>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBO SKELBIMAI: mitas ar tiesa, kad galiu kandidatuoti, tik, kai atitinku 100% reikalavimų?

DARBO SKELBIMAI: mitas ar tiesa, kad galiu kandidatuoti, tik, kai atitinku 100% reikalavimų?

prieš 3 mėnesius


Jūratė Jurginytė, karjeros ir lyderystės konsultantė | Prasmingi pokyčiai | 

Konkurencingame atrankų pasaulyje, dažnai žmonės suabejoja savimi ir neišsiunčia  gyvenimo aprašymo, nes nesijaučia, kad atitiko 100% skelbimo reikalavimų. Todėl, įmonės kartais sulaukia nedidelio kiekio kandidatų ir rinkoje pradeda girdėtis kalbos, kad “trūksta gerų specialistų ar vadovų/-ių”. Čia, žinoma, atsiranda dar daug įvairių faktorių ir priežasčių, bet dažniausia iš jų yra - CV nesiuntimas.

Taigi - sugriaukime mitą, kad kanditatuojame tik į tas pozicijas, kurias atitinkame 100%.

Mitas apie 100% tinkamumą:

Labai svarbu pakeisti savo mąstymą ir žiūrėti į darbo skelbimus kaip į “pageidavimų sąrašus”, o ne į griežtus kriterijus. Darbdaviai dažnai įtraukia daugybę kvalifikacijų, iš kurių kai kurios yra derybinės.

1 pavyzdys:

Darbas: grafikos dizaineris

Reikalingi: X, Y ir Z projektavimo programinės įrangos įgūdžiai.

Jūsų įgūdžiai: mokėti X ir Y, turėti darbo žinių Z.

Veiksmas: pabrėžkite savo X ir Y įgūdžius, parodydami savo gebėjimą prisitaikyti ir norą greitai mokytis ir įvaldyti Z.

 2 pavyzdys:

Darbas: Projektų vadovas

Būtinas: Projektų valdymo sertifikatas.

Jūsų kvalifikacija: Didelė patirtis vadovaujant projektams, tačiau neturite oficialaus sertifikato.

Veiksmas: pabrėžkite savo projektų valdymo sėkmę ir išreikškite ketinimą gauti sertifikatą, parodydami iniciatyvų požiūrį į įgūdžių tobulinimą.

Psichologiniai, vidiniai įsitikinimai apie ne 100% atitikimą, jeigu kandidatuosiu: 

1. Mitas: jei neįvykdysiu visų reikalavimų, mano paraiška bus atmesta.

Tikrovė: darbdaviai dažnai ieško kandidatų, turinčių reikalingų ir papildomų įgūdžių derinį. Jūsų gebėjimas parodyti, kaip jūsų unikalus įgūdžių derinys atitinka pagrindinius siūlomo darbo poreikius, gali būti įtikinamas pavyzdys.

2. Mitas: prieš kreipdamasis turėčiau palaukti, kol būsiu 100% pasiruošęs.

Realybė: darbo rinka yra dinamiška, o darbdaviai supranta, kad kandidatai gali turėti ne visus įgūdžius nuo pat pirmos dienos. Parodykite savo norą mokytis ir prisitaikyti, aiškiai parodydami, kad esate pasiryžęs greitai užpildyti bet kokias įgūdžių spragas.

3. Kandidatūros pritaikymas:

Realybė: Kandidatūros pritaikymas apima daugiau nei gyvenimo aprašymo adaptavimą konkrečiai pozicijai. Pasidomėkite į įmonės vertybėmis, misija ir naujausiais projektais. Priderinkite savo patirtį su jų tikslais, parodydami ne tik savo įgūdžius, bet ir kultūrinį tinkamumą bei suderinimą su įmonės vizija.

Networkingas (tinklaveika) - ne man, tai tik vadovams, ekstravertams ir tie, kurie moka bendrauti su nepažįstamais žmonėmis.

Mitas…

Tinklaveika nėra tik madingas žodis - tai galingas įrankis jūsų darbo paieškos arsenale. 

Susisiekite su norimos industrijos srities profesionalais, dalyvaukite tinklaveikos renginiuose ir bendraukite kavos pertraukėlių metu. Šie ryšiai gali suteikti vertingų įžvalgų apie įmonės kultūrą ir netgi suteikti žinių apie neskelbtas darbo galimybes.

Taigi suvokimas, kad 100 % atitikimas nėra griežtas reikalavimas, yra pagrindinis sėkmingos darbo paieškos aspektas. Pakeiskite savo požiūrį ir pritaikykite savo kandidatūrą konkrečiai pozicijai. 

Atminkite, kad parodydami savo potencialą ir unikalų indėlį sudominsite labiau nei sausas ir formalus 100% reikalavimų išpildymas.

Su pasitikėjimu naršykite darbo skelbimų platformose, naudodamiesi strateginiu laiko planavimu, personalizuotomis programomis ir aktyviu požiūriu į įgūdžių tobulinimą. Tai darydami ne tik padidinsite savo galimybes užsitikrinti darbą, bet ir pasistūmėsite į visavertę karjerą, atitinkančią jūsų ilgalaikius siekius.

Taip pat skaitykite

Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka - tai aukšto profesionalumo ir kompetencijų reikalaujantis darbas. Atrankas turėtų atlikti tik buvę/esami vadovai arba valdybų nariai.

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
7 DARBO POKALBIO BAIMĖS

Darbo pokalbio baimės, įdarbinimo ir pokalbių praktika, darbo pokalbių situacijos, būdai, kaip įveikti baimę.

Skaityti daugiau
KO NORI DARBDAVIAI IŠ KANDITATŲ? 5 ATEITIES KOMPETENCIJOS

Darbdavių reikalavimai. Patrauklus kandidatas rinkoje. Ateities strategijos ir kompetencijos. Financinės situacijos gerinimas

Skaityti daugiau
5 DARBO POKALBIO ĮGŪDŽIAI, KURIE PADĖS TAU GREIČIAU ĮSIDARBINTI

Darbo pokalbio įgūdžių lavinimas, pasiruošimas darbo pokalbiui, darbo pokalbio klausimai, pavyzdžiai ir patarimai

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau