>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai DARBO SKELBIMAI: mitas ar tiesa, kad galiu kandidatuoti, tik, kai atitinku 100% reikalavimų?

DARBO SKELBIMAI: mitas ar tiesa, kad galiu kandidatuoti, tik, kai atitinku 100% reikalavimų?

prieš 6 mėnesius


Jūratė Jurginytė, karjeros ir lyderystės konsultantė | Prasmingi pokyčiai | 

Konkurencingame atrankų pasaulyje, dažnai žmonės suabejoja savimi ir neišsiunčia  gyvenimo aprašymo, nes nesijaučia, kad atitiko 100% skelbimo reikalavimų. Todėl, įmonės kartais sulaukia nedidelio kiekio kandidatų ir rinkoje pradeda girdėtis kalbos, kad “trūksta gerų specialistų ar vadovų/-ių”. Čia, žinoma, atsiranda dar daug įvairių faktorių ir priežasčių, bet dažniausia iš jų yra - CV nesiuntimas.

Taigi - sugriaukime mitą, kad kanditatuojame tik į tas pozicijas, kurias atitinkame 100%.

Mitas apie 100% tinkamumą:

Labai svarbu pakeisti savo mąstymą ir žiūrėti į darbo skelbimus kaip į “pageidavimų sąrašus”, o ne į griežtus kriterijus. Darbdaviai dažnai įtraukia daugybę kvalifikacijų, iš kurių kai kurios yra derybinės.

1 pavyzdys:

Darbas: grafikos dizaineris

Reikalingi: X, Y ir Z projektavimo programinės įrangos įgūdžiai.

Jūsų įgūdžiai: mokėti X ir Y, turėti darbo žinių Z.

Veiksmas: pabrėžkite savo X ir Y įgūdžius, parodydami savo gebėjimą prisitaikyti ir norą greitai mokytis ir įvaldyti Z.

 2 pavyzdys:

Darbas: Projektų vadovas

Būtinas: Projektų valdymo sertifikatas.

Jūsų kvalifikacija: Didelė patirtis vadovaujant projektams, tačiau neturite oficialaus sertifikato.

Veiksmas: pabrėžkite savo projektų valdymo sėkmę ir išreikškite ketinimą gauti sertifikatą, parodydami iniciatyvų požiūrį į įgūdžių tobulinimą.

Psichologiniai, vidiniai įsitikinimai apie ne 100% atitikimą, jeigu kandidatuosiu: 

1. Mitas: jei neįvykdysiu visų reikalavimų, mano paraiška bus atmesta.

Tikrovė: darbdaviai dažnai ieško kandidatų, turinčių reikalingų ir papildomų įgūdžių derinį. Jūsų gebėjimas parodyti, kaip jūsų unikalus įgūdžių derinys atitinka pagrindinius siūlomo darbo poreikius, gali būti įtikinamas pavyzdys.

2. Mitas: prieš kreipdamasis turėčiau palaukti, kol būsiu 100% pasiruošęs.

Realybė: darbo rinka yra dinamiška, o darbdaviai supranta, kad kandidatai gali turėti ne visus įgūdžius nuo pat pirmos dienos. Parodykite savo norą mokytis ir prisitaikyti, aiškiai parodydami, kad esate pasiryžęs greitai užpildyti bet kokias įgūdžių spragas.

3. Kandidatūros pritaikymas:

Realybė: Kandidatūros pritaikymas apima daugiau nei gyvenimo aprašymo adaptavimą konkrečiai pozicijai. Pasidomėkite į įmonės vertybėmis, misija ir naujausiais projektais. Priderinkite savo patirtį su jų tikslais, parodydami ne tik savo įgūdžius, bet ir kultūrinį tinkamumą bei suderinimą su įmonės vizija.

Networkingas (tinklaveika) - ne man, tai tik vadovams, ekstravertams ir tie, kurie moka bendrauti su nepažįstamais žmonėmis.

Mitas…

Tinklaveika nėra tik madingas žodis - tai galingas įrankis jūsų darbo paieškos arsenale. 

Susisiekite su norimos industrijos srities profesionalais, dalyvaukite tinklaveikos renginiuose ir bendraukite kavos pertraukėlių metu. Šie ryšiai gali suteikti vertingų įžvalgų apie įmonės kultūrą ir netgi suteikti žinių apie neskelbtas darbo galimybes.

Taigi suvokimas, kad 100 % atitikimas nėra griežtas reikalavimas, yra pagrindinis sėkmingos darbo paieškos aspektas. Pakeiskite savo požiūrį ir pritaikykite savo kandidatūrą konkrečiai pozicijai. 

Atminkite, kad parodydami savo potencialą ir unikalų indėlį sudominsite labiau nei sausas ir formalus 100% reikalavimų išpildymas.

Su pasitikėjimu naršykite darbo skelbimų platformose, naudodamiesi strateginiu laiko planavimu, personalizuotomis programomis ir aktyviu požiūriu į įgūdžių tobulinimą. Tai darydami ne tik padidinsite savo galimybes užsitikrinti darbą, bet ir pasistūmėsite į visavertę karjerą, atitinkančią jūsų ilgalaikius siekius.

Darbo skelbimai

2024-08-07 4000 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-08

CMO

darbas nuotoliniu būdu
Liko 13 d.

Client of voodoo talent search and headhunting agency - a Norwegian capital company engaged in e-commerce solutions: advertising, communication, awareness raising, attracting new customers and other a...

Marketingas
Vilnius
Anythere
Nuo: 4000 iki 6000 Eur (į rankas, neto)
2024-08-07 3500 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-08

Voodoo talentų paieškos ir galvų medžioklės agentūros klientas - įmonė sėkmingai veiklą vykdanti jau daugiau nei dešimtmetį. Jos gaminama produkcija eksportuojama į Vakarų Europos šalis. Komandoje dir...

Pardavimai, pardavimų vadyba
Kaunas
Nuo: 3500 iki 4500 Eur (į rankas, neto)
2024-08-07 1500 EUR
TOP Pasiūlymas
Liko 13 d. 2024-07-15

„Voodoo“ personalo paieškos ir atrankos agentūros klientė – tarptautinė logistikos įmonė, Lietuvoje veikianti virš 15 metų. Organizacija išsiskiria stipria orientacija į klientą bei teikiamų paslaugų ...

Transportas, logistika, ekspedicija
Vilnius
Nuo: 1500 iki 2100 Eur (į rankas, neto)

Taip pat skaitykite

GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI 2024: TENDENCIJOS LIETUVOJE IR PASAULYJE

Top 10 geriausiai apmokami darbai 2024 metais. Geriausiai uždirbantys specialistai ir jų atlyginimai. Tendencijų skirtumai Lietuvoje ir pasaulyje.

Skaityti daugiau
DARBAS IŠ NAMŲ: privalumai ir trūkumai

Darbo iš namų technologijų iššūkiai, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas, nuotolinio darbo įtaka psichinei sveikatai ir gerovei, darbo iš namų produktyvumas.

Skaityti daugiau
KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

Darbas gerai žinomose kompanijose: patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros galimybės, pastovus darbas. Ar tikrai nėra jokios rizikos?

Skaityti daugiau
Atsiliepimai
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau