>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS ISLANDIJOJE: ką verta žinoti

DARBAS ISLANDIJOJE: ką verta žinoti

prieš 2 metus


Apsvarstyti gyventi Islandijoje tikrai yra dėl ko. Greičiausiai jau girdėjote, jog tai itin saugi šalis su kokybiška švietimo sistema, modernia infrastruktūra ir stabilia valdžia. O šalia šių teigiamų dalykų dar pridėkime tai, jog ji turi nuostabią gamtą. Nesvarbu, kuriame Islandijos kampelyje bebūtum, visai šalia tavęs yra jūra arba kalnai, todėl, jei kažkada norėtum pabūti vienas, tau nekils sunkumų rasti tam vietą. Jeigu dar svarstai, ar verta pradėti gyventi ir dirbti šioje šalyje – skaityk toliau ir tuojau suprasi, kokia išskirtinė yra Islandija ir kiek daug ji gali tau pasiūlyti.

Darbas Islandijoje, pirmiausia, yra vienas iš patraukliausių atlyginimų atžvilgiu. Remiantis Islandijos 2020 m. liepos mėn. vyriausybės statistiniais duomenimis, vidutinis mėnesinis darbo užmokestis Islandijoje yra 573 000 Islandijos kronų, t. y. apie 3900 EUR į rankas pagal dabartinį valiutos kursą. Šis vidutinis atlyginimas yra vienas didžiausių visoje Europoje. Nors pragyvenimo išlaidos šalyje yra gan didelės, tačiau atsižvelgiant į perkamąją galią Islandija, vis tiek yra patraukli vieta darbui.

Šioje Šiaurės Europos šalyje nėra oficialaus minimalaus darbo užmokesčio. Tačiau mažiausią atlyginimą Islandijoje, kuris paprastai siekia apie 2 000 EUR neatskaičius mokesčių, dažniausiai gauna maždaug 18 metų amžiaus žmonės, turintys apie pusės metų darbo patirtį toje pačioje įmonėje.

Darbas Islandijoje  geriausiai apmokamas Islandijos sostinės Reikjaviko pakraštyje esančioje – Gardabairo  savivaldybėje. Nuo jos nedaug atsilieka Koupavoguras – kitas miestas, kuris tiesiogiai ribojasi su Reikjaviku pietinėje srityje.

Tačiau darbas Islandijoje yra patrauklus ne tik atlyginimų atžvilgiu. Štai keletas priežasčių, kodėl verta rinktis darbą Islandijoje:

1.     Jei reikėtų išskirti vieną dalyką, kurį labiausiai vertina Islandai – tai būtų darbo ir asmeninio gyvenimo balansas. Islandai turi stiprų vertybinį požiūrį į šeimą ir labai vertina laiką, kurį praleidžia su ja. Vidutinė islandų darbo savaitė trunka 40 valandų, įskaitant trumpas pertraukėles ir pietų metą. Be to, darbas Islandijoje yra lankstus darbuotojų atžvilgiu. Ten dirbantys darbdaviai yra draugiški ir supranta, kai darbuotojams su darbu tenka suderinti vizitą pas odontologą, dalyvauti mokytojų susirinkimuose ar parsivežti vaiką iš mokyklos. Darbas Islandijoje yra dosnus ir vasaros atostogų atžvilgiu. O kam gi nepatinka atostogos?

2.     Darbas Islandijoje išsiskiria ir vienu plačiai visuomenės daliai svarbiu lygybės klausimu. Nuo 2009 m. Islandija yra viena iš pirmaujančių šalių lyčių lygybės srityje. Nors vis dar yra kur tobulėti, vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkis už tą patį darbą yra tik 4,5 proc. Siekiant skaidrumo Islandijoje 2017 m. buvo įvestas vienodo darbo užmokesčio sertifikavimas. Nuo šių metų didesnės darbovietės privalo pateikti duomenis, kurie įrodytų, kad skirtingų lyčių darbuotojų atlyginimas už tokias pačias pareigas nesiskiria. Tėvystės atostogos taip pat vienodos abiems tėvams – kiekvienam iš jų leidžiama po tris mėnesius būti namuose su naujagimiu, o papildomus tris mėnesius jie gali pasidalinti tarpusavyje arba paskirti vienam iš tėvų. Taigi, iš viso tėvams suteikiami 9 mėnesiai apmokamų atostogų, kiekvieną mėnesį sumokant 80 proc. darbuotojo atlyginimo.

3.     Darbas Islandijoje giriamas ir dėl to, nes Islandijos įmonėse bei organizacijose stengiamasi kurti visiems darbuotojams draugišką aplinką. Islandijos verslo kultūra nėra labai hierarchiška, ir nesvarbu, kurioje įmonės vietoje dirbate, su visais elgiamasi vienodai. Dirbant Islandijoje yra įprasta į visus kreiptis vardu, todėl verslo aplinka nėra tokia formali kaip kitur. Darbo susitikimai paprastai būna trumpi ir dalykiški, juose atvirai aptariama, ką reikia daryti toliau. Taip pat daugelis susitikimų vyksta neįpareigojančioje aplinkoje, per pietus ar prie kavos puodelio.

4.     Be to Islandija turi stiprią socialinę apsaugą. Kitaip tariant, Islandija veikia pagal gerai žinomą Šiaurės šalių trišalę darbdavių, profesinių sąjungų ir vyriausybės bendradarbiavimo sistemą. Šios trys šalys bendradarbiauja siekdamos visoms pusėms  naudingų patobulinimų, pavyzdžiui, darbuotojų saugos, darbo užmokesčio ar darbo aplinkos srityse. Trišalis bendradarbiavimas skatina politikus ir socialinius partnerius ieškoti kompromisų ir susitarimų sprendžiant problemas bei kartu stiprinant visuomenės pasitikėjimą.

5.     Nepaisant savo nedidelio dydžio, Islandija išsiskiria savo inovatoriškais sprendimais. Greičiausiai tai lemia tvirta Šiaurės šalių gerovės sistema. Mokesčių lėšomis finansuojamos socialinės išmokos – vaikų ir sveikatos priežiūra, tėvystės atostogos, aukštos kokybės išsilavinimas su prieinamomis universitetų galimybėmis – skatina  žmones siekti savo aistrų ir svajonių. Kartu su islandų išradingumu Islandijoje suklestėjo daug pradedančiųjų įmonių, atradusių daug unikalių sprendimų tenkinančių verslo poreikius visame pasaulyje.

Manau pritarsite, kad darbas Islandijoje iš tiesų turi nemažai privalumų. Todėl prieš nusprendžiant keliauti ten dirbti taip pat svarbu žinoti, kokių specialybių darbuotojų paklausa šioje šalyje yra didžiausia?

Labiausiai Islandijoje  trūksta šių sektorių darbuotojų:

·      Sveikatos;

·       Statybų;

·       IT;

·      Turizmo.

Jei galėtumėte savo įgūdžius ir patirtį pritaikyti bet kurioje iš šių sričių – šioje šalyje būtumėte labai vertinami darbdavių.

Tačiau jei nenorite įsipareigoti ir išvykti dirbti ilgam – turime  jums pasiūlymą.  Laikinas darbas Islandijoje gali tapti jūsų sprendimu! Vasaros metu Islandijoje trūksta žmonių galinčių dirbti restoranuose bei baruose.

Pabaigai norime jums papasakoti apie tai, ką verta aplankyti dirbant Islandijoje. Štai keletas turistų traukos objektų, kurie nustebins net visko mačiusius:

1.     Šalyje, kurioje gausu įspūdingų gamtos objektų, sunku išskirti tik vieną, kuris pranoksta visus kitus. Vis dėlto, kalbant apie įspūdingiausias Islandijos lankytinas vietas privalome paminėti – Jokulsarlono ledyninę lagūną. Kai kurie lankytojai lankydamiesi šioje lokacijoje renkasi ekskursiją laivu, kiti pasitenkina sėdėdami ant kranto ir stebėdami ledynų pripildytą ežerą. Taip pat vos už penkių minučių kelio pėsčiomis nuo šių marių galima atrasti Deimantų paplūdimį. Šiame pakrantės ruože į krantą dažnai išplaunami ledkalniai. Blizgantys ledkalniai kontrastuoja su juodu smėliu ir sukuria vieną vizualiai įspūdingiausių Islandijos gamtovaizdžių.

2.     Kitas labiausiai turistus traukiantis objektas Islandijoje – „Žydroji Lagūnaesanti viename iš Islandijos miestų pietvakariuose – Grindavike. „Žydroji Lagūna“ – tai  didelis melsvai žalias ežeras, kurį nuolat gaubia migla bei į orą kylantys garų kamuoliai. Vanduo šiame natūraliame vandens telkinyje visada siekia net 37-39 °C laipsnius šilumos bei turi daug gydomųjų savybių, todėl jį aplankyti tikrai verta!

3.     Dar vienas jūsų dėmesio vertas Islandijos reiškinys – šiaurės pašvaistė. Tai natūralus šviesos reginys, kurį išvysti gali tik žiemą ir tik šiauriausiose žemės vietose. Šiaurės pašvaistės reiškinio metu nakties danguje pasirodo įspūdingai atrodantys žydri, geltoni, žali, violetiniai spinduliai. Deja, šiaurės pašvaistės yra nepaprastai sunkiai pasiekiamos, o kai jos pasirodo, nėra galimybės sužinoti, kur ir kiek laiko jas bus galima stebėti. Tačiau geriausias būdas tai padaryti – rinktis  ekskursiją su gidu. Gidai žino geriausias ir tamsiausias apžvalgos vietas. Jie taip pat gali suteikti daug mokslinės informacijos, kuri dar labiau nuspalvins įspūdžius.

Tikimės, jog šis straipsnis jums suteikė dar negirdėtos ir naudingos informacijos. Darbas Islandijoje iš tiesų turi nemažai privalumų, tačiau prieš nusprendžiant emigruoti ir dirbti užsienyje neskubėkite ir išsiaiškinkite visus jus neraminančius klausimus, apsvarstykite visus darbo svetur pliusus bei minusus, ir tik tuomet priimkite sprendimą.

Taip pat skaitykite

KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

Darbas gerai žinomose kompanijose: patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros galimybės, pastovus darbas. Ar tikrai nėra jokios rizikos?

Skaityti daugiau
Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau