>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai KAIP ELGTIS NUOTOLINIO DARBO POKALBIO METU

KAIP ELGTIS NUOTOLINIO DARBO POKALBIO METU

prieš 2 metus


PASIRUOŠIMAS DARBO POKALBIUI

Darbo paieškos neapsiriboja vien darbo skelbimų portalais ir kandidatavimu į norimas pozicijas. Dažnai reikia pasiruošti ir darbo pokalbiams, kurie karantino metu (ir ne tik) vyksta nuotoliniu būdu. Šis būdas, žinoma, turi savų privalumų ir trūkumų. Pateikiame 10 patarimų, kurie padės ,,įveikti“ nuotolinį darbo pokalbį:

1. Gavę kvietimą į pokalbį padėkokite ir patvirtinkite savo dalyvavimą

Tai padaryti užtruksite vos keletą minučių, tačiau sudarysite mandagaus bei atsakingo žmogaus įvaizdį.

2. Ištestuokite savo kompiuterinę techniką

Nepaisant to, jog pasitikite savo kompiuterio galiomis, vis vien patikrinkite ar gerai veikia internetas, ar prijungta kamera ir mikrofonas, ar gera garso kokybė. Jei vaizdo skambučių programą naudosite pirmą kartą, būtinai padarykite bandomąjį skambutį.

3. Sukurkite kuo profesionalesnę aplinką

Raskite kuo neutralesnį foną, gerą apšvietimą (geriau rinkitės vietą šalia lango). Pasistenkite jog būtent Jūs būtumėte pagrindinis objektas ekrane. Įsitikinkite jog pokalbio metu nebus jokių dirgiklių (pašalinių garsų, šviesų). Susitvarkykite aplinką, kurioje vyks pokalbis.

4. Būkite virtualiai profesionalūs

Pasitikrinkite koks el. pašto adresas ir vardas įvesti virtualių skambučių programoje (visur naudokite savo tikrą vardą ir pavardę, o tinkamiausias el. pašto adresas yra vardas.pavarde@... ir pan.). Taip pat patikrinkite kokia nuotrauka yra nustatyta kaip pagrindinė.

5. Kuo labiau pasiruoškite pokalbiui

Nors tai ir nėra gyvas pokalbis, ,,googlinti” atsakymų į klausimus pokalbio metu vis vien nederėtų. Stenkitės šiam pokalbiui ruoštis lygiai tiek, kiek ir gyvam. Atsakykite sau į dažniausiai darbo pokalbiuose užduodamus klausimus:

•          Kuo Jus sudomino ši pozicija?

•          Ką žinote apie įmonę?

•          Kokios Jūsų didžiausios silpnybės?

•          Koks didžiausias Jūsų profesinis pasiekimas?

•          Papasakokite su kokiais didžiausiais iššūkiais esate susidūręs ankstesniame darbe ir kaip su jais susitvarkėte?

•          Ko ieškote naujoje darbo pozicijoje?

•          Kodėl paliekate ankstesnį darbą?

Pasidomėkite įmone, jos kultūra. Paruoškite klausimų įmonės atstovui.

6. Pasimokykite kūno kalbos pradmenų

Tai padės ne tik įtaigiau pristatyti save, tačiau ir geriau suprasti ką Jums nori pasakyti pašnekovas. Internete rasite daugybę nemokamos informacijos šia tema.

7. Stenkitės nepertraukinėti

Tai padaryti gali būti sudėtingiau nei gyvame pokalbyje, nes yra sunkiau sekti pašnekovo kūno kalbą ir suprasti kada jis ruošiasi kalbėti. Tačiau susitvarkyti su šia problema Jums padės 5 punktas bei didesnės pauzės tarp sakinių.

8. Apsirenkite taip, lyg vyktumėte į gyvą darbo pokalbį

Karantino metu esame įpratę didžiąją dienos dalį praleisti su patogiais ,,namų“ rūbais. Tačiau į šį pokalbį žiūrėkite kaip į galimybę pasipuošti – apsirenkite taip, lyg vyktumėte į tikrą pokalbį.

9. Būkite savimi

Nebijokite pajuokauti, pripažinti jei kažko nežinote ar nesuprantate – kitame ekrano gale, lygiai toks pat žmogus, kaip ir Jūs. Elkitės natūraliai.

10. Išsiųskite padėkos laišką

Po pokalbio išsiųskite padėkos laišką. Jei sutarėte kitą pokalbį, dar kartą parašykite ar planuojate/neplanuojate jame dalyvauti.

11. Palaikykite akių kontaktą žiūrėdami į kamerą

Nepaisant to, jog norisi žiūrėti į save – venkite to. Žiūrėdami tiesiai į kamerą atrodysite ne tik labiau susidomėjęs pokalbiu, bet ir parodysite pagarbą pašnekovui.

 

Tikimės šie patarimai padės susirasti išsvajotą darbą!

Taip pat skaitykite

PAKLAUSIAUSIOS PROFESIJOS LIETUVOJE: kokių specialistų trūksta labiausiai?

Paklausiausios profesijos Lietuvoje. Kokios profesijos yra geidžiamiausios. Kokią profesiją pasirinkti.

Skaityti daugiau
DARBO POKALBIS: KAIP PASIRUOŠTI DARBO POKALBIUI?

Darbo pokalbis. Kaip pasiruošti darbo pokalbiui. Dažniausiai užduodami darbo pokalbio klausimai. Kaip tinkamai atsakyti į klausimus darbo pokalbio metu.

Skaityti daugiau
DARBAS NORVEGIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Norvegijoje be patirties. Darbas Norvegijoje be tarpininkų. Darbas Norvegijoje moterims . Darbas Norvegijoje be Norvegų kalbos žinių.

Skaityti daugiau
DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Švedijoje be patirties. Darbas Švedijoje be tarpininkų. Darbas Švedijoje moterims . Darbas Švedijoje be Švedų kalbos žinių. Info apie darbą Švedijoje.

Skaityti daugiau
DARBAS OLANDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Olandijoje. Perskaitykite šį straipsnį prieš nuspręsdami kurioje šalyje norite dirbti. Viskas ką verta žinoti apie darbą Olandijoje vienoje vietoje.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau