>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS ITALIJOJE: ką verta žinoti?

DARBAS ITALIJOJE: ką verta žinoti?

prieš 3 mėnesius


Svarstote apie darbą užsienyje? Neverta ilgai galvoti bei abejoti – rinkitės Italiją, šalį garsėjančią savo istorija, kultūra bei harmonija tarp darbo ir gyvenimo malonumų. Italija siūlo daugybę profesinio tobulėjimo galimybių, o tai priežastis, dėl kurios darbas Italijoje gali tapti vienu geriausiu Jūsų gyvenimo sprendimu, ypač jei esate ambicingas ir užtikrintai siekiate savo tikslų. Tačiau, neskubėkite, prieš žengdami šį itin svarbų žingsnį savo karjeros kelyje, pirmiausia būtų pravartu susipažinti su Italijos darbo rinka, darbo kultūra ir šalies gyventojų gyvenimo būdu iš esmės. Išmanydami šiuos pagrindinius aspektus galėsite priimti pagrįstą sprendimą ir pradėti sėkmingą karjerą šioje šalyje.

-       Italijos darbo rinka

Italijos darbo rinka yra labai plati ir apima įvairias pramonės šakas, kurios nuolat vystosi ir prisitaiko prie besikeičiančios pasaulio ekonomikos. Šalis pirmiausia gali pasigirti savo klestinčia mados pramone, garsiu automobilių sektoriumi, žymiomis dizaino kompanijomis, sparčiai besivystančiu turizmo sektoriumi bei augančia technologijų sritimi. Didieji miestai, tokie kaip Milanas, Roma ir Florencija, yra žinomi dėl savo dinamiškos verslo aplinkos ir netgi yra vadinami darbo ieškančių žmonių traukos centrais. Be to, Italijos patrauklumas neapsiriboja vien jos teritorija, nes šalis pritraukia ir tarptautines korporacijas, tad užsienio specialistams atsiveria puikios galimybės pradėti karjeros kelią šioje kultūriškai turtingoje šalyje.

-       Galimybės specialistams iš užsienio

Smagu pranešti tai, jog darbdaviai Italijoje iš tiesų yra nusiteikę draugiškai į savo kompanijas priimdami specialistus iš užsienio bei tai daro gana aktyviai. Didelių kliūčių užsieniečiams dažniausiai nesudaro ir italų kalba, kadangi daugelyje įmonių darbuotojai bendrauja dvejomis kalbomis: italų bei anglų. Be to, pasitaiko ir tokių įmonių, kuriose vartojama tik anglų kalba. Kalbant apie tai kokių specialistų paklausa šalyje yra didžiausia, reikėtų išskirti inžinerijos, finansų, informacinių technologijų bei rinkodaros sritis. Jei galite vadinti save kažkurios iš šių sričių specialistu, neabejokite – Jūsų žinios bei gebėjimai Italijai tikrai reikalingi, o už tai būtų dosniai atsidėkojama.

-       Darbo kultūra ir šalies gyventojų gyvenimo būdas

Darbas Italijoje išsiskiria savo unikalia darbo kultūra, darbuotojai šioje šalyje geba ne tik atrasti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą, bet tą daryti yra skatinami darbdavių. Italai vadovaujasi garsiąja filosofine nuostata „dolce far niente“ (liet. saldus nieko neveikimas), žmonės čia yra atsipalaidavę, mėgaujasi laisvalaikiu, teikia pirmenybę šeimai ir užsiima visuomenine veikla. Nors darbo savaitė įprastai trunka standartiškai – nuo pirmadienio iki penktadienio, laikantis 40 valandų trukmės darbo grafiko, italai turi tradiciją pietauti kiek ilgiau bei pasimėgauti galimybe ramiai praleisti laiką su kolegomis. Šis dėmesys darbo ir asmeninio gyvenimo suderinamumui sukuria teigiamą darbo aplinką, palaiko gerą emocinę darbuotojų būklę bei paskatina juos likusį darbo laiką praleisti produktyviai. Dėl to, darbas Italijoje dar kitaip gali būti apibūdinamas kaip harmonija tarp produktyvumo ir gebėjimo mėgautis gražiausiais gyvenimo momentais.

-       Darbo Italijoje privalumai bei darbuotojų teisės

Darbas Italijoje darbuotojams suteikia daugybę papildomų naudų bei užtikrina visas galiojančias darbuotojų teises. Šioje šalyje dirbantys asmenys gali džiaugtis mokamomis atostogomis, kurios didėja atsižvelgiant į darbuotojo darbo stažą, o Italijos sveikatos priežiūros sistema užtikrina galimybę darbuotojams gauti kokybišką medicininę priežiūrą. Darbdaviai, savo nuožiūra, taip pat prisideda prie geresnės šioje šalyje dirbančių asmenų darbo patirties suteikdami jiems nuo darbo rezultatų priklausančias premijas, profesinio augimo bei tobulėjimo galimybes.

-       Atlyginimai ir mokesčiai

Italijoje dirbančių asmenų atlyginimai, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, priklauso nuo tokių veiksnių kaip pareigos, darbuotojo kvalifikacija bei sukaupta darbo patirtis. Reikėtų pabrėžti, kad šioje šalyje taikoma progresinė pajamų mokesčio sistema, pagal kurią didesnes pajamas gaunantiems asmenims taikomi didesni mokesčių tarifai. Be pajamų mokesčio, darbuotojai bei darbdaviai taip pat moka socialinio draudimo ir sveikatos priežiūros įmokas. Nors mokesčiai Italijoje, palyginti su kitomis šalimis, gali pasirodyti gana dideli, tačiau šie finansai yra paskirstomi gyventojų naudai, pvz. piliečiams teikiamos viešosios paslaugos. Visgi nusprendus gyventi Italijoje būtų naudinga labiau įsigilinti į taikomų mokesčių nuostatas bei kilus klausimams kreiptis į specialistus.

Na, o jeigu svarstote kokios darbo pareigos yra geriausiai apmokamos Italijoje, pateikiame tokių pareigybių penketuką:

* Visi toliau nurodyti atlyginimai yra vidutiniai metiniai bruto darbo užmokesčiai.

1. Chirurgas (-ė). Priklausomai nuo specializacijos, patirties ir darbo vietos, chirurgų darbas Italijoje pinigine išraiška įprastai įvertinamas nuo 80 000 € iki 250 000 € per metus.

2. Oro linijų pilotas (-ė). Priklausomai nuo orlaivio tipo, sukauptos darbo patirties bei oro linijų bendrovės darbo sąlygų, šie specialistai gali uždirbti nuo 70 000 € iki 180 000 € per metus.

3. IT vadovas (-ė). Šių specialistų darbas Italijoje pinigine išraiška įprastai įvertinamas nuo 60 000 € iki 120 000 € per metus. IT vadovų (-ių) darbo užmokesčio dydis priklauso nuo įmonės, kurioje dirbama galimybių bei šių specialistų (-čių) atsakomybių lygio.

4. Teisininkas (-ė). Italijoje dirbančių teisininkų (-ių) atlyginimo dydžiai priklauso nuo jų sukauptos darbo patirties bei praktikuojamos teisės rūšies. Įprastai šie specialistai uždirba nuo 40 000 € iki 150 000 € per metus.

5. Inžinerijos skyriaus vadovas (-ė). Šias pareigas užimančių asmenų darbas Italijoje pinigine išraiška įprastai įvertinamas nuo 50 000 € iki 120 000 € per metus. Tokių specialistų atlyginimas priklauso nuo vykdomų projektų dydžio bei sukauptos darbo patirties.

Svarbu pabrėžti, kad nurodyti atlyginimų rėžiai yra gana platūs, nes darbas Italijoje apmokas skirtingai atsižvelgiant ne tik į jau anksčiau minėtus kriterijus, tačiau ir į susidariusią rinkos padėtį bei joje egzistuojančias darbo užmokesčio rėžių normas.

-       Italijos kultūra

Darbas Italijoje atveria ne tik puikias galimybes profesiniam tobulėjimui, tačiau taip pat leidžia susipažinti su šios šalies kultūra bei vietinių gyvenimo būdu. Italijos paveldas, nuostabūs kraštovaizdžiai ir garsūs meno kūriniai paverčia šią šalį kerinčia vieta gyventi. Nesvarbu, ar tai būtų senovinių griuvėsių tyrinėjimas Romoje ar pasimėgavimas kulinariniais malonumais Florencijoje – kiekvienas šalies kampelis siūlo atrasti ką nors unikalaus.

Apžvelgus svarbiausius aspektus, galime reziumuoti, jog darbas Italijoje yra ypač perspektyvus pasirinkimas tiems specialistams, kurie siekia asmeninio bei profesinio tobulėjimo. Dinamiška darbo rinka, atviras požiūris į darbuotojus atvykstančius iš užsienio ir įsipareigojimas užtikrinti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą – daro šią šalį patrauklią. Nesvarbu, ar Jus traukia garsi Italijos mados industrija ar žavi jos istoriniai ištekliai ar trokštate dirbti tarptautinėje korporacijoje – Italijoje yra daugybė galimybių. Jei nuspręsite jog ši šalis yra tinkama vieta pradėti savo karjerą – nepamirškite, jog visos galimybės yra Jūsų rankose. Atvykus gyventi ir dirbti į Italiją nebijokite pasinerti į šios šalies kultūrą ir gyvenimo būdą, tuomet darbas Italijoje bus ne tik kupinas pačių gražiausių įspūdžių, bet ir daug naujų pažinčių.

Taip pat skaitykite

DARBAS NORVEGIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Norvegijoje be patirties. Darbas Norvegijoje be tarpininkų. Darbas Norvegijoje moterims . Darbas Norvegijoje be Norvegų kalbos žinių.

Skaityti daugiau
DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Švedijoje be patirties. Darbas Švedijoje be tarpininkų. Darbas Švedijoje moterims . Darbas Švedijoje be Švedų kalbos žinių. Info apie darbą Švedijoje.

Skaityti daugiau
DARBAS OLANDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Olandijoje. Perskaitykite šį straipsnį prieš nuspręsdami kurioje šalyje norite dirbti. Viskas ką verta žinoti apie darbą Olandijoje vienoje vietoje.

Skaityti daugiau
DARBAS GRAIKIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Graikijoje, darbo pasiūlymai Graikijoje. Visa būtina informacija prieš nusprendžiant darbo Graikijoje galimybes atrasite čia.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau