>
Susikurkite CV
Pradžia Patarimai Valdybos narių atranka

Valdybos narių atranka

prieš 3 mėnesius


Valdybos dažniausiai būna vidutinėse arba didelėse įmonėse. Valdybos yra tiek privačiame tiek valstybiniame sektoriuje tik neretai skiriasi valdybų narių atrinkimas. 

Neretai valdyba formuojama tam, kad įmonės akcininkai galėtų atsitraukti nuo operatyvinės veiklos ir galėtų sėkmingai dirbti strateginiame įmonės valdymo lygmenyje.

Valstybinis sektorius paprastai skelbia viešą konkursą valdybos nariams atrinkti. Valdybos narių atranka tokiu atveju trunka konkretų periodą ir jo metu iš sukandidatavusių (arba surastų) asmenų išrenkami labiausiai tinkantys asmenys.

Privatus sektorius viešo konkurso gali ir neskelbti, tad valdybos nariai gali būti surinkti neviešinant šios informacijos tiesiogiai pačios įmonės arba užsakius šias paslaugas per atrankų agentūrą. Valdybos narių atranka ir jos procesas dažniausiai nesiskiria, nepriklausomai nuo to ar valdybos nariai renkami valstybės valdomoms įmonėms ar privataus kapitalo įmonėms, nors vėlgi verta paminėti, kad valstybės valdomos įmonės turi daugiau formalumų ir biurokratijos šiuo klausimu, kaip tam tikrais atvejais ir politikos.

Valdybos narių skaičių nustato bendrovės įstatai. Turi būti ne mažiau kaip 3 valdybos nariai. Valdybą renka stebėtojų taryba bendrovės įstatuose nustatytam, bet ne ilgesniam kaip 4 metų, laikotarpiui. Jeigu stebėtojų taryba nesudaroma, valdybą renka visuotinis akcininkų susirinkimas. Valdyba iš savo narių renka valdybos pirmininką. Valdyba savo funkcijas atlieka įstatuose nustatytą laiką arba iki bus išrinkta ir pradės dirbti nauja valdyba, bet ne ilgiau kaip iki valdybos kadencijos pabaigos metais vyksiančio eilinio visuotinio akcininkų susirinkimo.

Valdybos nariu gali būti renkamas tik fizinis asmuo. Valdybos nario kadencijų skaičius neribojamas.

Nors valdybos nariai Lietuvoje neuždirba sąlyginai daug, tačiau paprastai jie valdyboms ir skiria nedidelę laiko dalį (1-2 dienos per mėnesį). Tad yra atvejų kai tam tikri asmenys yra profesionalūs ir daugkartiniai valdybų nariai kurie vienu metu priklauso keletui skirtingų valdybų.  

Valdybos narių atranką ir paiešką atlieka VOODOO vadovų ir aukštos kvalifikacijos specialistų atrankos ir galvų medžioklės agentūros įkūrėjas Saulius Vanagas.

Taip pat skaitykite

KARJEROS KONSULTANTĖS PATARIMAI: kaip tapti aktyviu darbo rinkos dalyviu?

Darbo paieška. Kvalifikacijos kėlimas ir karjeros galimybės. Darbo rinkos poreikiai. Įžvalgos ir patarimai.

Skaityti daugiau
NORITE, KAD LINKEDIN JUMS ATNEŠTŲ SVAJONIŲ DARBĄ JO NEEIŠKANT?

Svajonių darbo paieška be CV. LinkedIn profilio kūrimas: pagrindiniai aspektai. Darbo skelbimai. Naujas požiūris į darbo paiešką.

Skaityti daugiau
DARBAS ŽINOMOSE KOMPANIJOSE: saugus ir užtikrintas? Ne visada!

Darbas gerai žinomose kompanijose: patrauklios algos, geros darbo sąlygos, karjeros galimybės, pastovus darbas. Ar tikrai nėra jokios rizikos?

Skaityti daugiau
KAIP PASIRINKTI TOLIMESNĮ KARJEROS ŽINGSNĮ?

Karjeros planavimas, tinkamo sprendimo paieška, karjeros kryptys, galimybių ir tikslų įsivertinimas, klausimai, kuriuos sau užduodame.

Skaityti daugiau
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau