>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBO POKALBIS: KAIP PASIRUOŠTI DARBO POKALBIUI?

DARBO POKALBIS: KAIP PASIRUOŠTI DARBO POKALBIUI?

prieš 7 mėnesius


Darbo pokalbis yra kaip egzaminas, prieš kurį reikia pasiruošti. Yra keli žingsniai, kuriuos svarbu apžvelgti, norint tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui. Neretai susiduriama su problema, kad žmonės nesupranta darbo pokalbio svarbos ir mano, jog atėjus į darbo pokalbį užtenka ekspromtu papasakoti apie save, o visa kita darbdavys juk mato gyvenimo aprašyme. Deja, tai yra blogas pavyzdys. Manau pritarsite, kad darbo pokalbis leidžia susidaryti pirmąjį įspūdį apie žmogų ir tai bus geras ar blogas įspūdis, viskas priklauso nuo to, kaip pasiruošite pokalbiui. Darbo pokalbis yra skirtas ne tik pasikalbėti apie žmogaus patirtis, bet ir pamatyti jo bendravimo kultūrą, suprasti jo tikslus ir norus, kitaip sakant, darbo pokalbis yra pirminio ryšio tarp vadovo ir būsimo darbuotojo sukūrimas. Taigi, kad darbo pokalbis įvyktų sėkmingai, svarbu tinkamai jam pasiruošti.

PASIDOMĖKITE APIE ĮMONĘ

Pirmas žingsnis ruošiantis darbo pokalbiui yra išsamesnės informacijos apie įmonę ieškojimas. Svarbu yra žinoti ne tik įmonės pavadinimą, bet ir jos situaciją rinkoje. Būtina bent minimaliai pasidomėti informacija apie įmonės teikiamas prekes/paslaugas, nes darbo pokalbio metu galite sulaukti klausimų, susijusių su įmonės produktu. Taip pat rekomenduojame pasidomėti darbuotojų skaičiaus kaita įmonėje, vidutiniais atlyginimais, įmonės pelningumu, kreditais ir skolomis. Be abejonės, svarbu yra pasitikrinti buvusių arba esamų įmonės darbuotojų atsiliepimus, kurie dažnai leidžia susidaryti pirminę nuomonę apie įmonės viduje vyraujančią kultūrą, jos vertybes bei tam tikrus trūkumus ar privalumus. Pasitikrinti ir parašyti atsiliepimus galite čia: https://www.lovejob.lt/atsiliepimai

DAR KARTĄ PERŽIŪRĖKITE SAVO CV

Atidžiai persiskaitykite savo gyvenimo aprašymą ir būkite pasiruošę atsakyti į klausimus apie savo darbinę patirtį. Nors ir darbdavys greičiausiai bus matęs jūsų CV, dažnai darbo pokalbio metu yra prašoma kandidato priminti apie savo darbinį patirtį ir plačiau papasakoti apie atliktus darbus, atsakomybes ir iššūkius, su kuriais yra tekę susidurti. Jei savo CV nurodėte, kad turite tam tikras kompetencijas, kaip pavyzdžiui, analitinis mąstymas, būkite pasiruošę argumentuoti, kaip vystote  įvardintas savybes.

SUPRASKITE DARBO POZICIJĄ, Į KURIĄ KANDIDATUOJATE

Nenustebkite, jei darbo skelbime nurodytos darbo pozicijos/rolės įvardijimas, neatitiks darbo aprašyme pateikto darbo pobūdžio ir atsakomybių. Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kai darbdavys tikisi, kad kelių žmonių darbo reikalaujančias užduotis galės atlikti vienas žmogus. Tam, kad neapsigauti ir žinoti, kokios bus Jūsų atsakomybės, turite išanalizuoti darbo aprašymą ir reikalavimus bei pasiruošti klausimus, kad aiškiai suprastumėte darbdavio lūkesčius. Jei neatitinkate kai kurių reikalavimų, bet norite siūlomo darbo ir esate pakviestas į darbo pokalbį, apsvarstykite, kaip galėtumėte argumentuoti savo tinkamumą tai pozicijai, galbūt vertėtų paminėti papildomus įgūdžius, kurių prieš tai nenurodėte savo gyvenimo aprašyme.

APSVARSTYKITE SAVO ATSAKYMUS Į DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMUS INTERVIU KLAUSIMUS

Faktas, kad darbo pokalbis kiekvienoje įmonėje vyksta šiek tiek skirtingai, tačiau kai kurie darbo pokalbio klausimai yra nuspėjami ir galima iš anksto jiems pasiruošti. Kai kuriose įmonėse ar kandidatuojant į tam tikras pozicijas gali tekti susidurti ne tik su klausimas, bet ir įvairaus pobūdžio testais. Yra keletas įprastų klausimų, kurie dažniausiai užduodami darbo pokalbio metu.

Dažniausiai užduodami darbo pokalbio klausimai:

1.  Papasakokite apie save ir savo darbo patirtį

Darbo pokalbis dažniausiai prasideda nuo šio klausimo ar teisingiau prašymo. Šis klausimas yra skirtas išgirsti, kaip Jūs pristatote save, kaip aiškiai ir glaustai gebate pateikti informaciją, kuri yra aktuali darbdaviui. Trumpai papasakokite apie įgytą išsilavinimą, kelių paskutinių metų patirtį, geriausius pasiekimus ir kokia veikla šiuo metu užsiimate.

      2.  Kokios yra jūsų stiprybės?

Atsakinėdami į šį klausimą paminėkite kelias teigiamas savo asmenybės ir elgesio savybes bei pateikite pavyzdžių, kaip jas pritaikote darbo aplinkoje, atliekant įvairias užduotis. Pasistenkite argumentuoti taip, kad įrodytumėte darbdaviui, jog esate puikus kandidatas. Pavyzdžiui atsakymas gali būti toks: ”Esu komunikabilus, todėl moku greitai užmegzti ryšį su klientais“.

      3.  Kokios yra Jūsų silpnybės?

Nebijokite įvardinti savo silpnąsias savybes. Darbo pokalbis nėra vien tik apie Jūsų pasiekimus ir nuopelnus. Jau geriau yra pripažinti savo silpnybes, negu pasakyti, kad tokių neturite. Svarbu nepamiršti, kad turite įvardinti silpnybę, kuri trukdo Jūsų produktyvumui, pavyzdžiui: „Per daug laiko skiriu detalėms, todėl kartais nespėju atlikti kitų darbų“.

      4.  Koks yra Jūsų finansiniai lūkesčiai?

Vienas iš pagrindinių darbo pokalbio klausimų yra atlyginimo klausimas. Jeigu Jūsų finansinis lūkestis yra didesnis negu darbo skelbime nurodyta, tuomet Jūsų tikslas turėtų būti pateikti darbdaviui svarius argumentus, kokią vertę galite sukurti įmonei ir kokią įtaką tai turės įmonės augimui bei apyvartai. Kad pageidaujamas atlyginimas atitiktų realybę, turite iš anksto pasidomėti pozicijos, į kurią kandidatuojate, vyraujančiais atlyginimais rinkoje ir įsivertinti savo įgūdžių vertę. Neatmeskite galimybės visuomet derėtis dėl atlyginimo ir ieškoti kompromiso.

      5.  Kas Jus motyvuoja dirbti?

Tikrai ne visiems motyvacija yra atlyginimas. Motyvacinių veiksnių gali būti daug ir įvairių. Šiuo atveju darbdavys tikisi atsakymo, kuris būtų susijęs su darbo vaidmeniu ar įmonės vizija, pavyzdžiui, galite sakyti, kad jūsų motyvacija yra tobulėti ir tapti geriausiu savo srities specialistu.

      6.  Kaip reaguojate į stresą ir pokyčius darbe?

Darbdaviai nori samdyti kandidatus, kurie yra emociškai subrendę, žino ir moka, kaip valdyti stresines situacijas darbe, nes ne paslaptis, kad neretai susiduriame su problemomis, kurios turi įtaką darbo rezultatams. Atsakydami į šį klausimą galite paaiškinti, jog sugebate išlikti ramus, nebijote paprašyti pagalbos, o prie pokyčių gebate prisitaikyti.

          7Kokie Jūsų tikslai ateityje?

Šis klausimas iš tikrųjų yra susietas su dabartimi. Darbdavio tikslas yra sužinoti, ar jūs matote save dirbantį šioje įmonėje ilgalaikėje perspektyvoje. Tam, kad atsakytumėte į šį klausimą, turėtumėte įsivertinti savo ambicijas ir karjeros planus ateityje.

          8.    Kodėl norite dirbti šioje įmonėje?

Geriausias būdas pasiruošti šiam klausimui yra pasidomėti įmonės veikla, jos vertybėmis, kultūra ir tiksliais. Pateikite priežastis, dėl kurių ši įmonė atrodo jums patraukli ir kodėl pasirinktumėte ją. Galbūt įmonė dirba su produktais, kurie jums yra įdomus ir įmonės puoselėjamos vertybės sutampa su jūsų.

Negalime garantuoti, kad visi prieš tai pateikti dažniausiai užduodami darbo pokalbio klausimai bus panaudoti ir jūsų darbo pokalbio metu, bet kad bent keletas iš jų – tai tikrai. Prisiminkite, kad darbo pokalbis neturi būti paviršutiniškas, tad nesijauskite suvaržyti atskleisti savo asmenybę. Darbo pokalbis turi būti paremtas atvirumu bei pasitikėjimo ir emocinio ryšio kūrimu. Pasipraktikuokite atsakymus, kad jie atitiktų darbo reikalavimus bei įmonės vertybes ir į pokalbį keliaukite su pozityviu ir entuziastingu požiūriu. Sėkmės!

Taip pat skaitykite

DARBAS IŠ NAMŲ: privalumai ir trūkumai

Darbo iš namų technologijų iššūkiai, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas, nuotolinio darbo įtaka psichinei sveikatai ir gerovei, darbo iš namų produktyvumas.

Skaityti daugiau
KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

Darbas gerai žinomose kompanijose: patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros galimybės, pastovus darbas. Ar tikrai nėra jokios rizikos?

Skaityti daugiau
Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau