Pradžia Patarimai KAIP SUSIRASTI DARBĄ

KAIP SUSIRASTI DARBĄ

prieš 7 mėnesius


KAIP SUSIRASTI DARBĄ

Darbas – daugumai mūsų yra gyvenimo dalis, be kurios gyvenimas nebūtų pilnavertis. Darbas tai ir savirealizacija ir karjeros galimybės ir, neabejotinai, pajamų ar pragyvenimo šaltinis. Kiekvienas mūsų dirbame darbą pagal savo galimybes, poreikius, lūkesčius. Vieniems darbas, kurį dirba, patinka labiau, kitiems mažiau, tretiems, galbūt, išvis nepatinka.

Tačiau realią situaciją pajaučiame tada, kai prarandame darbą. Praradus darbą vieniems greičiau, kitiems lėčiau bet poreikis susirasti naująjį ateina savaime. Tačiau darbo ieškome ne tik tada, kai jo neturime. Nemaža dalis mūsų ieškosi geresnio darbo netgi tada, kai yra dirbantys. Taigi, kaip susirasti darbą?

-       Susikurkite profesionalų CV. Galite naudotis mokamais šablonais, kurių nemažai galima rasti internete. Galima naudotis nemokamais. Galima susikurti kažką savo. Nemokami šablonai sutaupo Jums pinigų ir dažnai būna universalesni. Kai kurie nemokami šablonai leidžia ir nuorodos pagalba nusiųsti savo cv ir bet kada nuorodą išjungti, kad CV taptų nematomas. Tokią galimybę turi ir Lovejob.lt sistema. Čia galite pasirinkti iš trijų Jums labiausiai patikusių šablonų ir savo CV laikyti duomenų bazėje, atsisiųsti pas save į kompiuterį arba dalintis su potencialiais darbdaviais tiesiog nuoroda. Kaip susikurti tinkamą CV skaitykite mūsų kitame straipsnyje apie CV susikūrimą.

-       Susidėliokite prioritetus, kuris darbas Jums yra mielas širdžiai ir vertybiškai tinkamas.

-       Apsibrėžkite finansinius lūkesčius. Pasidomėkite, pasikonsultuokite su atrankų agentūromis, kokie yra atlyginimų vidurkiai pagal konkrečias pozicijas.

-       Praeikite pagrindines darbo skelbimų duomenų bazes ir išsiųskite Jums patikusiems darbdaviams savo CV.

-       Atsirinkite žinomesnes, patikimesnes atrankų/įdarbinimo agentūras, susisiekite su jomis ir išsiųskite savo CV joms su informacija, kad ieškotės naujo darbo.

-       Išsirinkite įmones, kuriose norėtumėte dirbti pagal dydį, pavadinimą, atsiliepimus. Išsiųskite joms savo CV, netgi jeigu jos šiuo metu ir neieško darbuotojų.

-       Išsiuntus CV nepatingėkite pasiskambinti ir pasiklausti ar įmonės atstovai, agentūros gavo Jūsų CV.

-       Susikurkite savo profilį socialiniame tinkle Linkedin.

-       Susiderinkite su buvusiais kolegomis, vadovais, kurie gali apie Jus ir Jūsų darbą duoti atsiliepimus ir rekomendacijas.

-       Išsiuntus CV ir gavus pakvietimą į darbo pokalbį, būtinai pasidomėkite detaliau apie įmonę (pasidarykite namų darbus), nes pokalbio metu paprastai vyksta tokia diskusija.

-       Klausykite, ką Jums kalba atrankų agentūros atstovai arba darbdaviai, iš to suprasite, kiek vertybiškai ir sistemiškai tinkate vieni kitiems. Nebijokite diskutuoti, užduoti klausimus, nes tik pilnavertis pokalbis duoda realią naudą.

-       Laikykitės pažadų. Jeigu pažadėjote atlikti užduotį – atlikite ją, netgi jeigu ir gavote kitą darbą kitoje įmonėje, nes kitaip atrodote neprofesionaliai.

-       Nebijokite išsakyti savo nuomonės, jeigu jaučiate, kad Jums tam tikros sąlygos ar siūlymai nepriimtini.

-       Jeigu nusprendžiate neatvykti į pokalbį – informuokite agentūrą arba įmonės atstovą, nes ateityje neinformavus tai gali sudaryti neigiamą nuomonę apie Jus kaip apie neatsakingą kandidatą.

-       Atvykstant į darbo pokalbį, nevėluokite.

-       Pasistenkite išlaikyti solidesnį aprangos stilių (ypač, jeigu kalba eina apie ofiso darbo pozicijas).

-       Pokalbio metu nenaudokite keiksmažodžių ar kitų nemandagių veiksmų. 

-       Pokalbio pabaigoje susiderinkite, kokie bus tolimesni žingsniai atrankoje ir kas kokius veiksmus toliau turės atlikti.

Atlikus šiuos žingsnius esame tikri, kad padidinsite savo šansus susirasti tinkamą darbą greičiau kelis ar net keliolika kartų. Tad sėkmės paieškose. Bandykite, darykite ir Jums pasiseks.

Taip pat skaitykite

KOKIOMIS VERTYBĖMIS REMIASI DARBUOTOJAI IR DARBDAVIAI LIETUVOJE?
KOKIOMIS VERTYBĖMIS REMIASI DARBUOTOJAI IR DARBDAVIAI LIETUVOJE?

Kokios vertybės yra svarbiausios Lietuvos darbdaviams? O kokias vertybes vertina įvairių sričių darbuotojai ir vadovai? Visą tai rasite šiame tyrime.

Skaityti daugiau
KAIP ATRASTI BŪTENT TĄ DARBUOTOJĄ?
KAIP ATRASTI BŪTENT TĄ DARBUOTOJĄ?

Darbdaviai tikisi lojalaus ilgalaikio darbuotojo komandoje, tačiau ne visiems pavyksta tokius rasti. Čia rasite patarimus kaip rasti tinkamus darbuotojus

Skaityti daugiau
KAIP NESUŽVAIGŽDĖTI TAPUS VADOVU
KAIP NESUŽVAIGŽDĖTI TAPUS VADOVU

Dauguma mūsų nori būti vadovais, ypač kol esame jaunesni. Bet nemaža dalis naujų vadovų "sužvaigždėja" ir pradeda nebesiskaityti su komanda. Kaip to išvengti?

Skaityti daugiau
10 IT SPECIALISTŲ PAREIGYBIŲ KURIAS VERTA ŽINOTI
10 IT SPECIALISTŲ PAREIGYBIŲ KURIAS VERTA ŽINOTI

Neretai tenka bendrauti su programuotojais ir kitais IT specialistais ir ne visada aišku už ką jie atsakingi. Čia rasite pagrindines sąvokas ir apibūdinimus.

Skaityti daugiau
17 C LYGIO VADOVO PAREIGYBIŲ TRUMPINIŲ. AR ŽINOTE JUOS?
17 C LYGIO VADOVO PAREIGYBIŲ TRUMPINIŲ. AR ŽINOTE JUOS?

Kartais gavus vizitinę, pareigose būna nurodyta 3 raidžių trumpinys. Pateikiame pagrindinius 17 atvejų, kurios galima sutikti bendraujant su C lygio vadovais.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau