Susikurkite CV
Pradžia Patarimai KAIP SUDOMINTI Z KARTĄ DIRBTI?

KAIP SUDOMINTI Z KARTĄ DIRBTI?

prieš 7 mėnesius


Z kartos atstovai – tai naujieji darbo rinkos dalyviai, nemažai besiskiriantys nuo ankstesnių kartų narių. Įmonių vadovams svarbu žinoti, kas būdinga šiai kartai, tam, kad galėtų sukurti jiems patrauklią, darbui skirtą erdvę. Štai keletas patarimų, kurie gali padėti Jums motyvuoti Z kartą labiau įsitraukti į veiklą  bei sudominti dirbti:

1. Stenkitės sukurti draugišką aplinką, kurioje nedominuotų darbuotojų hierarchija bei oficialus atstumas tarp vadovų ir žemesnių pareigybių darbuotojų.

Z karta, kartais dar vadinama neformalia karta, todėl oficialus atstumas tarp vadovų ir Z kartos darbuotojų gali sukurti įtemptą aplinką, kuri žalingai veikia darbuotojo psichologinę būklę ir skatina negatyvų požiūrį į vykdomą veiklą.

2. Suteikite jiems grįžtamąjį ryšį apie jų darbo kokybę.

Z kartos atstovai nori išgirsti jūsų nuomonę ir gauti reguliarius atsiliepimus apie tai, kaip jiems sekasi ir kokiose srityse jie gali tobulėti. Tai leis jiems jaustis vertinamiems ir motyvuos juos būti geresniais. Pranešdami apie savo lūkesčius, jūs paskatinsite Z kartos kandidatus atlikti darbo uždavinius pagal jiems keliamus reikalavimus.

3. Suteikite jiems karjeros augimo bei kvalifikacijos kėlimo galimybes.

Z kartos kandidatai trokšta darbo, kuris gali patenkinti jų poreikį tobulėti ir augti. Jie yra ambicingi bei nori kilti karjeros laiptais, todėl perspektyvi įmonė su įvairiais karjeros augimo bei kvalifikacijos kėlimo pasiūlymais turi didesnį šansą sudominti Z kartos atstovą dirbti jų organizacijoje.

4. Suteikite  jiems galimybę konkuruoti tarpusavyje.

Z kartos atstovai yra ypatingai konkurencingi, nes trokšta būti geriausiais įvairiose srityse. Konkurencija, kitaip tariant, yra jų „varikliukas. Norėdamos sukurti galimybę konkuruoti darbovietės gali pasitelkti žaidybinimą (angl. gamification). Žaidybinimas – tai žaidimo principų adaptavimas, taškų ar lygių skalių integravimas, netradiciniuose kontekstuose. Norėdami įtraukti žaidybinimą į savo darbo aplinką galite už gerus darbuotojų pasiekimus skirti taškus, kurie būtų matomi ne tik jiems patiems, bet ir visam kolektyvui. Tokiu būdu būtų skatinama konkurencija,  kuri gali padėti sudominti bei motyvuoti Z kartos atstovus dirbti efektyviau.

5. Integruokite technologijas į darbui skirtą aplinką.

Z kartos santykis su technologijomis yra ypatingas. Tai yra neatskiriama dalis nuo jų gyvenimo būdo, todėl Z kartos atstovai tikisi, jog technologijos taip pat bus integruotos ir į darbo erdvę. Užtikrinti didesnį Z kartos atstovų susidomėjimą darbu jūsų įmonėje galite pertvarkydami darbo aplinką, į ją integruojant konsolių žaidimus ar virtualios realybės akinius. Tokiu būdu sukursite žaismingesnę atmosferą, kuri leis darbuotojams pailsėti.

Tikimės, jog šie patarimai padės Jums pritraukti naujų Z kartos darbuotojų ir išpildys jų poreikius, skatindami juos labiau įsitraukti į darbą ir pamilti savo darbo vietą.

Taip pat skaitykite

GERIAUSIAI APMOKAMI DARBAI 2022: tendencijos Lietuvoje ir pasaulyje

Ieškote darbo kuriame galite uždirbti daug? Šis straipsnis būtent apie tai kokiuose darbuose galima uždirbti daugiausiai Lietuvoje ir užsienyje.

Skaityti daugiau
DARBAS IŠ NAMŲ: ką verta žinoti?

Darbas iš namų daliai darbuotojų tampa kasdienybė. Kiti tik svajoja dirbti iš namų. Čia rasite pliusus ir minusus darbo iš namų, bei kaip efektyviai dirbti.

Skaityti daugiau
DARBAS VOKIETIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Vokietijoje - perspektyvus pasirinkimas. Vokietijoje yra vieni didesnių atlyginimų, tačiau prieš įsidarbinant verta žinoti ir tam tikrus niuansus.

Skaityti daugiau
DARBAS DANIJOJE: ką verta žinoti?

Darbas Danijoje - turbūt vienas perspektyvesnių variantų rinkoje. Darbas Danijoje - tai kelis kartus geriau apmokamas darbas nei Lietuvoje.

Skaityti daugiau
CV PAVYZDŽIAI: KOKIE AKCENTAI SVARBŪS DARBDAVIUI

Šiuolaikiški CV pavyzdžiai. Patarimai kuriantis cv ir ką apie Jūsų CV mano darbdaviai. CV pavyzdžiai ir paaiškinimai, leisiantys būti patraukliems rinkoje.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau