>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai 5 DARBO POKALBIO ĮGŪDŽIAI, KURIE PADĖS TAU GREIČIAU ĮSIDARBINTI

5 DARBO POKALBIO ĮGŪDŽIAI, KURIE PADĖS TAU GREIČIAU ĮSIDARBINTI

prieš 2 mėnesius


Jūratė Jurginytė, karjeros ir lyderystės konsultantė | Prasmingi pokyčiai | 

Daugeliui iš mūsų darbo pokalbis yra pats baisiausias ar tiesiog nemaloniausias dalykas. Tai tarsi greitieji pasimatymai, bet su itin dideliu streso lygiu bei baime, kad manęs gali visai nepasirinkti ir ilgai liksiu be darbo, be pinigų….

„Tiek daug žmonių net neįsivaizduoja, kuo nori užsiimti, bet mano, kad eidami į darbo pokalbius stebuklingai tai išsiaiškins. Jei nesate tikri, pokalbio metu šis nežinojimas rėks garsiai apie jus”. 

Todėl pirmiausia svarbu pačiam arba su karjeros konsultantu/-e išsiaiškinti,    kuo norite (rolė, atsakomybės) būti ir kokią vertę kursite naujam darbdaviui. Kai tai žinote, galite ruoštis darbo pokalbiams. Tam svarbu įgyti šiuos 5 įgūdžius:

# 1 Suplanuokite ir praktikuokite savo prisistatymą

Kai susiduriame su atviru klausimu „taigi... papasakokite apie save“ – nuo ko reikėtų  pradėti? Tikrai ne nuo mokyklos baigimo ar studijuotų dalykų prieš dešimtmetį ar daugiau.

Atrankų specialistas/-ė nenori jūsų gyvenimo aprašymo santraukos. Jis/-i nori žinoti, kodėl tu esi pats tinkamiausias ir įdomiausias žmogus šiam darbui.

Taigi suteikite atrankų specialistui tai, ko jie nori, ir atsakykite į klausimą, palaikydami akių kontaktą. Taip jūs būsite lygiavertis situacijoje ir neperleisite kontrolės. Ir jūs turite IŠ ANKSTO nuspręsti, kurias savo patirtis (istorijos dalis) akcentuosite, atsižvelgdamas į konkrečius darbo skelbimo reikalavimus.

Apgalvotas ir tikslingas pasakojimas yra jūsų slaptas ginklas. O taip pat, interviu metu galite naudoti storytelling’o metodus, tai tikrai padeda užmegzti ryšį su pašnekovu ir tapti daug įsimintinesniu kandidatu.

# 2 Parduokite savo stipriąsias puses

Interviu metu kalbėti apie savo stipriąsias puses nėra nemalonu. Tai nėra gyrimasis ar bandymas pasirodyti geresniu nei esi. Tai būtinas įgūdis, kurį reikia įvaldyti, jei nori darbo.

Pasinaudokite galimybe pabrėžti savo stipriąsias puses bei patirtį ir eikite į pokalbį pasiruošę diskutuoti: „Štai trys pagrindinės priežastys, kodėl būčiau nuostabus šiame darbe:...”.

Net jei iš prigimties esate intravertas ar kuklus žmogus, yra būdų, kaip papasakoti apie savo stipriąsias puses, neprieštaraujant savo asmenybei.

Pirmiausia nurodykite faktus, ką padarėte:

Aš „vadovavau keliasdešimt tūkstančių eurų vertės projektui“, kurį „pristatėme dviem savaitėmis anksčiau termino“ ir kuris „sulaukė nuostabių atsiliepimų iš kliento“.

Antra, cituokite kitus:

Savo veiklos apžvalgoje sulaukiau puikių atsiliepimų iš savo vadovo „apie mano gebėjimą patarti jaunesniems bendradarbiams ir motyvuoti savo komandą“.

Ir nepamirškite treniruotis garsiai. Jau po ketvirto, penkto bandymo pajusite, kaip daug lengviau ir sklandžiau pavyksta apie save papasakoti.

# 3 Pasiruoškite kalbėjimo esminius punktus, o ne kalbą

Kaip galite būti pasiruošę interviu, bet taip pat autentiški ir spontaniški? 

Užsirašykite svarbiausius atsakymus besiruošdami interviu, pasižymėkite svarbiausius punktus. Tiesiog užfiksuokite keletą punktų, kurie pateikia svarbiausius atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Pasiruoškite ir praktikuokitės, kad galėtumėte valdyti savo pasakojimą, nes tuomet joks pokalbis nebus jums sudėtingas ar baisus.

# 4 Parodykite entuziazmą rolei, į kurią kandidatuojate

Besiruošdami interviu, pasidomėkite įmonės kultūra bei vertybėmis, apgalvokite, kurios jus labiausiai įkvepia ir kodėl. Pagalvokite, kokius pavyzdžius galėsite pateikti, kur jūs atitiktumėte kultūrinius ar vertybinius dalykus. 

Bet dar svarbiau yra tai, kad turite su nuoširdžiu entuziazmu išreikšti, kaip puikiai tinkate pačiam darbui ir kodėl norėtumėte dirbti šį darbą. Pagalvokite apie:

·       Kokią aš turiu išskirtinę kvalifikaciją šiam darbui?

·       Kodėl būčiau motyvuotas siekti sėkmės, jei mane pasamdytų?

·       Kaip šis darbas atitinka mano karjeros tikslus ir ką aš mėgstu veikti?

Žinojimas šių atsakymų padeda atrankų specialistui/-ei suprasti, ar būsite atsidavęs ir stiprus darbuotojas, jei būtumėte įdarbintas.

# 5 Papasakokite gerą (trumpą) istoriją

Svarbi dalis, kai galite atskleisti savo patirtį ir kuriamą vertę - papasakodamas gerą istoriją apie tai, kaip jums pavyko įgyvendinti projektą ar pasiekti komandos tikslą. 

Pradėkite nuo istorijos – pakankamai konteksto, kad paaiškintumėte, kodėl projektas buvo svarbus.

Išryškinkite savo veiksmus – svarbiausius įvykius, kliūtis, su kuriomis susidūrėte, ir tai, kaip jas pašalinote.

Užbaikite teigiamais rezultatais – arba konkrečiu verslo pagerėjimu („padidinome pajamas 8 proc.“), arba anekdotišku rezultatu („mes padidinome biudžetą ir klientas atnaujino sutartį“.)

Kad jūsų istorija būtų glausta ir įtraukianti:

·       Pasakokite mažiau nei dvi minutes.

·       Naudokite „aš“, o ne „mes“, pvz. „Aš sugalvojau sprendimą“ (jei tai padarėte!)

·   Pagalvokite apie savo istoriją kaip dialogo pradžią, o ne monologą, tam, kad atrankų specialistas/-ė užduotų tolesnius klausimus, kad įsigilintų, ir tada matysite, kaip puikiai jums sekasi!

Taip pat skaitykite

Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
7 DARBO POKALBIO BAIMĖS

Darbo pokalbio baimės, įdarbinimo ir pokalbių praktika, darbo pokalbių situacijos, būdai, kaip įveikti baimę.

Skaityti daugiau
KO NORI DARBDAVIAI IŠ KANDITATŲ? 5 ATEITIES KOMPETENCIJOS

Darbdavių reikalavimai. Patrauklus kandidatas rinkoje. Ateities strategijos ir kompetencijos. Financinės situacijos gerinimas

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau