>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS NORVEGIJOJE: ką verta žinoti?

DARBAS NORVEGIJOJE: ką verta žinoti?

prieš 8 mėnesius


Darbas Norvegijoje - viliojanti perspektyva užsieniečiams. Darbas Norvegijoje yra patrauklus įvairios kvalifikacijos darbuotojams ir specialistams dėl siūlomų unikalių profesinių galimybių ir išskirtinės gyvenimo kokybės puoselėjimo. Darbo rinka Norvegijoje yra labai įvairi ir suteikia įvairių karjeros perspektyvų tiek vietiniams, tiek užsieniečiams. Norvegija yra viena iš turtingiausių šalių Europoje, o pagal vidutinius šalies atlyginimus, Norvegija niekuo nenusileidžia kaimynėms Švedijai ir Danijai bei kitoms, aukštą pragyvenimo lygį turinčioms Europos Sąjungos šalims. Nors Norvegijoje nėra teisiškai reglamentuoto minimalaus darbo užmokesčio, atlyginimai yra sąžiningai derinami atsižvelgiant į svarbiausius veiksnius, tokius kaip išsilavinimo lygis, įgūdžiai, patirtis ir panašiai. Tačiau pažvelgus į įvairius statistinius duomenis ir skaičius, galima spėti, kad minimalus bruto mėnesinis atlyginimas Norvegijoje būtų apie 28 000 NOK arba 2 600 eurų. Aukštos kvalifikacijos specialistai Norvegijoje gauna itin konkurencingus atlyginimus, kuriuos sunku būtų palyginti su Lietuvos darbo užmokesčiu.

TOP 5 Geriausiai apmokami darbai Norvegijoje:

1.     Chirurgai / Gydytojai. Norvegijoje per metus vidutiniškai uždirba nuo 592 000 iki 2 730 000 Norvegijos kronų (NOK) arba apytiksliai nuo 52 800 iki 243 000 eurų.

2.     Teisėjai. Jie vidutiniškai per metus uždirba nuo 880 000 NOK iki 3 040 000 NOK (78 500 - 271 000 ).

3.     Advokatai. Jų atlyginimas gali būti nuo 712 000 NOK iki 2 460 000 NOK (63 500 - 219 300 ) per metus.

4.     Bankų vadovai. Jie yra atsakingi už milijonus lėšų ir investicijų, todėl uždirba nuo 670 000 NOK iki 2 320 000 NOK (59 700 - 206 800 ).

5.     Generaliniai direktoriai. Šios pozicijos vidutinis atlyginimas per metus gali būti nuo 628 000 NOK iki 2 170 000 NOK (56 000 - 193 500 ).

Darbas Norvegijoje nemokantiems kalbos: norvegų kalbos nemokantiems žmonėms susirasti darbą Norvegijoje gali būti sudėtinga, tačiau yra tam tikrų galimybių. Pavyzdžiui, darbas Norvegijoje žuvies fabrike yra dažniausiai siūlomas darbas nemokantiems norvegų kalbos. Taip yra todėl, nes Norvegijoje veikia daug fabrikų, kuriuose nuolat vyrauja didelė darbuotojų paklausa, todėl darbas Norvegijoje fabrikuose yra tinkamas tiek nemokantiems švedų kalbos, tiek neturintiems patirties. Nors Norvegijoje ir yra įmanoma susirasti darbą be norvegų kalbos, tačiau kaip ir visose Skandinavijos šalyse, čia plačiai kalbama anglų kalba, todėl jūsų galimybės susirasti darbą padidėja, jei laisvai kalbate angliškai. Nepaisant to, nepamirškite, kad nors kai kuriems darbams gali pakakti anglų kalbos žinių, norvegų kalbos mokymasis gerokai praplės jūsų įsidarbinimo galimybes ir padarys jūsų kasdienį gyvenimą Norvegijoje daug patogesnį.

Darbas Norvegijoje be patirties: Norvegijoje tikrai įmanoma nesunkiai susirasti darbą nemokant norvegų kalbos, bet turint išsilavinimą, tačiau žymiai sudėtingiau yra susirasti darbą Norvegijoje neturint patirties. Kaip jau minėjome, didžiausia tikimybė, kad norint susirasti darbą be patirties, jums teks ieškoti darbo pasiūlymų fabrikuose, statybose ar ūkiuose. Toks darbas gali pareikalauti daugiau fizinės ištvermės ir gali tekti prisitaikyti prie pamaininio darbo dienos arba nakties metu. Nepaisant to, darbas Norvegijoje be patirties nereiškia mažo atlyginimo. Lyginant su Lietuvos darbo užmokesčiu fabrikuose ar sandėliuose, Norvegijoje atlyginimas yra daug patrauklesnis. Nekvalifikuotiems darbuotojams Norvegijoje mokama ne mažiau kaip 140 NOK (13 Eur) per valandą, tačiau kvalifikuoti darbuotojai turi teisę į papildomą 11,75 (1 Eur) NOK per valandą.

Darbas Norvegijoje moterims: Norvegija yra pripažinta kaip šalis, tvirtai įsipareigojusi siekti lyčių lygybės, todėl darbas Norvegijoje moterims suteikia palankias darbo sąlygas, palyginti su daugeliu kitų šalių. Norvegija gali pasigirti vienu didžiausių moterų darbo jėgos rodiklių pasaulyje, todėl darbas Norvegijoje moterims yra paremtas tolerancija ir abipusiu supratimu. Moterys aktyviai dalyvauja įvairiose pramonės šakose, įskaitant technologijas, finansus, švietimą, sveikatos priežiūrą ir politiką. Pateikiame penkias geriausiai apmokamas profesijas, kuriose dirba daugiausiai moterų Norvegijoje:

1.     Dietologės. Moterys dirbančios šioje srityje Norvegijoje per metus vidutiniškai uždirba apie 1 170 000 NOK (105 000 ).

2.     Slaugytojos - slaugytojų atlyginimai Norvegijoje yra gana konkurencingi ir priklauso nuo patirties, kvalifikacijos ir darbovietės. Vidutinis atlyginimas per metus gali būti nuo 449 000 NOK (40 000 ) ir daugiau.

3.     Mokytojos. Mokytojos darbas yra labai populiarus ir gerbiamas profesinis pasirinkimas moterims Norvegijoje. Jų vidutinis atlyginimas per metus siekia 538 000 NOK (48 000 ).

4.     Pardavimų ir rinkodaros vadovės. Moterys turi tokias pačias galimybes užimti vadovaujančias pareigas kaip ir vyrai, įskaitant vadovės pozicijas. Pardavimų srityje Norvegijoje varijuojantis vidutinis atlyginimas yra 482 000 NOK (43 000 ).

5.     Stiuardesės. Vidutinis stiuardesių darbo užmokestis per metus yra 405 000 NOK (36 000 ), tačiau jis gali skirtis priklausomai nuo darbo sąlygų ir oro linijos.

Darbas Norvegijoje poroms: darbas Norvegijoje užsieniečių neretai yra geidžiamas dėl galimybės dirbti kartu su savo antrąja puse. Yra žmonių, kurie darbą poroms vertina kaip didelį privalumą, kuris neretai turi nemažą įtaką, priimant galutinį sprendimą vykti dirbti į Norvegiją. Darbas Norvegijoje poroms dažniausiai yra puikus pasirinkimas studentams, kurie nori įgyti kitokios patirties užsienyje, susipažinti su užsienio kultūra ir atrasti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. Nepaisant to, reikėtų atsižvelgti į tai, kad darbas Norvegijoje poroms apima tokias pramonės veiklas kaip gamyba fabrikuose ir gamyklose, statybos darbai, valymo ir priežiūros paslaugos bei klientų aptarnavimas. Žemiau pateikiame penkias populiariausias darbo vietas Norvegijoje poroms:

1.     Darbas ūkyje. Norvegijoje yra įvairūs žemės ūkio sektoriai, kuriuose veikia įvairių tipų ūkiai – nuo ​​tradicinių gyvulininkystės ūkių iki modernių vaisių ir daržovių ūkių. Ūkininkavimas yra vienas iš seniausių darbų poroms, nes čia svarbus kolaboravimas.

2.     Darbas fabrikuose. Darbas gamykloje Norvegijoje gali pasiūlyti stabilią ir naudingą įsidarbinimo galimybę, nes šalyje yra gerai išvystytas pramonės sektorius, orientuotas į aukštos kokybės gamybą ir technologijų pažangą. Darbo pasiūlymus Norvegijoje fabrikuose galite lengvai rasti įvairiose interneto svetainėse.

3.     Kambarių tvarkytojo darbas. Viešbučių ar apartamentų tvarkytojai yra labai paklausi specialybė Norvegijoje, o tvarkytojai dažniausiai dirba dviese, todėl šis darbas puikiai tinka poroms.

4.     Darbas prekybos centruose. Darbas prekybos centre Norvegijoje gali pasiūlyti įvairių darbo galimybių tiek mažmeninės prekybos, tiek paslaugų sektoriuose. Prekybos centrai yra gyvybinga vieta, kurioje reikia įvairios darbo jėgos, kad būtų galima teikti puikų klientų aptarnavimą ir sklandžiai veikti.

5.     Darbas restoranuose. Nesvarbu, ar turite maisto aptarnavimo patirties, ar norite pradėti karjerą restoranų pramonėje, Norvegijoje suteikiama įvairių darbo galimybių.

Taigi, Norvegijoje klestinti ekonomika ir gerai išvystyta žmogaus teisių sistema užtikrina darbuotojams darbo vietos saugumą ir socialinę paramą. Norvegijos darbo kultūrai būdingas atviras bendravimas ir didelis dėmesys darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrai, kuris skatina pozityvią ir bendradarbiavimu grįstą aplinką. Šalies įsipareigojimas siekti tvarumo ir aplinkosauginio sąmoningumo dar labiau didina darbo Norvegijoje patrauklumą, nes tai atitinka pasaulyje vis labiau populiarėjančią ekologišką praktiką. Ne tik darbas, bet ir kvapą gniaužiantys Norvegijos kraštovaizdžiai, veikla gamtoje ir turtingas kultūros paveldas daro šią šalį žavinga vieta asmeniniam tobulėjimui ir platesnėms darbo galimybėms Norvegijoje.

Taip pat skaitykite

Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
7 DARBO POKALBIO BAIMĖS

Darbo pokalbio baimės, įdarbinimo ir pokalbių praktika, darbo pokalbių situacijos, būdai, kaip įveikti baimę.

Skaityti daugiau
KO NORI DARBDAVIAI IŠ KANDITATŲ? 5 ATEITIES KOMPETENCIJOS

Darbdavių reikalavimai. Patrauklus kandidatas rinkoje. Ateities strategijos ir kompetencijos. Financinės situacijos gerinimas

Skaityti daugiau
5 DARBO POKALBIO ĮGŪDŽIAI, KURIE PADĖS TAU GREIČIAU ĮSIDARBINTI

Darbo pokalbio įgūdžių lavinimas, pasiruošimas darbo pokalbiui, darbo pokalbio klausimai, pavyzdžiai ir patarimai

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau