>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

prieš 1 mėnesį


Jūratė Jurginytė, karjeros ir lyderystės konsultantė | Prasmingi pokyčiai | 

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai darbo rinka nuolat kinta ir neapibrėžtumas tampa kasdienybe, daugelis žmonių svajoja apie stabilias ir saugias darbo vietas žinomose kompanijose. Patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros augimo galimybės – visa tai vilioja ir suteikia jausmą, kad pagaliau radai savo vietą po saule. Tačiau ar tikrai darbas žinomose kompanijose yra saugus uostas, kuriame galime ramiai plaukioti karjeros jūra? Neseniai pasirodžiusi žinia apie „Kilo Health“ darbuotojų atleidimus privertė susimąstyti: ar verta pasikliauti iliuzijomis ir tikėti, kad žinomas prekės ženklas visada garantuoja stabilumą?

Atsakymas nėra toks paprastas. Nors žinomos kompanijos gali atrodyti tarsi tvirtos tvirtovės, apsaugančios nuo aplinkos audrų, jos neturi imuniteto nei ekonominiams sukrėtimams, nei rinkos pokyčiams, nei vidiniams restruktūrizavimams. „Kilo Health“ – ryškus pavyzdys. Ši ambicinga įmonė, anksčiau skelbusi apie didelius planus ir plėtrą, vėliau susidūrė su finansiniais sunkumais ir privalėjo imtis griežtų sprendimų, paliesdami daugiau nei 100 darbuotojų.

Taigi, ką daryti, kad nepasikliauti iliuzijomis ir nepasiduoti panikai, kai ateina netikėti vėjai?

1. Nepamirškite diversifikuoti:

Nepadėkite visų savo kiaušinių į vieną krepšelį! Net ir dirbdami žinomoje kompanijoje, nepamirškite tobulinti savo įgūdžių ir kompetencijų, domėtis kitomis sritimis ir galimybėmis. Apsvarstykite papildomo pajamų šaltinio paiešką. Juk niekada nežinote, kada gali prireikti atsarginio plano.

2. Kaupkite finansinę pagalvėlę:

Turėkite bent kelių mėnesių santaupų, kurios leistų jums išgyventi, netekus darbo. Tai suteiks jums laiko atrasti naują poziciją ir apgalvotai priimti sprendimus, o ne skubėti griebtis pirmo pasitaikiusio pasiūlymo.

3. Būkite informuoti:

Sekite naujienas savo srityje, domėkitės rinkos tendencijomis ir savo įmonės veikla. Kuo daugiau žinosite, tuo geriau galėsite numatyti galimus pokyčius ir pasiruošti jiems.

4. Stiprinkite savo tinklą:

Palaikykite ryšį su buvusiais kolegomis, klasės draugais ir kitais profesionalais savo srityje. Platus tinklas gali padėti jums sužinoti apie naujas darbo vietas, gauti vertingų patarimų ir atrasti naujas galimybes.

5. Investuokite į save:

Nuolat tobulinkite savo įgūdžius ir kompetencijas. Lankykitės kursuose, seminaruose, skaitykite knygas ir straipsnius. Kuo daugiau žinių ir patirties turėsite, tuo vertingesnis būsite potencialiems darbdaviams.

Klientės istorija:

Lina, ilgametė vienos didžiausių Lietuvos įmonės darbuotoja, neseniai pateko į tą pačią situaciją. Atsidūrusi tarp atleidžiamųjų, ji iš pradžių jautėsi sutrikusi ir nepasitikinti savimi. Tačiau, prisiminusi patarimus apie diversifikaciją ir finansinę pagalvėlę, Lina suprato, kad turi visas galimybes atsitiesti. Ji atnaujino savo CV, susisiekė su buvusiais kolegomis ir pradėjo ieškoti naujo darbo. Dėl sukauptos patirties ir geros reputacijos, Lina greitai rado naują pasiūlymą kitoje kompanijoje. Šiandien ji džiaugiasi savo karjeros pokyčiu ir yra dėkinga už išmoktas pamokas.

Darbo rinka yra dinamiška ir nuolat kinta, nepaisant to, ar dirbate žinomoje kompanijoje, ar nedidelėje įmonėje. Svarbu nepasikliauti iliuzijomis ir būti pasiruošusiems netikėtoms situacijoms. Diversifikuokite savo pajamas, kaupkite santaupas, būkite informuoti, stiprinkite savo tinklą ir investuokite į save. Šie patarimai padės jums jaustis saugiau ir užtikrinčiau, nepaisant darbo rinkos pokyčių. Būkite pasiruošę bet kokiems iššūkiams ir nepamirškite, kad net ir sudėtingiausios situacijos gali atverti naujas galimybes. Sėkmės!

Pabaigai:

Svarbiausia nepamiršti, kad darbas nėra viskas. Net ir praradę darbą, nepamirškite savo vertybių, aistrų ir tikslų. Naudokite šią patirtį kaip galimybę tobulėti, atrasti naujas kryptis ir galbūt netgi pradėti savo verslą. Juk pasaulis kupinas galimybių, tereikia jas įžvelgti!

Linkiu jums sėkmės ir sėkmingos karjeros kelionės!

Taip pat skaitykite

KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau