>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI 2024: TENDENCIJOS LIETUVOJE IR PASAULYJE

GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI 2024: TENDENCIJOS LIETUVOJE IR PASAULYJE

prieš 1 savaitę


Finansinis stabilumas yra svarbus daugeliui žmonių, todėl darbo užmokestis yra vienas iš pagrindinių veiksnių renkantis profesiją. Dažnai darbo užmokestis pagal profesiją ženkliai arba neženkliai keičiasi dėl tam tikrų veiksnių. Pirmiausia, paklausa ir pasiūla darbo rinkoje vaidina svarbų vaidmenį: jei tam tikros profesijos specialistų trūksta, jų atlyginimai dažniausiai kyla. Antra, ekonominė situacija šalyje taip pat turi įtakos – augant ekonomikai ir įmonių pelnui, gali didėti ir darbuotojų atlyginimai. Trečia, technologijų pažanga ir inovacijos gali keisti tam tikrų profesijų reikalingumą ir vertę rinkoje, kas taip pat turi įtakos darbo užmokesčiui. Galiausiai, profesinių sąjungų ir vyriausybės politika, tokia kaip minimalus darbo atlyginimas ar darbo teisės aktai, gali turėti tiesioginį poveikį darbo užmokesčio dydžiui.

Kiekvienais metais yra reitinguojami geriausiai apmokami darbai, kurių rezultatai ne tik leidžia palyginti tendencijas įvairiose pasaulio šalyse, bet neretai ir turi įtakos renkantis profesiją. Pagal 2024 m. Kovo mėn. „Sodros“ pateiktus vidutinių pajamų duomenis, sudarėme geriausiai apmokamų darbų Lietuvoje sąrašą:

TOP 10 GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI LIETUVOJE:

1.     Teisėjai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 6 514 € prieš mokesčius.

2.     Finansų ir draudimo paslaugų padalinių vadovai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 6 389 € prieš mokesčius.

3.     Skrydžių vadovai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 5 547 € prieš mokesčius.

4.   Informacinių technologijų ir ryšių paslaugų srities vadovai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 5 478 € prieš mokesčius.

5.     Gydytojai specialistai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 4 694 € prieš mokesčius.

6.     Programinės įrangos kūrėjai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 4 521 € per mėnesį prieš mokesčius.

7.     Laivavedžiai ir laivų kapitonai. 4 412 € per mėnesį prieš mokesčius.

8.     Taikomųjų programų kūrėjai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 4 365 € prieš mokesčius.

9.     Orlaivių pilotai ir kiti giminiškų profesijų specialistai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 4 330 € prieš mokesčius.

10.   Teisės aktų leidėjai. Vidutinis mėnesio atlyginimas 4 078 € prieš mokesčius.

Geriausiai apmokamų darbų tendencijos Lietuvoje neretai skiriasi nuo tendencijų visame pasaulyje. Remiantis internetinės svetainės „My Great Learning“ 2024 metų duomenimis, sudarytas geriausiai apmokamų darbų pasaulyje sąrašas:

TOP 10 GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI PASAULYJE:

1.    Anesteziologai. Vidutinis šių medicinos daktarų atlyginimas per metus siekia apie 316 tūkst. EUR prieš mokesčius.

2.   Chirurgai. Atlyginimo dydis skiriasi priklausomai nuo srities, tačiau bendrai chirurgų vidutinė metinė alga yra apytiksliai 287 tūkst. EUR prieš mokesčius.

3.    Psichiatrai. Vidutiniškai per metus uždirba apie 226 tūkst. EUR prieš mokesčius.

4.    Ortodontologai. Vidutinis metinė alga yra 190 tūkst. EUR prieš mokesčius.

5.   Generaliniai direktoriai (CEO). Aukščiausias pareigas užimančių įmonių vadovų vidutinis atlyginimas per metus siekia 154 tūkst. EUR prieš mokesčius.

6.  Slaugytojai anesteziologai. Atlyginimų vidurkis per metus siekia 152 tūkst. EUR prieš mokesčius ir nežymiai skiriasi nuo įmonės vadovų atlyginimo vidurkio.

7.   Įmonės IT architektai. Svarbų vaidmenį įmonėje atliekantys IT architektai vidutiniškai uždirba 138 tūkst. EUR prieš mokesčius per metus.

8.    Programinės įrangos architektai. Vidutinis metinis atlyginimas yra apie 129 tūkst. EUR prieš mokesčius.

9.    Vyriausiasis programinės įrangos inžinieriai. Algų vidurkis per metus 119 tūkst. EUR prieš mokesčius.

10.  Optometristai. Vidutinis atlyginimas per metus siekia 112 tūkst. EUR prieš mokesčius.

Akivaizdu, kad pasaulyje daugiausiai uždirba ir yra labiausiai vertinami medicinos srities darbuotojai, nors Lietuvoje statistika šiek tiek skiriasi, gydytojų specialistų atlyginimai taip pat turi aukštą reitingą ir ateityje turėtų tik didėti. Galima daryti išvadą, kad 2024 m. Lietuvoje bei visame pasaulyje sutampantys geriausiai apmokami darbai yra IT specialistų ir programinės įrangos kūrėjų srityse dirbančių darbuotojų. Tikėtina, kad šių paminėtų sričių tendencija išliks ir ateityje dėl augančios technologijų pažangos ir skaitmenizavimo visame pasaulyje.

 

Šaltiniai:

Sodros duomenys. Nuoroda: https://atvira.sodra.lt/lt-eur/

„My Great Learning“ straipsnis internete. Nuoroda: https://www.mygreatlearning.com/blog/top-highest-paying-jobs-in-the-world/

Taip pat skaitykite

DARBAS IŠ NAMŲ: privalumai ir trūkumai

Darbo iš namų technologijų iššūkiai, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas, nuotolinio darbo įtaka psichinei sveikatai ir gerovei, darbo iš namų produktyvumas.

Skaityti daugiau
KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

Darbas gerai žinomose kompanijose: patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros galimybės, pastovus darbas. Ar tikrai nėra jokios rizikos?

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau