Pradžia Patarimai 17 C LYGIO VADOVO PAREIGYBIŲ TRUMPINIŲ. AR ŽINOTE JUOS?

17 C LYGIO VADOVO PAREIGYBIŲ TRUMPINIŲ. AR ŽINOTE JUOS?

prieš 1 mėnesį


17 C LYGIO VADOVO PAREIGYBIŲ TRUMPINIŲ. AR ŽINOTE JUOS?

Angliški trumpiniai vis dažniau pastebimi ir Lietuvos darbo rinkoje, ypač aktualūs jie tampa aukštesnes pareigas užimančių asmenų kalboje ir tekstuose. Dėl globalizacijos ir nuotolinio darbo išplėtimo tokie terminai tapo standartu verslo pasaulyje. Kviečiame prisiminti ar susipažinti su keletu pagrindinių trumpinių:

Pradėkime nuo pagrindinio CEO termino. Šis terminas reiškia generalinio direktoriaus poziciją (angl. chief executive officer). Šis žmogus yra bendrovės vadovas, atsakingas už bendrovės ekonominę, komercinę, finansinę veiklą, organizuoja darbuotojus, kad būtų įvykdyti numatyti komerciniai, finansiniai rodikliai ir būtų įgyvendinta įmonės strategija. Generalinis direktoriaus dažniausiai turi savo C (angl. C-Level Executives) vadovų komandą:

CFO (angl. Chief Financial Executive) – finansų direktorius, asmuo atsakingas už įmonės apskaitą, finansų valdymo bei kontrolės strategijos kūrimą ir įgyvendinimą. Vadovauja įmonės finansų skyriui.

 

COO (angl. Chief Operating Officer) - asmuo, atsakingas už visas verslo operacijas: rinkodarąpardavimus ir gamybos funkcijos, jeigu tai gamybos įmonė.

 

CTO (angl. Chief Technology Officer) - asmuo, atsakingas už gamybos procesus, kuris reikalingas daugiau technologijų įmonėms. Gamybos įmonėje šis direktorius greičiausiai dirbtų labai artimai su COO. Tokiu atveju jie atitinkamai pasiskirstytų darbo naštą už gamybos funkcijas ir rinkodarą bei pardavimus.

 

CIO (angl. Chief Information Officer) - asmuo atsakingas už informacijos srauto tvarkymą bei įmonės technologizavimą. CIO rūpinasi ir užtikrina informacijos srautą.

 

CMO (angl. Chief Marketing Officer) - marketingo direktorius, asmuo atsakingas už viską kas susiję su reklama, komunikacija.

 

CSO (angl. Chief Sales Officer) - asmuo užimantis pardavimų direktoriaus pareigas, vadovauja pardavimų skyriui, prižiūri visas su pardavimais susijusias veiklas, kuria pardavimų strategijas, atsakingas už pardavimo biudžetų įvykdymą.

 

CSO (angl. Chief Strategy Officer) – vadovas padedantis CEO ties strategijų kūrimų, strateginių planų sudarymų (įmonės plėtrai, vadovavimui, įmonės komunikacijai ar panašiai).

 

CBDO (angl. Chief Business Development Officer) – asmuo iš kurio tikimasi žinių iš visų įmonės sričių, šis asmuo atsakingas už verslo augimą ir plėtrą, potencialių klientų pritraukimą.

 

CPO (angl. Chief Procurement Officer) – pirkimų vadovas, asmuo atsakingus už įmonės pirkimus, jų organizavimą.

 

CRO (angl. Chief Recruiting Officer) – personalo atrankų vadovas, asmuo atsakingas už įmonės personalo atrankų strategijos kūrimą, viziją ir vykdymą.

 

CAO (angl. Chief Administrative Officer) – šio vadovo pagrindinės funkcijos yra užtikrinti sklandžią organizacijos veiklą ir atsakyti už rezultatą. Dažnu atveju šis asmuo būna miesto/apskrities/šalies tinklo vadovas, atsakingas už įmonės veiklą būtent tam krašte.

 

CCO (angl. Chief Commercial Officer) – asmuo atsakingas komercijos plėtros strategijas ir įgyvendinimą. Dažniausiai susijęs su marketingu, pardavimais, produkto plėtra ir klientų aptarnavimu.  

 

CBO (angl. Chief Business Officer) – asmuo kurio pareigos nesiskiria nuo CEO, tačiau taip dažniausiai įvardijami vadovai dirbantys švietimo sektoriuje (universitetuose, kolegijos ir pan.).

 

CBO (angl. Chief Brand Officer) –  šis asmuo atsakingas už įmonės įvaizdį bei įvaizdžio vizijos plėtojimą. Šis vadovas taip pat prižiūri reklamas, dizainus, komunikaciją, viešuosius ryšius bei klientų aptarnavimą.

 

CRO (angl. Chief Reputation Officer) – asmuo atsakingas už įmonės reputacijos bei įvaizdžio kūrimą, visuomeninius ryšius, vidinę bei išorinę komunikaciją, bendravimą su įmonės akcininkais.

 

CXO (angl. Chief Experience Officer) – vadovas atsakingas už galutinę vartotojo patirtį. (UX angl. UX (User Experience)).

Galima būtų išskirti ir daugiau akronimų, tačiau tai yra pagrindiniai, kurie dažniausiai sutinkami verslo pasaulyje. Tikimės, jog kitą kartą darbo skelbime ar ant vizitinės kortelės pamačius vieną iš šių trumpinių, aiškiau suprasite jo reikšmę.

Taip pat skaitykite

KOKIOMIS VERTYBĖMIS REMIASI DARBUOTOJAI IR DARBDAVIAI LIETUVOJE?
KOKIOMIS VERTYBĖMIS REMIASI DARBUOTOJAI IR DARBDAVIAI LIETUVOJE?

Kokios vertybės yra svarbiausios Lietuvos darbdaviams? O kokias vertybes vertina įvairių sričių darbuotojai ir vadovai? Visą tai rasite šiame tyrime.

Skaityti daugiau
KAIP ATRASTI BŪTENT TĄ DARBUOTOJĄ?
KAIP ATRASTI BŪTENT TĄ DARBUOTOJĄ?

Darbdaviai tikisi lojalaus ilgalaikio darbuotojo komandoje, tačiau ne visiems pavyksta tokius rasti. Čia rasite patarimus kaip rasti tinkamus darbuotojus

Skaityti daugiau
KAIP NESUŽVAIGŽDĖTI TAPUS VADOVU
KAIP NESUŽVAIGŽDĖTI TAPUS VADOVU

Dauguma mūsų nori būti vadovais, ypač kol esame jaunesni. Bet nemaža dalis naujų vadovų "sužvaigždėja" ir pradeda nebesiskaityti su komanda. Kaip to išvengti?

Skaityti daugiau
10 IT SPECIALISTŲ PAREIGYBIŲ KURIAS VERTA ŽINOTI
10 IT SPECIALISTŲ PAREIGYBIŲ KURIAS VERTA ŽINOTI

Neretai tenka bendrauti su programuotojais ir kitais IT specialistais ir ne visada aišku už ką jie atsakingi. Čia rasite pagrindines sąvokas ir apibūdinimus.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau