>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS KIPRE: ką verta žinoti?

DARBAS KIPRE: ką verta žinoti?

prieš 11 mėnesių


Kipras, trečia pagal dydį Viduržemio jūros sala, yra populiari turistų lankoma vieta, džiuginanti savo saulėtu oru, įspūdingais paplūdimiais ir turininga istorija. Šalis taip pat siūlo puikias galimybes čia darbo besiieškantiems asmenims. Abejojate, ar darbas Kipre iš tiesų pritraukia kitataučius savo darbo sąlygomis bei kokie veiksniai lemia darbo šioje šalyje patrauklumą? Leiskite išsklaidyti jūsų abejones – supažindinant Jus su Kipro darbo rinka ir darbo kultūra bei atskleidžiant visus darbo šioje šalyje privalumais ir iššūkius su kuriais gali tekti susidurti.

Kalbant apie Kipro darbo rinką svarbu paminėti, kad ji – gana įvairiapusiška, išsiskaidanti į daugelį skirtingų pramonės šakų, pavyzdžiui, turizmo, finansų, laivybos – krovinių gabenimo bei nekilnojamojo turto. Turizmo pramonė šioje šalyje yra ypatingai klestinti bei laikoma didžiausiu darbdaviu Kipre, kadangi laisvas darbo vietas, darbo besiieškantiems asmenims, ji gali pasiūlyti tiek viešbučiuose, tiek restoranuose, tiek kelionių agentūrose. Didelę svarbą šioje šalyje taip pat užima ir finansų pramonė, nes daugelis tarptautinių bendrovių, dėl palankios mokesčių sistemos bei tinkamos aplinkos verslui, pasirenka Kiprą kaip savo regioninę būstinę. Kitas labai reikšmingas sektorius šioje šalyje yra laivyba, kadangi Kipras turi vieną didžiausių laivybos valdymo centrų pasaulyje. Galiausiai Kipre sparčiai vystosi nekilnojamojo turto pramonė, kuri suteikia daugybę perspektyvų tiek nekilnojamojo turto brokeriams, tiek vystytojams bei plėtotojams.

Atsižvelgiant į atlyginimus darbas Kipre yra patraukliausias finansų, teisės bei medicinos srityse. Štai keletas geriausiai apmokamų profesijų šioje šalyje:

* Visi toliau nurodyti atlyginimai yra vidutiniai metiniai bruto darbo užmokesčiai.

1.     Investicijų bankininkas (-ė). Šias darbo pareigas užimantys asmenys yra atsakingi už įmonių ir fizinių asmenų finansinių operacijų valdymą. Jie analizuoja pateiktus finansinius duomenis, kuria finansines strategijas bei teikia konsultavimo paslaugas. Investicijų bankininkų darbas Kipre pinigine išraiška įvertinamas nuo 80 000 € iki 120 000 € per metus.

2.     Advokatas (-ė). Kipre dirbantys advokatai įprastai specializuojasi tokiose srityse kaip įmonių teisė, mokesčių teisė ar intelektinės nuosavybės teisė. Jie teikia klientams teisines konsultacijas, rengia teisinius dokumentus bei atstovauja klientams teisme. Advokatai Kipre gali uždirbti nuo 60 000 € iki 100 000 € per metus.

3.     Chirurgas (-ė). Šios srities specialistai atlieka operacijas, kad išgydytų sužalojimus, ligas ar apsigimimus. Jie dirba ligoninėse bei klinikose ir gali specializuotis tokiose srityse kaip neurochirurgija, širdies ir kraujagyslių chirurgija ar plastinė chirurgija. Chirurgų atlyginimas gali svyruoti nuo 60 000 € iki 90 000 € per metus.

4.     Buhalteris (-ė). Buhalterių darbas Kipre apima tokias atsakomybes kaip: finansinių dokumentų tvarkymas, mokesčių deklaracijų rengimas bei finansinių konsultacijų teikimas. Jie dirba įvairiose pramonės šakose ir gali specializuotis audito, mokesčių ar teismo ekspertizės srityse. Šias darbo pareigas Kipre užimančių asmenų atlyginimas gali svyruoti nuo 45 000 € iki 70 000 € per metus.

5.     Programinės įrangos inžinierius (-ė). Šios srities specialistai projektuoja, kuria ir testuoja kompiuterių programinę įrangą. Jie dirba įvairiose pramonės šakose, įskaitant technologijų, finansų ir sveikatos priežiūros. Kipre dirbančių programinės įrangos inžinierių alga siekia nuo 40 000 € iki 65 000 € per metus.

6.     Architektas (-ė). Šias darbo pareigas užimantys asmenys yra atsakingi už pastatų bei statinių planavimą ir projektavimą. Architektai bendradarbiauja su klientais, tam, kad sukurtų geriausiai jų poreikius atitinkančius projektus bei prižiūri projektų statybos darbus. Jų darbas Kipre pinigine išraiška įvertinamas nuo 40 000 € iki 60 000 € per metus.

7.     Odontologas (-ė). Kipre dirbantys odontologai diagnozuoja ir gydo įvairias dantų bei dantenų ligas. Jie taip pat atlieka profilaktinius patikrinimus. Šie specialistai, dirbdami šioje šalyje, gali uždirbti nuo 40 000 € iki 60 000 € per metus.

Svarbu paminėti, kad aukščiau nurodyti atlyginimai yra tik orientaciniai, o darbas Kipre, finansine prasme, gali būti įvertinamas skirtingai, nes tam įtaką daro ne tik jūsų sukaupta darbo patirtis, įgyta kvalifikacija, darbo lokacija, bet ir darbdavio galimybės.

Maži šalies mokesčių tarifai lemia tai, kad darbas Kipre yra itin palanki vieta įsikurti tarptautinėms bendrovėms bei verslininkams. Šiuo metu pelno mokesčio tarifas Kipre yra 12,5 %. Šis tarifas yra vienas žemiausių visoje Europos Sąjungoje. Didžiausias pajamų mokesčio tarifas šiuo metu siekia 35 %, tačiau taip pat yra laikomas žemesniu už daugelio kitų Europos šalių tarifus. Dėka to darbuotojai gali mėgautis didesniu darbo užmokesčiu, o tai neabejotinai yra privalumas.

Darbas Kipre gali būti patrauklus ir emigrantams, nes ši šalis, čia gyvenantiems asmenims, užtikrina aukštą pragyvenimo lygį. Kipras turi kokybišką sveikatos priežiūros sistemą, puikią infrastruktūrą ir itin geros kokybės švietimo sistemą. Gyvenimo kaštai taip pat yra santykinai žemi, ypač lyginant juos su kitomis Europos šalimis. Tai reiškia, kad darbuotojai gali džiaugtis gera gyvenimo kokybe, nes turi galimybę įsigyti būstą ir maistą bei pramogauti Kipre už prieinamą kainą.

Darbo kultūra Kipre paprastai yra laisva ir neformali, daugiausia dėmesio šioje srityje skiriama darbo ir asmeninio gyvenimo suderinamumui. Darbuotojai paprastai dirba nuo 8.00 iki 16.30 val., o viduryje dienos turi valandos pietų pertrauką. Daugelis įmonių taip pat siūlo lankstų darbo grafiką ir nuotolinio darbo galimybes. Darbo aplinka paprastai yra draugiška, darbuotojai stengiasi užmegzti tarpusavio ryšius, geba bendradarbiauti vieni su kitais bei palaiko vienas kitą.

Oficiali šios šalies kalba – graikų, tačiau anglų kalba Kipre taip pat plačiai vartojama, ypač verslo srityje. Visgi darbas Kipre gali tapti iššūkiu, dėl kalbos barjero, tiems emigrantams, kurie nekalba nei viena iš minėtų kalbų. Kitas iššūkis su kuriuo gali susidurti žmonės ieškantys darbo Kipre yra didelis konkurencijos lygis darbo rinkoje, ypač populiariose srityse, tokiose kaip turizmas ir finansai. Todėl, vardan geriausio rezultato, ieškodami darbo šioje šalyje išlikite kantrūs, atkaklūs bei nepamirškite pasitikėti savo jėgomis.

Galiausiai norėtume pasidalinti su Jumis Kipro įspūdingiausių bei labiausiai turistų lankomų vietų 5 – tuku, kuriose privalote apsilankyti jei nuspręsite uždarbiauti šioje šalyje:

1.     Jei tikite mitais, būtinai apsilankykite Petra tou Romiou, dar vadinamoje Afroditės uoloje, gražioje pakrantės vietoje, esančioje netoli Pafoso. Anot vietinio mito, kiekvienas žmogus, plaukiojantis aplink Afroditės uolą, bus apdovanotas amžinu grožiu. Galbūt verta išbandyti?

2.     Kitas labai reikšmingas ir itin dažnai turistų lankomas objektas yra Kirenijos pilis. Tai stulbinanti pilis, esanti Kirenijos mieste. Ši pilis turi turiningą istoriją: ją VII a. pastatė bizantiečiai, o vėliau išplėtė venecijiečiai ir osmanai.

3.     Galbūt jus domina architektūra? Jei Jūsų atsakymas teigiamas, tuomet dirbdami Kipre nepraleiskite progos apsilankyti Nikosijoje. Nikosija yra tinkamiausias Kipro miestas, norint vienu metu pamatyti daug skirtingų daugiakultūrės architektūros pavyzdžių. Be to, tai Kipro sostinė ir paskutinė padalinta sostinė pasaulyje, turinti turkų okupuotą šiaurę ir graikų kipriečių pietus. Mieste gausu įdomių istorinių objektų, įskaitant Venecijos sienas, Bizantijos muziejų ir Selimijos mečetę.

4.     Kita populiari turistų lankoma vieta, verta jūsų dėmesio, yra Kato Pafoso archeologinis parkas. Tai įspūdinga archeologinė vietovė, esanti netoli Pafoso miesto. Parke yra keletas senovinių griuvėsių, įskaitant Dioniso namus, Odeoną ir Karalių kapavietes.

5.     Mėgstantiems kalnus Kipras taip pat turi ką pasiūlyti! Kipro centre rasite stulbinančią kalnų grandinę, vadinamą Troodo kalnais. Čia lankytojai gali tyrinėti žavingus kaimelius, vaikščioti po įspūdingus miškus ir net slidinėti žiemos metu.

Reziumuojant, Kipras turi ką pasiūlyti ne tik turistams, bet ir žmonėms, ieškantiems darbo šioje šalyje. Darbas Kipre gali tapti puikia galimybe tiems, kurie ieško geros gyvenimo kokybės, lanksčios bei neformalios darbo kultūros ir palankaus mokesčių režimo. Darbo ieškantys asmenys gali rinktis iš daugybės darbo vietų įvairiose pramonės šakose. Tačiau, svarbu nepamiršti, jei norite dirbti Kipre turėtumėte turėti bent vienos iš šioje šalyje vartojamų kalbų pradmenis, o darbo paieškų kelyje išlikti kantrūs ir atkaklūs. Keliaukite dirbti svetur su tinkamu požiūriu, tokiu būdu darbas Kipre taps labai naudinga bei džiugesį keliančia patirtimi.

Taip pat skaitykite

Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
7 DARBO POKALBIO BAIMĖS

Darbo pokalbio baimės, įdarbinimo ir pokalbių praktika, darbo pokalbių situacijos, būdai, kaip įveikti baimę.

Skaityti daugiau
KO NORI DARBDAVIAI IŠ KANDITATŲ? 5 ATEITIES KOMPETENCIJOS

Darbdavių reikalavimai. Patrauklus kandidatas rinkoje. Ateities strategijos ir kompetencijos. Financinės situacijos gerinimas

Skaityti daugiau
5 DARBO POKALBIO ĮGŪDŽIAI, KURIE PADĖS TAU GREIČIAU ĮSIDARBINTI

Darbo pokalbio įgūdžių lavinimas, pasiruošimas darbo pokalbiui, darbo pokalbio klausimai, pavyzdžiai ir patarimai

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau