>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

prieš 7 mėnesius


Darbas Švedijoje – unikalus profesinių galimybių ir išskirtinės gyvenimo kokybės derinys. Švedija garsėja stipria ekonomika, pažangiomis vertybėmis ir aukštu pragyvenimo lygiu, todėl čia jauki aplinka tiek gyventojams, tiek emigrantams. Daug dėmesio skiriant naujovėms, darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrai bei socialinei gerovei, Švedija siūlo daugybę privalumų, įskaitant dosnias vaiko priežiūros atostogas, visapusišką sveikatos priežiūrą ir įsipareigojimą siekti tvarumo. Nesvarbu, ar siekiate karjeros, palankios darbo kultūros, ar puikiai derinate darbą ir asmeninį gyvenimą, Švedija yra viliojanti vieta tiems, kurie nori pradėti naudingą profesinę kelionę. Išsirinkti naują darbą Švedijoje gali būti įdomus ir gyvenimą keičiantis žingsnis. Tačiau prieš priimant sprendimą išvykti dirbti užsienyje, būtina įvertinti, ar tai verta. Svarbu yra ne tik nuodugniai ištyrinėti darbo rinką Švedijoje, bet ir atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių aspektų, kurie gali turėti įtakos siekiant naujų tikslų.

Darbo rinka: Švedijos darbo rinka yra labai įvairi: čia yra galimybių dirbti įvairiose pramonės šakose, pvz.: informacinių technologijų, inžinerijos, sveikatos priežiūros, finansų, švietimo ir gamybos srityse. Šalyje daug dėmesio skiriama moksliniams tyrimams ir inovacijoms, ypač tokiose srityse kaip gyvybės mokslai ir informacinės technologijos. Pateikiame Jums paklausiausias profesijas Švedijoje ir jų vidutinius mėnesinius atlyginimus neatskaičiavus mokesčių, kurie gali skirtis priklausomai nuo įvairių veiksnių, tokių kaip patirtis, kvalifikacija, darbovietės ir regionas:

1.     Inžinieriai: vidutinis inžinieriaus atlyginimas Švedijoje svyruoja nuo 40 000 iki 80 000 SEK (4 000–8 000 eurų) per mėnesį.

2.     IT specialistai: IT srities specialistų vidutinis atlyginimas Švedijoje gali būti apie 35 000–70 000 SEK (3 500–7 000 eurų) per mėnesį.

3.     Gydytojai ir slaugytojai: vidutiniškai gydytojai gali gauti apie 40 000–70 000 SEK (4 000–7 000 eurų) per mėnesį, o slaugytojai apie 25 000–40 000 SEK (2 500–4 000 eurų) per mėnesį.

4.     Finansų specialistai: finansų specialistai gali uždirbti apie 40 000–70 000 SEK (4 000–7 000 eurų)  per mėnesį ar daugiau.

5.     Statybos specialistai: vidutiniškai statybininkai, architektai ir kitos statybos profesijos gali gauti apie 30 000–60 000 SEK (3 000–6 000 eurų) per mėnesį.

Darbas Švedijoje be patirties: darbas Švedijoje yra tinkama vieta ne tik aukštą kvalifikacinį laipsnį turintiems specialistams, bet ir žmonėms be patirties. Lyginant su Lietuvos darbo rinka, darbas Švedijoje gali pasiūlyti žymiai konkurencingesnį atlyginimą ir didesnį darbo vietų skaičių. Neretai darbą Švedijoje renkasi jaunos poros, kurios ieško greito pajamų šaltinio ir patirties nereikalaujančios darbo vietos. Darbas poroms Švedijoje yra puiki galimybė ne tik užsidirbti, bet ir susipažinti su naujomis karjeros galimybėmis. Ieškantiems darbo Švedijoje be patirties, siūlome pasidomėti pagrindinėmis pozicijomis, kurioms dažniausiai nėra reikalinga patirtis: sandėlio/fabriko darbuotojas(-a), valytojas(-a), statybininkas(-ė).

1.     Darbas Švedijoje fabrikuose. Šis darbas neretai nereikalauja ne tik patirties, bet ir švedų kalbos. Darbas Švedijoje fabrikuose yra viena iš patraukliausių sezoninių darbų opcijų. Fabrikų darbuotojai vidutiniškai gali uždirbti nuo 20,000 iki 25,000 SEK (2,000–2,500 eurų) per mėnesį.

2.     Darbas Švedijoje valytojoms(-ams). Valytojų paklausa Švedijoje yra labai didelė, o ir atlyginimas yra bene dvigubai didesnis nei Lietuvoje. Nors valytojų atlyginimas priklauso nuo regiono ir darbo įstaigos, jis vidutiniškai gali svyruoti nuo 18,000 iki 23,000 SEK (1,800 –2,300 eurų) per mėnesį.

3.     Darbas Švedijoje statybose. Statybininkas Švedijoje vidutiniškai gali uždirbti 25,00035,000 SEK (2,500 –3,500 eurų) per mėnesį. Darbas Švedijoje statybininkams suteikia galimybes siekti karjeros ir augti. Asmenys gali toliau mokytis, gauti sertifikatus ir įgyti patirties, kad galėtų pereiti į vadovaujančias pareigas.

Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra: Švedijos darbo kultūroje pabrėžiamas sveikas darbo ir asmeninio gyvenimo balansas. Standartinė darbo savaitė paprastai trunka 40 valandų, o darbuotojai naudojasi lanksčiomis darbo sąlygomis, įskaitant galimybę dirbti ne visą darbo dieną ir nuotoliniu būdu. Tėvystės atostogų politika yra dosni, todėl abu tėvai gali išeiti atostogų vaikams prižiūrėti. Švedijos darbuotojai gali naudotis įvairiomis lengvatomis. Socialinės gerovės sistema suteikia galimybę naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, bedarbio pašalpomis ir pensijų sistemomis. Mokamos atostogos paprastai trunka apie 2530 dienų per metus, todėl darbuotojai turi pakankamai laiko laisvalaikiui ir kelionėms.

Darbas Švedijoje be švedų kalbos žinių: daugelis Švedijos įmonių verslą vykdo anglų kalba, todėl dažnai galima rasti anglų kalbą puoselėjančių darbo vietų, ypač tokiuose sektoriuose kaip IT ir akademinės bendruomenės. Tačiau neretai įmonės prašo bent minimaliai suprasti švedų kalbą arba pasirūpina, kad darbuotojams emigrantams būtų suteikta galimybė mokytis švedų kalbos kursų. Nepaisant to, yra pramonės šakų, kuriose darbuotojai priimami ir nemokantys švedų kalbos, pavyzdžiui, jeigu planuojate dirbti fabrikuose ar statybose, švedų kalba jums nėra būtina, tačiau svarbu bent minimaliai mokėti anglų kalbą, kad galėtumėte susikalbėti su vadovais ar kitais darbuotojais.

Darbas Švedijoje be tarpininkų: susirasti darbą Švedijoje nėra lengva užduotis. Darbo paieškos gali užtrukti kelis mėnesius ar net pusę metų, priklausomai nuo to, kiek savo laiko investuosite ir kokį būdą pasirinksite: darbo paieška per tarpininkus ar be tarpininkų. Norėdami susirasti darbą Švedijoje be tarpininkų turėtumėte pradėti nuo darbo pasiūlymų naršymo internete, pasinaudojant panašiomis platformomis kaip „Glassdoor ar „LinkedIn. Vienas iš būdų yra pasidomėti bendrų pažįstamų/draugų kontaktais ir jų žiniomis apie darbą Švedijoje. Taip pat naudingos informacijos ir pagalbos galima rasti „Facebookplatformos paieškoje įvedus raktinius žodžius „Darbas Švedijojear „Darbo pasiūlymai Švedijoje. Susiradus informaciją apie dominančius darbo pasiūlymus, turėtumėte išsiųsti savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką nurodytu el. paštu ir laukti atsakymo. Žymiai paprastesnis, tačiau papildomų piniginių išlaidų reikalaujantis darbo paieškos būdas yra darbas per tarpininkus. Jums tereikia susisiekti su įdarbinimo agentūra, papasakoti, kokie yra Jūsų lūkesčiai, ir laukti, kol agentūra pateiks Jums konkrečius darbo pasiūlymus.

Įvairovė ir darbas moterims Švedijoje: Šalyje skatinama lyčių lygybė, LGBTQ+ teisės ir aktyviai siekiama sukurti palankią darbo aplinką visiems asmenims. Švedijoje moterys turi plačias karjeros galimybes ir gali dirbti įvairiose pramonės šakose. Šalyje daug dėmesio skiriama lyčių lygybei, o tai reiškia, kad moterys turi lygias galimybes įgyti išsilavinimą, siekti karjeros ir įsidarbinti. Švedijoje moterys dažnai dirba medicinos, švietimo, administravimo, socialinio darbo ar informacinių technologijų srityse.

Taigi, visi ankščiau aptarti aspektai turėtų Jums padėti įsivertinti savo potencialą profesiniam tobulėjimui bei kultūrines vertybes, kurios daro įtaką darbo pasitenkinimui ir bendrai gerovei. Bendravimas su žmonėmis, turinčiais patirties dirbant Švedijoje, gali suteikti vertingų žinių ir tiesioginę informaciją apie realią darbo situaciją šalyje. Svarbu atkreipti dėmesį, kad konkretūs reikalavimai ir procesai, susiję su darbu Švedijoje, gali skirtis priklausomai nuo jūsų pilietybės, kvalifikacijos ir darbo leidimų išdavimo taisyklių. Patartina pasikonsultuoti su Švedijos migracijos agentūra arba kreiptis į specialistus, kad suprastumėte konkrečius veiksmus ir reikalavimus jūsų situacijoje. Galiausiai, apsvarstykite asmeninius veiksnius, tokius kaip pritaikymas naujoje aplinkoje, noras priimti skirtingą kultūrą ir potencialus poveikis asmeniniams santykiams. Kruopščiai įvertinus šiuos aspektus, galima priimti teisingą sprendimą dėl naujo darbo pasirinkimo Švedijoje ir ar verta keliauti dirbti į kitą šalį.

Taip pat skaitykite

KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
7 DARBO POKALBIO BAIMĖS

Darbo pokalbio baimės, įdarbinimo ir pokalbių praktika, darbo pokalbių situacijos, būdai, kaip įveikti baimę.

Skaityti daugiau
KO NORI DARBDAVIAI IŠ KANDITATŲ? 5 ATEITIES KOMPETENCIJOS

Darbdavių reikalavimai. Patrauklus kandidatas rinkoje. Ateities strategijos ir kompetencijos. Financinės situacijos gerinimas

Skaityti daugiau
5 DARBO POKALBIO ĮGŪDŽIAI, KURIE PADĖS TAU GREIČIAU ĮSIDARBINTI

Darbo pokalbio įgūdžių lavinimas, pasiruošimas darbo pokalbiui, darbo pokalbio klausimai, pavyzdžiai ir patarimai

Skaityti daugiau
DARBO SKELBIMAI: mitas ar tiesa, kad galiu kandidatuoti, tik, kai atitinku 100% reikalavimų?

Didžiausi darbo skelbimų mitai, jų pavyzdžiai, darbo skelbimų reikalavimai, tinkamas kandidatavimas, platesnės galimybės.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau