>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS ŠVEICARIJOJE: ką verta žinoti?

DARBAS ŠVEICARIJOJE: ką verta žinoti?

prieš 8 mėnesius


Šveicarija laikoma viena iš ekonomiškai stabiliausių ir saugiausių pasaulio šalių. Unikalus neutralumas, kuris simbolizuoja taiką ir harmoniją, yra šios šalies požymis. Jei svarstote apie gyvenimą Šveicarijoje ir nerimaujate dėl to nesijaudinkite, Jūsų naujajame gyvenime tikrai netruks nei malonumų, nei galimybių. O ką jau kalbėti apie kalnus ir slidinėjimą, kuris kasmet pritraukia daugybę turistų. Nuostabus kraštovaizdis kartu su moderniais šalies miestais suteikia be galo daug galimybių turėti puikų laisvalaikį. Taip pat šalis gali pasigirti pasaulyje pirmaujančiomis mokslo, technologijų ir aplinkos tyrimų institucijomis. Dėl klestinčios ekonomikos nenuostabu, kad vis daugiau žmonių siekia pasinaudoti šios šalies privalumais ir svarsto apie gyvenimą joje.

Šveicarijos teritorija nėra didelė, tačiau labai patogioje geografinėje padėtyje. Be įspūdingo grožio šalis garsėja ir puikiomis darbo galimybėmis. Būtent todėl į šalį plūsta emigrantai, nes darbas Šveicarijoje yra vienas iš geriausiai apmokamų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Tačiau kiek iš tikrųjų galima uždirbti Šveicarijoje? Atsakyti į šį klausimą nėra lengva, nes tam įtaką daro daugelis kriterijų. Darbo užmokestį lemia, pirmiausia, pati pozicija, taip pat jį sąlygoja išsilavinimas, darbinė patirtis bei darbo stažas konkrečioje įmonėje. Tai reiškia, kad ilgiau įmonėje dirbantys darbuotojai gauna didesnį atlyginimą. Pagal vienam gyventojui tenkantį bendrąjį vidaus produktą Šveicarija užima trečiąją vietą pasaulyje tarp šalių, kuriose atlyginimai yra didžiausi. Vidutinis darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, yra 6350 eurų per mėnesį. Žinoma, Šveicarijoje šiek tiek brangiau kainuoja produktai ir paslaugos, tačiau Jūsų atlyginimo tikrai užteks kasdienėms išlaidoms.

Darbas Šveicarijoje yra vertinamas teigiamai pirmiausia dėl galimybės turėti lankstų darbo grafiką. Įprastas darbo valandų skaičius šioje šalyje yra 40 45 valandos per savaitę. Už viršvalandžius darbas Šveicarijoje yra atitinkamai kompensuojamas finansiškai – atlyginant išdirbtas valandas priedu prie atlyginimo arba suteikiant papildomas apmokamas atostogų dienas. Šveicarijoje kiekvienam dirbančiam pagal darbo sutartį priklauso ne mažiau kaip 20 apmokamų atostogų dienų per metus. Be abejo Šveicarijoje suteikiama teisė ir į tokias atostogas kaip tėvystės ar motinystės atostogos.

Ar Jus jau sudomino darbas Šveicarijoje? Jei vis dar svarstote, ar dirbti šioje šalyje apsimoka, Jūsų abejones galima išsklaidyti – apžvelgiant geriausiai apmokamas specialybes šioje šalyje bei jų metinius užmokesčius:

(Visi žemiau pateikiami metiniai užmokesčiai yra nurodomi eurų valiutos pavidalu bei dar prieš mokesčių išskaičiavimą.)

1.         Programinės įrangos architektas (-ė) ~ 133 600

2.         Verslo konsultantas (-ė) ~ 116 900

3.         Auditorius (-ė)  ~ 116 800

4.         IT projektų vadovas (-ė) ~ 114 700

5.         SAP konsultantas (-ė) ~ 114 500

6.         Regiono vadovas (-ė) ~ 113 600

7.         Svarbiausių klientų vadybininkas (-ė) ~ 112 500

8.         Internetinio saugumo specialistas (-ė) ~ 111 900

9.         IT specialistas (-ė) verslui ~ 108 600

10.       IT konsultantas  (-ė) ~ 107 900

Atlyginimai Šveicarijoje išties stebina, o mokesčiai čia yra ypač maži, lyginant su kitomis Europos sąjungos šalimis. Dėl to, darbas Šveicarijoje yra vienas geriausiai apmokamų Europoje.

Apžvelgėme geriausiai apmokamus darbus, tačiau verta žinoti ir kokių specialybių atlygis Šveicarijoje nesiekia vidutinio darbo užmokesčio:

•           Kurjerio (-ės);

•           Apsaugos darbuotojo (-os);

•           Ikimokyklinio ugdymo auklėtojo (-os);

•           Patalpų valytojo (-os);

•           Padavėjo (-os);

•           Mažmeninės prekybos pardavimų vadybininko (-ės);

•           Telemarketingo vadybininko (-ės);

•           Pardavėjo (-os) konsultanto (-ės);

•           Virtuvės pagalbininko (-ės).

Šveicarija garsėja kaip daugiakalbė šalis. Joje galite išgirsti žmones kalbant ne tik vokiškai, tačiau ir prancūziškai bei itališkai. Svarbu žinoti, kokia kalba kalbama regione, kuriame ketinate dirbti. Pagrindinė kalba yra vokiečių, ja kalbama centriniuose ir rytiniuose regionuose. Prancūzų kalba vartojama vakaruose, o italų pietuose.

Norėdami kreiptis dėl darbo Šveicarijoje, turėsite pateikti gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką ir diplomus, patvirtinančius gyvenimo aprašyme nurodytą išsilavinimą. CV turėtų būti ne ilgesnis nei du A4 lapai, o motyvacinis laiškas ne ilgesnis nei vienas. Dar geriau, jei prie gyvenimo aprašymo pridėsite nuotrauką. Šveicarijoje taip pat didelė reikšmė teikiama, jau įvardintiems, diplomams ir darbo pažymėjimams, tačiau neužtenka tik prisegti juos prie gyvenimo aprašymo, svarbu ir trumpai aprašyti, kaip kompetencijos, įgytos atitinkamose įstaigose, padėjo progresuoti Jūsų karjeros kelyje. Aplikuojant į darbo skelbimą atkreipkite dėmesį, kokia kalba jis parašytas, būtent ta pačia kalba turėtų būti sukurtas ir Jūsų gyvenimo aprašymas bei motyvacinis laiškas.

Laukiamos ir „spekuliacinės įsidarbinimo paraiškos“ – t. y. kreipimasis į darbdavį nežinant, ar iš tikrųjų pozicija yra laisva, tačiau nepamirškite, jog šiuo atveju nereikia prisegti diplomų patvirtinančių, gyvenimo aprašyme nurodytą, išsilavinimą. Pateikite juos tik tuomet, kai būsite to prašomas arba atsineškite juos einant į darbo pokalbį.

Darbo skelbimus Šveicarijoje rasti galite laikraščiuose, dienraščiuose arba internete. Įvairiose svetainėse siūloma tikslingai ieškoti darbo pagal veiklos sritis: (pvz. statyba, maitinimas, sveikatos priežiūros paslaugos, IT ir kt.). Kitas būdas – užsiregistruoti privačioje įdarbinimo agentūroje. Šių agentūrų teikiamos paslaugos darbo ieškantiems asmenims paprastai yra nemokamos.

O būtent šiuo metu Šveicarijoje trūksta specialistų iš šių darbo sričių:

•           Mechanikos inžinerija;

•           Finansai;

•           Informacinės technologijos;

•           Farmacija;

•           Apgyvendinimas;

•           Maistas, restoranai, barai, kavinės.

Prieš išvykdami taip pat nepamirškite apsvarstyti, kiek ilgai planuojate dirbti šioje šalyje, nes darbas Šveicarijoje skirstomas į trumpalaikį ir ilgalaikį:

•           Trumpalaikis darbas Šveicarijoje

Vadinamųjų ES ir ELPA (Europos laisvosios prekybos asociacijos, įskaitant Islandiją, Norvegiją ir Lichtenšteiną) piliečiams nereikia vizos norint dirbti Šveicarijoje. ES ir ELPA šalių piliečiai gali atvykti į Šveicariją, ieškoti darbo ir dirbti iki trijų mėnesių be leidimo dirbti. Tačiau darbdavys turi užregistruoti Jūsų trumpalaikį darbą Šveicarijoje likus bent vienai dienai iki darbo pradžios.

Laikinas darbas Šveicarijoje ypatingai populiarus vasaros sezono metu. Gerai išvystytas turizmas lemia didelį darbo vietų kiekį, kurias gali užimti tiek Šveicarijos piliečiai, tiek emigrantai. Dauguma sezoninių ir vasaros darbų susiję su svetingumo paslaugų industrija. Pavyzdžiui, galite įsidarbinti baruose, restoranuose ir viešbučiuose arba viename iš daugybės Alpių slidinėjimo kurortų, kurie dažnai priima laikinus darbuotojus. Taip pat galite mokyti slidinėjimo subtilybių – angliškai kalbantys instruktoriai yra ypatingai paklausi specialybė šioje šalyje.

•           Ilgalaikis darbas Šveicarijoje

Jei ketinate pasilikti ilgiau nei tris mėnesius, Jums reikės leidimo gyventi. Tam, kad jį gautumėte, turite užsiregistruoti savivaldybėje, kurioje gyvensite. Tam Jums reikės galiojančios asmens tapatybės kortelės arba paso, darbo pažymos ir buhalterinės apskaitos dokumentų, jei ketinate dirbti savarankiškai. Kitų šalių (trečiųjų šalių) piliečiai, kuriems taikomi ribojimai, jau prieš įvažiuodami į šalį privalo turėti tiek leidimą dirbti, tiek galiojančią darbo sutartį. Per tris mėnesius nuo atvykimo į Šveicariją visiems emigrantams taip pat reikia sudaryti galiojančią sveikatos draudimo sutartį.

Išvykti iš gimtosios šalies gyventi ir dirbti užsienyje nėra lengvas sprendimas. Tačiau jei sudomino gyvenimas ir darbas Šveicarijoje – neskubėkite priimti skubaus sprendimo. Prieš persikeliant gyventi svetur būtų naudinga iš anksto apsilankyti Šveicarijoje ir pasiruošti – susirasti būstą ir darbą.

Ieškote darbo Šveicarijoje o gal turite darbo pasiūlymų Šveicarijoje? Kviečiame spausti čia ir atrasti darbą Šveicarijoje patogiau: https://www.lovejob.lt/darbo-skelbimai-uzsienyje/sveicarijoje

Taip pat skaitykite

KODĖL GRUODŽIO MĖNESĮ YRA GERAI KANDIDATUOTI IR IEŠKOTIS DARBO?

Karjeros galimybės, karjeros planavimas, nauji karjeros tikslai.

Skaityti daugiau
PAKLAUSIAUSIOS PROFESIJOS LIETUVOJE: kokių specialistų trūksta labiausiai?

Paklausiausios profesijos Lietuvoje. Kokios profesijos yra geidžiamiausios. Kokią profesiją pasirinkti.

Skaityti daugiau
DARBO POKALBIS: KAIP PASIRUOŠTI DARBO POKALBIUI?

Darbo pokalbis. Kaip pasiruošti darbo pokalbiui. Dažniausiai užduodami darbo pokalbio klausimai. Kaip tinkamai atsakyti į klausimus darbo pokalbio metu.

Skaityti daugiau
DARBAS NORVEGIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Norvegijoje be patirties. Darbas Norvegijoje be tarpininkų. Darbas Norvegijoje moterims . Darbas Norvegijoje be Norvegų kalbos žinių.

Skaityti daugiau
DARBAS ŠVEDIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Švedijoje be patirties. Darbas Švedijoje be tarpininkų. Darbas Švedijoje moterims . Darbas Švedijoje be Švedų kalbos žinių. Info apie darbą Švedijoje.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau