Susikurkite CV
Pradžia Patarimai KAIP KELTI DARBUOTOJŲ MOTYVACIJĄ IR IŠSAUGOTI DARBUOTOJUS

KAIP KELTI DARBUOTOJŲ MOTYVACIJĄ IR IŠSAUGOTI DARBUOTOJUS

prieš 10 mėnesių


KAIP KELTI DARBUOTOJŲ MOTYVACIJĄ IR IŠSAUGOTI DARBUOTOJUS

Neretai nutinka, kad iš pirmo žvilgsnio labai motyvuotas ir geras darbuotojas po keleto mėnesių nusprendžia palikti įmonę. Atlyginimo padidinimas gali trumpam sulaikyti tokį žmogų, tačiau panašu, jog praeityje buvo padarytos tam tikros klaidos. Dažnai apie darbuotoją galvojama tik kaip apie bejausmį robotą, kuris daro tai ko prašoma. Tačiau žmonės nėra mašinos: jie turi jaustis komandos dalimi, turėti vidinės motyvacijos ir būti laimingi. Kartais užtenka įdėti visai nedaug pastangų, kad darbuotojai būtų pilnai patenkinti ir net negalvotų apie išėjimą iš darbo. Pateikiame keletą patarimų kaip kelti organizacijos kultūrą ir didinti darbuotojų motyvaciją, bei lojalumą:

- Įdarbinant naują darbuotoją, supažindinkite jį su įmonės kultūra, vizija, tikslais, bei vertybėmis. Stenkitės, kad darbuotojo ir Jūsų įmonės požiūris kiek įmanoma labiau sutaptų.

- Iškelkite darbuotojams bendrą tikslą. Jį galite išsikelti ir nusistatyti kartu su komanda. Svarbu yra nepamiršti apdovanoti komandos, kai tikslas yra pasiekiamas. Taip pat svarbu nustatyti ir asmeninius darbuotojų tikslus. Turėdamas asmeninį siekį, darbuotojas turi daugiau motyvacijos dirbti įmonės norima kryptimi. Nepamirškite retkarčiais darbuotojų paklausti kaip jiems sekasi siekti nustatytų tikslų.

- Stenkitės organizacijos filosofiją grįsti tuo, kad visi darbuotojai yra kaip laikrodžio mechanizmas - vienam sraigteliui sugedus, nustoja veikti visas laikrodis. Ugdykite jausmą, kad esate vieni kitiems reikalingi. Be darbuotojų nebus organizacijos, be organizacijos – darbuotojų. Jūs komanda!

- Suteikite darbuotojams daugiau laisvės, kiek įmanoma atsisakykite apribojimų. Jei tai įmanoma – stenkitės atlaisvinti darbo grafiką, tačiau aiškiai nustatykite užduotis, kurias norite, kad darbuotojas atliktų.

- Leiskite atsiskleisti darbuotojų saviraiškai ir kūrybingumui: reikia naujos reklamos kampanijos? Puiku! Paskelbkite vidinį konkursą ir suteikite galimybę pasireikšti darbuotojų fantazijai. Sudarykite galimybę darbuotojams siūlyti savo idėjas įmonės tobulinimui. Tam puikiai tinka fizinė ar elektroninė „Idėjų dėžutė“.

-  Tobulinkite darbo apmokėjimo sistemą, ji turi būti teisinga, aiški ir priderinta prie darbuotojo indėlio organizacijai.

- Skatinkite darbuotojus tiek materialiniais – finansiniais, tiek nematerialiais veiksmais. Galbūt skamba senamadiškai, bet jei dar nerengiate – renkite mėnesio darbuotojo konkursą. Svarbu, sudaryti tokias taisykles, kad juo tapti galėtų bet kuris darbuotojas. Nepamirškite retkarčiais pavaišinti kolektyvo pusryčiais, ar pietumis. Žodinis pagyrimas taip pat puikiai veikia!

-  Leiskite komandai prisilieti prie įmonės „vairo“. Stenkitės įtraukti personalą į organizacijos valdymą – dalinkitės aktualia informacija apie organizacijos padėtį, bei įsiklausykite į komandos pasiūlymus, diskutuokite. Leiskite komandai suprasti, jog jų nuomonė tokia pat svarbi, kaip ir Jūsų – atsižvelkite į ją.

- Sudarykite sąlygas darbuotojams augti. Supažindinkite darbuotojus su karjeros perspektyvomis, galimybėmis tobulėti. Tai ypač svarbu jauniems darbuotojams. Renkite vidinius ir išorinius mokymus.

-  Suteikite socialinių garantijų, jei yra galimybė sumokėkite už pasirinktą užsiėmimą (sporto salę, baseiną ar pan.) Užtikrinkite, jog darbuotojai turėtų laiko ir pailsėti.

- Bent keletą kartų per metus surenkite darbuotojams šventes ar išvykas. Savaitgalį pasiūlykite darbuotojams pažaisti krepšinį, tinklinį ar sudalyvauti protmūšyje. Bendras komandos laisvalaikis padeda užtikrinti ir produktyvų darbą įmonėje.

Reikia nepamiršti, kad darbo kultūra nuolat kinta: vienokių dalykų darbuotojai norėjo prieš 10 metų, o kitokių – dabar. Kartais reikia investuoti visai nedaug, kad darbo atmosfera taptų malonesnė. O investuoti verta – juk laimingi darbuotojai dirba geriau ir produktyviau.

Taip pat skaitykite

Ar verta dirbti studijuojant?
Ar verta dirbti studijuojant?

Ar verta dirbti studijuojant? Šis klausimas kartais iškyla daugumai studentų. Ir vieno teisingo atsakymo nėra. Tačiau čia rasite patarimus prieš apsisprendžiant

Skaityti daugiau
KAIP PRITRAUKTI TINKAMĄ KANDIDATĄ DARBO SKELBIMO PAGALBA
KAIP PRITRAUKTI TINKAMĄ KANDIDATĄ DARBO SKELBIMO PAGALBA

Ieškote darbuotojų? Štai keletas pasiūlymų kaip sukurti darbo skelbimus taip, jog Jums lengviau pavyktų atrasti ir pritraukti tinkamus kandidatus.

Skaityti daugiau
KO NERAŠYTI NORINT SUSIRASTI DARBĄ
KO NERAŠYTI NORINT SUSIRASTI DARBĄ

Norėdami kuo greičiau susirasti darbą žmonės prirašo daugiau nei reikia ir tai tampa priežastimi, kodėl negauna darbo. Tad ko neverta rašyti aplikuojant?

Skaityti daugiau
KADA REIKIA KEISTI DARBĄ
KADA REIKIA KEISTI DARBĄ

Kada reikia keisti darbą? Šį klausimą anksčiau ar vėliau svarsto kiekvienas iš mūsų. Čia rasite patarimus į ką atkreipti dėmesį, kad nuspręsti.

Skaityti daugiau
DARBAS UŽSIENYJE
DARBAS UŽSIENYJE

Darbas Užsienyje. Dalis žmonių išvyksta padirbėti į užsienį arba kartais pasvarsto apie tai. Čia pateikiamos įžvalgos planuojantiems vykti padirbėti užsienyje.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau