>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

prieš 1 metus


Darbas Švedijoje – unikalus profesinių galimybių ir išskirtinės gyvenimo kokybės derinys. Švedija garsėja stipria ekonomika, pažangiomis vertybėmis ir aukštu pragyvenimo lygiu, todėl čia jauki aplinka tiek gyventojams, tiek emigrantams. Daug dėmesio skiriant naujovėms, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrai bei socialinei gerovei, Švedija siūlo daugybę privalumų, įskaitant dosnias vaiko priežiūros atostogas, visapusišką sveikatos priežiūrą ir įsipareigojimą siekti tvarumo. Nesvarbu, ar siekiate karjeros, palankios darbo kultūros, ar puikiai derinate darbą ir asmeninį gyvenimą, Švedija yra viliojanti vieta tiems, kurie nori pradėti naudingą profesinę kelionę. Išsirinkti naują darbą Švedijoje gali būti įdomus ir gyvenimą keičiantis žingsnis. Tačiau prieš priimant sprendimą išvykti dirbti užsienyje, būtina įvertinti, ar tai verta. Svarbu yra ne tik nuodugniai ištyrinėti darbo rinką Švedijoje, bet ir atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių aspektų, kurie gali turėti įtakos siekiant naujų tikslų.

Darbo rinka: Švedijos darbo rinka yra labai įvairi: čia yra galimybių dirbti įvairiose pramonės šakose, pvz.: informacinių technologijų, inžinerijos, sveikatos priežiūros, finansų, švietimo ir gamybos srityse. Šalyje daug dėmesio skiriama moksliniams tyrimams ir inovacijoms, ypač tokiose srityse kaip gyvybės mokslai ir informacinės technologijos. Pateikiame Jums paklausiausias profesijas Švedijoje ir jų vidutinius mėnesinius atlyginimus neatskaičiavus mokesčių, kurie gali skirtis priklausomai nuo įvairių veiksnių, tokių kaip patirtis, kvalifikacija, darbovietės ir regionas:

1.     Inžinieriai: vidutinis inžinieriaus atlyginimas Švedijoje svyruoja nuo 40 000 iki 80 000 SEK (4 000–8 000 eurų) per mėnesį.

2.     IT specialistai: IT srities specialistų vidutinis atlyginimas Švedijoje gali būti apie 35 000–70 000 SEK (3 500–7 000 eurų) per mėnesį.

3.     Gydytojai ir slaugytojai: vidutiniškai gydytojai gali gauti apie 40 000–70 000 SEK (4 000–7 000 eurų) per mėnesį, o slaugytojai apie 25 000–40 000 SEK (2 500–4 000 eurų) per mėnesį.

4.     Finansų specialistai: finansų specialistai gali uždirbti apie 40 000–70 000 SEK (4 000–7 000 eurų)  per mėnesį ar daugiau.

5.     Statybos specialistai: vidutiniškai statybininkai, architektai ir kitos statybos profesijos gali gauti apie 30 000–60 000 SEK (3 000–6 000 eurų) per mėnesį.

Darbas Švedijoje be patirties: darbas Švedijoje yra tinkama vieta ne tik aukštą kvalifikacinį laipsnį turintiems specialistams, bet ir žmonėms be patirties. Lyginant su Lietuvos darbo rinka, darbas Švedijoje gali pasiūlyti žymiai konkurencingesnį atlyginimą ir didesnį darbo vietų skaičių. Neretai darbą Švedijoje renkasi jaunos poros, kurios ieško greito pajamų šaltinio ir patirties nereikalaujančios darbo vietos. Darbas poroms Švedijoje yra puiki galimybė ne tik užsidirbti, bet ir susipažinti su naujomis karjeros galimybėmis. Ieškantiems darbo Švedijoje be patirties, siūlome pasidomėti pagrindinėmis pozicijomis, kurioms dažniausiai nėra reikalinga patirtis: sandėlio/fabriko darbuotojas(-a), valytojas(-a), statybininkas(-ė).

1.     Darbas Švedijoje fabrikuose. Šis darbas neretai nereikalauja ne tik patirties, bet ir švedų kalbos. Darbas Švedijoje fabrikuose yra viena iš patraukliausių sezoninių darbų opcijų. Fabrikų darbuotojai vidutiniškai gali uždirbti nuo 20,000 iki 25,000 SEK (2,000–2,500 eurų) per mėnesį.

2.     Darbas Švedijoje valytojoms(-ams). Valytojų paklausa Švedijoje yra labai didelė, o ir atlyginimas yra bene dvigubai didesnis nei Lietuvoje. Nors valytojų atlyginimas priklauso nuo regiono ir darbo įstaigos, jis vidutiniškai gali svyruoti nuo 18,000 iki 23,000 SEK (1,800 –2,300 eurų) per mėnesį.

3.     Darbas Švedijoje statybose. Statybininkas Švedijoje vidutiniškai gali uždirbti 25,00035,000 SEK (2,500 –3,500 eurų) per mėnesį. Darbas Švedijoje statybininkams suteikia galimybes siekti karjeros ir augti. Asmenys gali toliau mokytis, gauti sertifikatus ir įgyti patirties, kad galėtų pereiti į vadovaujančias pareigas.

Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra: Švedijos darbo kultūroje pabrėžiamas sveikas darbo ir asmeninio gyvenimo balansas. Standartinė darbo savaitė paprastai trunka 40 valandų, o darbuotojai naudojasi lanksčiomis darbo sąlygomis, įskaitant galimybę dirbti ne visą darbo dieną ir nuotoliniu būdu. Tėvystės atostogų politika yra dosni, todėl abu tėvai gali išeiti atostogų vaikams prižiūrėti. Švedijos darbuotojai gali naudotis įvairiomis lengvatomis. Socialinės gerovės sistema suteikia galimybę naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, bedarbio pašalpomis ir pensijų sistemomis. Mokamos atostogos paprastai trunka apie 2530 dienų per metus, todėl darbuotojai turi pakankamai laiko laisvalaikiui ir kelionėms.

Darbas Švedijoje be švedų kalbos žinių: daugelis Švedijos įmonių verslą vykdo anglų kalba, todėl dažnai galima rasti anglų kalbą puoselėjančių darbo vietų, ypač tokiuose sektoriuose kaip IT ir akademinės bendruomenės. Tačiau neretai įmonės prašo bent minimaliai suprasti švedų kalbą arba pasirūpina, kad darbuotojams emigrantams būtų suteikta galimybė mokytis švedų kalbos kursų. Nepaisant to, yra pramonės šakų, kuriose darbuotojai priimami ir nemokantys švedų kalbos, pavyzdžiui, jeigu planuojate dirbti fabrikuose ar statybose, švedų kalba jums nėra būtina, tačiau svarbu bent minimaliai mokėti anglų kalbą, kad galėtumėte susikalbėti su vadovais ar kitais darbuotojais.

Darbas Švedijoje be tarpininkų: susirasti darbą Švedijoje nėra lengva užduotis. Darbo paieškos gali užtrukti kelis mėnesius ar net pusę metų, priklausomai nuo to, kiek savo laiko investuosite ir kokį būdą pasirinksite: darbo paieška per tarpininkus ar be tarpininkų. Norėdami susirasti darbą Švedijoje be tarpininkų turėtumėte pradėti nuo darbo pasiūlymų naršymo internete, pasinaudojant panašiomis platformomis kaip „Glassdoor ar „LinkedIn. Vienas iš būdų yra pasidomėti bendrų pažįstamų/draugų kontaktais ir jų žiniomis apie darbą Švedijoje. Taip pat naudingos informacijos ir pagalbos galima rasti „Facebookplatformos paieškoje įvedus raktinius žodžius „Darbas Švedijojear „Darbo pasiūlymai Švedijoje. Susiradus informaciją apie dominančius darbo pasiūlymus, turėtumėte išsiųsti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką nurodytu el. paštu ir laukti atsakymo. Žymiai paprastesnis, tačiau papildomų piniginių išlaidų reikalaujantis darbo paieškos būdas yra darbas per tarpininkus. Jums tereikia susisiekti su įdarbinimo agentūra, papasakoti, kokie yra Jūsų lūkesčiai, ir laukti, kol agentūra pateiks Jums konkrečius darbo pasiūlymus.

Įvairovė ir darbas moterims Švedijoje: Šalyje skatinama lyčių lygybė, LGBTQ+ teisės ir aktyviai siekiama sukurti palankią darbo aplinką visiems asmenims. Švedijoje moterys turi plačias karjeros galimybes ir gali dirbti įvairiose pramonės šakose. Šalyje daug dėmesio skiriama lyčių lygybei, o tai reiškia, kad moterys turi lygias galimybes įgyti išsilavinimą, siekti karjeros ir įsidarbinti. Švedijoje moterys dažnai dirba medicinos, švietimo, administravimo, socialinio darbo ar informacinių technologijų srityse.

Taigi, visi ankščiau aptarti aspektai turėtų Jums padėti įsivertinti savo potencialą profesiniam tobulėjimui bei kultūrines vertybes, kurios daro įtaką darbo pasitenkinimui ir bendrai gerovei. Bendravimas su žmonėmis, turinčiais patirties dirbant Švedijoje, gali suteikti vertingų žinių ir tiesioginę informaciją apie realią darbo situaciją šalyje. Svarbu atkreipti dėmesį, kad konkretūs reikalavimai ir procesai, susiję su darbu Švedijoje, gali skirtis priklausomai nuo jūsų pilietybės, kvalifikacijos ir darbo leidimų išdavimo taisyklių. Patartina pasikonsultuoti su Švedijos migracijos agentūra arba kreiptis į specialistus, kad suprastumėte konkrečius veiksmus ir reikalavimus jūsų situacijoje. Galiausiai, apsvarstykite asmeninius veiksnius, tokius kaip pritaikymas naujoje aplinkoje, noras priimti skirtingą kultūrą ir potencialus poveikis asmeniniams santykiams. Kruopščiai įvertinus šiuos aspektus, galima priimti teisingą sprendimą dėl naujo darbo pasirinkimo Švedijoje ir ar verta keliauti dirbti į kitą šalį.

Darbo skelbimai

2024-08-07 4000 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-08

CMO

darbas nuotoliniu būdu
Liko 13 d.

Client of voodoo talent search and headhunting agency - a Norwegian capital company engaged in e-commerce solutions: advertising, communication, awareness raising, attracting new customers and other a...

Marketingas
Vilnius
Anythere
Nuo: 4000 iki 6000 Eur (į rankas, neto)
2024-08-07 3500 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-08

Voodoo talentų paieškos ir galvų medžioklės agentūros klientas - įmonė sėkmingai veiklą vykdanti jau daugiau nei dešimtmetį. Jos gaminama produkcija eksportuojama į Vakarų Europos šalis. Komandoje dir...

Pardavimai, pardavimų vadyba
Kaunas
Nuo: 3500 iki 4500 Eur (į rankas, neto)
2024-08-07 1500 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-15

„Voodoo“ personalo paieškos ir atrankos agentūros klientė – tarptautinė logistikos įmonė, Lietuvoje veikianti virš 15 metų. Organizacija išsiskiria stipria orientacija į klientą bei teikiamų paslaugų ...

Transportas, logistika, ekspedicija
Vilnius
Nuo: 1500 iki 2100 Eur (į rankas, neto)

Taip pat skaitykite

GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI 2024: TENDENCIJOS LIETUVOJE IR PASAULYJE

Top 10 geriausiai apmokami darbai 2024 metais. Geriausiai uždirbantys specialistai ir jų atlyginimai. Tendencijų skirtumai Lietuvoje ir pasaulyje.

Skaityti daugiau
DARBAS IŠ NAMŲ: privalumai ir trūkumai

Darbo iš namų technologijų iššūkiai, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas, nuotolinio darbo įtaka psichinei sveikatai ir gerovei, darbo iš namų produktyvumas.

Skaityti daugiau
KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

Darbas gerai žinomose kompanijose: patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros galimybės, pastovus darbas. Ar tikrai nėra jokios rizikos?

Skaityti daugiau
Atsiliepimai
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau