>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS GRAIKIJOJE: ką verta žinoti?

DARBAS GRAIKIJOJE: ką verta žinoti?

prieš 1 metus


Jei kada nors svajojote dirbti Graikijoje, dabar yra puikus metas šią svajonę įgyvendinti. Turininga istorija, kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais ir klestinčia darbo rinka pasižyminti šalis siūlo daugybę galimybių ambicingiems specialistams. Tačiau prieš pradedant dairytis naujos darbo vietos, šioje šalyje, svarbu susipažinti su pagrindine informacija apie Graikijos darbo rinką, darbo kultūrą, leidimų dirbti bei vizų išdavimo tvarką. Įsisavinę minėtą esminę informaciją ne tik jausitės užtikrinčiau ir galėsite priimti pagrįstą sprendimą, bet taip pat žinosite į ką svarbu atkreipti dėmesį, kad darbas Graikijoje taptų Jūsų sėkmingos karjeros kelionės pradžia.

-       Leidimai dirbti Graikijoje

Svarstant apie darbą Graikijoje, pirmiausia būtų pravartu sužinoti kokių veiksmų reikėtų imtis tam, kad gautumėte leidimą dirbti šioje šalyje. Svarbu pabrėžti, kad tokie leidimai dirbti reikalingi tik asmenims gyvenantiems Europos Sąjungai nepriklausančiose šalyse. Šie asmenys turėtų kreiptis į Graikijos ambasadą arba konsulatą savo šalyje bei pateikti paraišką darbo leidimui gauti, kadangi darbas Graikijoje be šio dokumento yra laikomas nelegaliu bei gali sukelti teisines pasekmes.

-       Reikalavimai vizoms gauti

Jei esate asmuo gyvenantis ES nepriklausančioje šalyje – Jums taip pat reikalinga viza. Reikalingos vizos rūšis priklauso nuo to, kiek laiko ketinate būti Graikijoje ir kokio pobūdžio darbą ketinate dirbti. Tokioms vizoms gauti taip pat gali tekti pateikti įvairius dokumentus, pvz. dokumentą, kuris patvirtintų gautą darbo pasiūlymą, dokumentą nurodantį gyvenamosios vietos adresą Graikijoje bei dokumentus patvirtinančius Jūsų finansinį stabilumą. Pasirūpinus nurodytais dokumentais bei gavus vizą galėsite teisėtai bei sklandžiai dirbti Graikijoje.

-       Graikijos darbo rinka

Graikijos darbo rinka iš tiesų gali pasiūlyti platų laisvų darbo pozicijų spektrą skirtinguose sektoriuose. Visgi būtų galima išskirti keletą sričių, kurios Graikijoje šiuo metu sparčiai plečiasi ir aktyviai ieško darbuotojų, t. y. laivybos – krovinių gabenimo; technologijų; finansų bei atsinaujinančios energetikos sritys. Tinkamiausias būdas ieškotis darbo šiose ar kitose srityse būtų bendravimas su personalo atrankų agentūromis arba kandidatavimas į darbo pozicijas per darbo paieškų platformas. Tačiau, prieš aplikuojant, svarbu nepamiršti įsivertinti savo kompetenciją bei apgalvoti kokio dydžio darbo užmokestis Jums būtų tinkamas. Taip pat apsvarstykite – kokie įgūdžiai Jus dominančioje srityje yra paklausiausi, galbūt kažkurias žinias vertėtų pagilinti? Visa tai apgalvojus, save įsivertinus bei skyrus laiko atnaujinti savo žinias, Jūsų darbas Graikijoje neabejotinai bus naudingas ne tik Jums kaip darbuotojui, bet taip pat ir Jūsų darbdaviui.

-       Graikijos pramonės šakos ir jų plėtra

Kaip jau minėjome anksčiau, Graikija turi ne vieną šiuo metu klestinčią pramonės šaką. Be abejo, viena iš jų taip pat yra ir turizmo pramonė – laikoma ypatingai reikšmingu veiksniu šalies ekonomikoje, siūlanti darbo vietas viešbučiuose, restoranuose bei kelionių agentūrose. Kitas klestintis sektorius – laivyba. Nenuostabu, kadangi Graikija įsikūrusi strategiškai geroje vietoje bei turi stiprias jūrines tradicijas. Taip pat sparčiai plečiasi ir technologijų sektorius, didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Atėnai ir Salonikai, kuriasi daug startuolių ir IT įmonių. Finansų pramonė, apimanti bankus ir draudimo bendroves, šiuo metu irgi auga, o darbuotojai dirbantys šiame sektoriuje turi galimybę kilti karjeros laiptais. Be to, Graikija taip pat stengiasi pereiti prie švaresnių ir tvaresnių energijos šaltinių, šiuo metu ypatingai skatindama atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą bei kurdama darbo vietas šiame sektoriuje. Darbas Graikijoje yra neabejotinai paklausiausias minėtose srityse, todėl verta apsvarstyti – galbūt kažkuri iš jų būtų tinkama Jums?

-       Graikijos kultūra ir jos pažinimas

Darbas Graikijoje turi nemažai privalumų, vienas iš jų – galimybė pasinerti į kultūrinę kelionę, pažinti Graikijos istoriją bei čia gyvenančių žmonių tradicijas. Jei nuspręsite savo karjerą kurti čia, nepraleiskite progos išmokti graikų kalbą, susipažinti su vietos papročiais bei užmegzti prasmingus santykius su kolegomis ar graikų bendruomene. Dalyvavimas kultūrinėje veikloje, vietinės virtuvės patiekalų ragavimas ir istorinių vietovių tyrinėjimas sustiprins Jūsų bendrą patirtį dirbant Graikijoje. Tokie įspūdžiai liks amžiams, o darbas Graikijoje praturtins ne tik Jūsų profesinį, bet ir asmeninį gyvenimą.

-       Darbo ir asmeninio gyvenimo suderinamumas

Darbas Graikijoje iš tiesų turi panašumų su darbu Italijoje, kadangi abiejose šalyse daug dėmesio skiriama darbo ir asmeninio gyvenimo balansui. Graikai garsėja savo laisvu bei nerūpestingu gyvenimo būdu, jie vertina laisvalaikį ir brangina laiką praleistą su savo artimaisiais. Atvykę gyventi ir dirbti į Graikiją, nenustebkite išgirdę, jog šioje šalyje yra įprasta dirbti kiek trumpiau, laisvą laiką išnaudokite mėgaudamiesi nuostabiais šalies kraštovaizdžiais ar gardžiais graikų patiekalais. Dėl šio graikų požiūrio, kuriančio šiuolaikišką graikų darbo kultūrą, darbuotojai gali skirti daugiau laiko asmeniniams norams bei poreikiams patenkinti, o tai savaime koreliuoja su žmogaus laime. Darbas Graikijoje, be abejonės yra tinkamas pasirinkimas tiems žmonėms, kurie nori turėti daugiau laiko bei energijos savo laisvalaikiui.

-       Konkurencingi atlyginimai

Greičiausiai vienas labiausiai džiuginančių darbo Graikijoje privalumų – konkurencingi atlyginimai. Bene daugiausiai Graikijoje uždirba asmenys dirbantys IT, finansų ar inžinerijos sektoriuose. Šių sričių darbuotojų darbo užmokesčiai pilnai atitinka kitų Europos šalių standartus. Toks privalumas užtikrina galimybę darbuotojams ne tik gyventi patogiai, bet ir taupytis ateičiai.

-       Pragyvenimo išlaidos

Graikija garsėja savo „įperkamumu“, ypač kalbant apie būsto, transporto ar maitinimosi kainas. Atidžiai planuodami savo išlaidas ir priimdami apgalvotus sprendimus, galėsite leisti sau gyventi komfortiškai bei tuo pačiu skirti finansų pramogoms bei savo laisvalaikiui.

-       Ryšių kūrimo svarba Graikijoje

Norint, kad darbas Graikijoje iš tiesų taptų sėkminga patirtimi būtina gebėti kurti ryšius bei užmegzti naujas pažintis. Užmegzdami ryšius su savo srities profesionalais galite atverti duris į labai patrauklias karjeros galimybes. Todėl, nuvykę gyventi ir dirbti į Graikiją stenkitės būti aktyvūs – dalyvaukite Jus dominančio sektoriaus renginiuose, prisijunkite prie įvairių profesinių organizacijų. Praplėsdami savo profesinį pažinčių ratą ne tik padidinsite savo galimybes susirasti patrauklesnį darbo pasiūlymą – finansine arba pareigų prasme, bet ir gausite neįkainojamų įžvalgų iš savo srities profesionalų. Graikai labai vertina asmeninius santykius ir pasitikėjimą, todėl ryšių kūrimas gali padėti Jums užsitikrinti ilgalaikį profesinį bendradarbiavimą bei karjeros pažangą.

-       Vietinės kalbos mokėjimas – ar tai būtinybė?

Nors daugelyje tarptautinių įmonių bei turistinių vietų vartojama anglų kalba, tačiau graikų kalbos mokėjimas be abejonės teigiamai veiktų Jūsų patirtį gyvenant bei dirbant Graikijoje. Išmokę pagrindines graikų kalbos frazes bei išsireiškimus pademonstruosite savo norą pažinti šalį ir jos kultūrą. Tokiu būdu taip pat parodysite pagarbą graikų kalbai ir šios šalies žmonėms, be to tai padės užmegzti tvirtesnius ryšius su kolegomis. Darbas Graikijoje, mokant graikų kalbą, taip pat gali suteikti Jums konkurencinį pranašumą tam tikruose darbo sektoriuose, ypač tuose, kuriuose reikia tiesiogiai bendrauti graikų kalba su klientais ar užsakovais.

Reziumuojant, galima pabrėžti, jog Graikijos darbo rinka siūlo nemažai privalumų, kurie yra aktualūs būtent šiandien daugeliui dirbančių žmonių. Šios šalies privalumais būtų galima laikyti  jos  kultūrinį paveldą, šiuolaikišką požiūrį į darbą bei asmeninį gyvenimą, konkurencingus atlyginimus bei nedideles pragyvenimo išlaidas. Jeigu šie privalumai koreliuoja su Jūsų lūkesčiais darbui – apsvarstykite, galbūt Graikija galėtų būti tinkama vieta Jūsų karjeros pradžiai.

O tam, kad darbą Graikijoje susirasti būtų dar paprasčiau – apsilankykite mūsų darbo skelbimų platformoje ir atraskite Jums tinkamiausią darbo pasiūlymą: https://www.lovejob.lt/darbo-skelbimai-uzsienyje/graikijoje

Taip pat skaitykite

DARBAS IŠ NAMŲ: privalumai ir trūkumai

Darbo iš namų technologijų iššūkiai, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas, nuotolinio darbo įtaka psichinei sveikatai ir gerovei, darbo iš namų produktyvumas.

Skaityti daugiau
KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

Darbas gerai žinomose kompanijose: patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros galimybės, pastovus darbas. Ar tikrai nėra jokios rizikos?

Skaityti daugiau
Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau