikinkite jog pokalbio metu nebus jokių dirgiklių (pašalinių garsų, šviesų). Susitvarkykite aplinką, kurioje vyks pokalbis.

4. Būkite virtualiai profesionalūs

Pasitikrinkite koks el. pašto adresas ir vardas įvesti virtualių skambučių programoje (visur naudokite savo tikrą vardą ir pavardę, o tinkamiausias el. pašto adresas yra vardas.pavarde@... ir pan.). Taip pat patikrinkite kokia nuotrauka yra nustatyta kaip pagrindinė.

5. Kuo labiau pasiruoškite pokalbiui

Nors tai ir nėra gyvas pokalbis, ,,googlinti” atsakymų į klausimus pokalbio metu vis vien nederėtų. Stenkitės šiam pokalbiui ruoštis lygiai tiek, kiek ir gyvam. Atsakykite sau į dažniausiai darbo pokalbiuose užduodamus klausimus:

•          Kuo Jus sudomino ši pozicija?

•          Ką žinote apie įmonę?

•          Kokios Jūsų didžiausios silpnybės?

•          Koks didžiausias Jūsų profesinis pasiekimas?

•          Papasakokite su kokiais didžiausiais iššūkiais esate susidūręs ankstesniame darbe ir kaip su jais susitvarkėte?

•          Ko ieškote naujoje darbo pozicijoje?

•          Kodėl paliekate ankstesnį darbą?

Pasidomėkite įmone, jos kultūra. Paruoškite klausimų įmonės atstovui.

6. Pasimokykite kūno kalbos pradmenų

Tai padės ne tik įtaigiau pristatyti save, tačiau ir geriau suprasti ką Jums nori pasakyti pašnekovas. Internete rasite daugybę nemokamos informacijos šia tema.

7. Stenkitės nepertraukinėti

Tai padaryti gali būti sudėtingiau nei gyvame pokalbyje, nes yra sunkiau sekti pašnekovo kūno kalbą ir suprasti kada jis ruošiasi kalbėti. Tačiau susitvarkyti su šia problema Jums padės 5 punktas bei didesnės pauzės tarp sakinių.

8. Apsirenkite taip, lyg vyktumėte į gyvą darbo pokalbį

Karantino metu esame įpratę didžiąją dienos dalį praleisti su patogiais ,,namų“ rūbais. Tačiau į šį pokalbį žiūrėkite kaip į galimybę pasipuošti – apsirenkite taip, lyg vyktumėte į tikrą pokalbį.

9. Būkite savimi

Nebijokite pajuokauti, pripažinti jei kažko nežinote ar nesuprantate – kitame ekrano gale, lygiai toks pat žmogus, kaip ir Jūs. Elkitės natūraliai.

10. Išsiųskite padėkos laišką

Po pokalbio išsiųskite padėkos laišką. Jei sutarėte kitą pokalbį, dar kartą parašykite ar planuojate/neplanuojate jame dalyvauti.

11. Palaikykite akių kontaktą žiūrėdami į kamerą

Nepaisant to, jog norisi žiūrėti į save – venkite to. Žiūrėdami tiesiai į kamerą atrodysite ne tik labiau susidomėjęs pokalbiu, bet ir parodysite pagarbą pašnekovui.

 

Tikimės šie patarimai padės susirasti išsvajotą darbą!

Taip pat skaitykite

DARBAS UŽSIENYJE
DARBAS UŽSIENYJE

Darbas Užsienyje. Dalis žmonių išvyksta padirbėti į užsienį arba kartais pasvarsto apie tai. Čia pateikiamos įžvalgos planuojantiems vykti padirbėti užsienyje.

Skaityti daugiau
KOKIOMIS VERTYBĖMIS REMIASI DARBUOTOJAI IR DARBDAVIAI LIETUVOJE?
KOKIOMIS VERTYBĖMIS REMIASI DARBUOTOJAI IR DARBDAVIAI LIETUVOJE?

Kokios vertybės yra svarbiausios Lietuvos darbdaviams? O kokias vertybes vertina įvairių sričių darbuotojai ir vadovai? Visą tai rasite šiame tyrime.

Skaityti daugiau
KAIP ATRASTI BŪTENT TĄ DARBUOTOJĄ?
KAIP ATRASTI BŪTENT TĄ DARBUOTOJĄ?

Darbdaviai tikisi lojalaus ilgalaikio darbuotojo komandoje, tačiau ne visiems pavyksta tokius rasti. Čia rasite patarimus kaip rasti tinkamus darbuotojus

Skaityti daugiau
KAIP NESUŽVAIGŽDĖTI TAPUS VADOVU
KAIP NESUŽVAIGŽDĖTI TAPUS VADOVU

Dauguma mūsų nori būti vadovais, ypač kol esame jaunesni. Bet nemaža dalis naujų vadovų "sužvaigždėja" ir pradeda nebesiskaityti su komanda. Kaip to išvengti?

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau